Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Nedir?

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme, günümüzde erkek ya da kadın fark etmeksizin en sık tercih edilen ve uygulanan işlemler arasında yer almaktadır.

Vücut görünümü günümüzde cinsiyet ya da yaş fark etmeksizin her bireyin dikkat ettiği ve önemsediği şeyler arasında yer alır. Estetik görünüm açısından kişilerin dikkat çekmesinin ve göz alıcı olmasının en etkili yolu kişinin sağlıklı görünen, fit ve ince bir vücuda sahip olmasıdır.

Dikkat çekici bir vücuda sahip olmak hem kişinin diğer kişiler tarafından fark edilmesini hem de özgüveninin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında kişilerin en sık tercih ettiği işlemler arasında vücut şekillendirme işlemeleri gelmektedir.

Vücut şekillendirmenin pek çok farklı yöntemi bulunur. Spor yapmak, diyet yapmak, bölgesel olarak incelmek, çeşitli ameliyat operasyonları sonucunda arzu edilen estetik görünüme ulaşmak vb. gibi pek çok farklı yöntemler aracılığı ile kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşabilmektedirler.

Kişiyi arzu ettiği estetik vücut görünümüne ulaştırmanın yollarından biri olan ve pek çok kişi tarafından da tercih edilen bir işlem olarak karşımıza ameliyatsız vücut şekillendirme işlemleri çıkmaktadır.

Ameliyat kesiğinden ya da anestezi almaktan korkan kişilerin genellikle tercih ettiği ameliyatsız vücut şekillendirme işlemleri ile kişiler hem ameliyat olmalarına gerek kalmadan hem de kısa süre içerisinde istettikleri görünüme ulaşmaktadırlar.

Cutera Trusculpt Flex ile Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız vücut şekillendirme için en sık tercih edilen ürünlerden biri de Cutera Trusculpt Flex’tir. Bu ürün kişinin bedenine yerleşmiş olan fazla yağ dokusunu azaltarak kişide bölgesel incelmeleri sağlamaktadır. Bu süreç boyunca kişinin bedensel özellikleri ile uyumlu bir tedavi planlayarak kişinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlamaktadır.

Özellikle yaz aylarında hem kadınlar hem de erkekler kış mevsimlerinde almış oldukları fazla yağlanmalardan çeşitli işlemler uygulayarak ya da spor, diyet vb. gibi geleneksel eylemler ile kurtulmaya çalışır. Fakat bu işlemlerin pek çoğu oldukça uzun bir zaman gerektirmektedir.

Diğer eylemler ise cerrahi operasyonlar yani ameliyat gerektirmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı eritilemeyen yağlarını bu vb. gibi eylemler ile eritmek istemeyen ve kısa süre içerisinde arzu ettikleri bedene ulaşabilmek için Cutera Trusculpt flex işlemini tercih etmektedir.

Arzu eden hastalara uygulanan bu işlem ile kişiler 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ve herhangi bir acı hissetmeden bölgesel yağlarından kurtularak arzu ettiği vücut şekline ulaşabilmektedirler.

Son teknoloji ile uygulanan bu işlem ile kişiler 15 dakika içerisinde bir beden incelmektedir. Oldukça kısa bir süre içerisinde vücut şekillendirme işlemini gerçekleştiren Cutera Trusculpt flex hızlı ve acısız olması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir.

Bu işlem ile çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak yakılmayan bölgesel yağlar kısa süre içerisinde yakılır. Spor, diyet vb. gibi eylemler ile verilemeyen ve kişinin vücut estetiğini bozan yağlanmalar yok edilerek kişilerin yaz mevsimine arzu ettikleri estetik vücut görünümü ile girmeleri sağlar. Tek seans bir işlem olan bu işlem ile sizler de kısa süre içerisinde arzu ettiğiniz vücut görünümüne ulaşabilirsiniz.

Vücut Şekillendirme Yöntemleri Nelerdir?

Vücut şekillendirme operasyon yöntemleri oldukça fazla ve çeşitlidir. Vücut şekillendirme işlemlerinde kişinin bölgesel olarak kurtulamadığı yağlanmalar eritilmektedir. Kişilerin tercih ettiği vücut şekillendirme işlemleri genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Kişinin estetik açıdan rahatsız olduğu ya da değiştirmek istediği bölgelere uygulanan bir işlemdir. Vücut şekillendirme yöntemleri arasında kişilerin genellikle tercih ettiği eylemler arasında spor ya da diyet uygulamaları bulunmaktadır.

Hastalar uygulanan vücut şekillendirme işlemeleri ameliyatlı ya da ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Diyet ya da spor ile eritilemeyen ya da yakılamayan yağlar ameliyat yani cerrahi uygulama gerektiren; liposuction, abdominoplasti, kol germe, uyluk germe, genital estetik vb. gibi işlemler uygulanmaktadır.

Bu operasyonlar estetik cerrahi yani ameliyat kesiği gerektiren uygulamalardır. Pek çok kişinin tercih ettiği işlemler arasında yer alır. İşlem sonrasında kişi arzu ettiği estetik görünüme ulaşmaktadır.

Ameliyat gerektirmeyen vücut şekillendirme işlemeleri arasında ise pek çok farklı yöntem bulunur. Geleneksel olarak yapılan spor ya da diyet vb. gibi eylemlerin dışında Trusculpt Flex ile de kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşabilmektedir.

Hastanın arzu etmiş olduğu estetik vücut görünümüne ulaşmalarını sağlayan bu işlemler ile kişiler yaz mevsiminden önce arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşmaktadır.

Ameliyat kesiğine ya da herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmasına gerek duyulmadan Trusculpt Flex uygulamaları ile kişilere arzu ettikleri vücut şekillendirme yapılmaktadır. Bu sayede kişiler fazla vakit harcamadan ya da ameliyat olmasına gerek kalmadan kısa süre içerisinde zayıflamaktadırlar.

İlginizi Çekebilir  Orta Yüz Germe Mid-Face Lift

Vücut Şekillendirme Kimlere Uygulanır?

Ameliyatsız vücut şekillendirme işlemleri arzu eden ve isteyen her kişiye uygulanan bir işlemdir. Fakat genellikle bu işlem çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak vücudun belirli bölgelerinde görülen ve geleneksel diyet ya da spor vb. gibi eylemler sonucunda eritilememesi sonucunda uygulanan bir işlemdir.

Hormonsal etkiler ya da vb. gibi etkenler sonucunda vücudun herhangi bir bölgesinde birikip eritilemeyen ve kişileri rahatsız eden yağlanmaların olduğu durumlarda kadın ya ad erkekler tarafından uygulanabilen bir işlemdir.

Ayrıca vücut şekillendirme işlemleri, vücudunda normal oranından daha fazla yağlanmalar olan, özellikle doğum sonrasında kadınların göğüs ve karın bölgelerinde meydana gelen sarkmaların oluşumunda, çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak estetik görünmeyen ve deformasyonlara sahip olan vücuda sahip kadın ya da erkekler bu işlemi tercih etmektedir.

Günümüzde sıkça tercih edilen bir işlem olan vücut şekillendirme işlemleri sıkça tercih edilir ve uygulanır. Ameliyat gereksinimi bulunmayan kişilere uygulanan bir işlem olan vücut şekillendirme işlemleri ile kişiler arzu ettikleri görünüme ulaşır.

Bu işlem herhangi bir fazla yağ birikimi ya da yağ kütlesi sorunu olmadan sadece estetik kaygılara sahip kişilere de uygulanabilen bir işlemdir. Fakat kişinin bu işlemi gerçekleştirmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Fakat hastanın vücut bölgesinde bulunan yağ kütleleri kişinin sağlığına herhangi bir engel teşkil ediyorsa bu durumda kişinin yaşı fark etmeksizin uygulanabilen işlemdir.

Vücut Şekillendirme Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin yağ kütleleri bulunan ya da bölgesel olarak yağlanmalar bulunan kişiler estetik kaygı ya da sağlık sorunları için bölgesel olarak vücut şekillendirme işlemleri yaptırabilmektedir.

Bölgesel yağlanmalar, çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşabilmektedir. Kişinin vücudunda herhangi bir hormonun salgılanmaması ya da fazla salgılanması durumunda, genetik etkenlerden kaynaklı oluşabilecek sağlık sorunları vb. gibi pek çok etken kişide bölgesel yağlanmalara neden olabilmektedir. Bu yağlanmalar aynı zamanda kısa süre içerisin de eritilemeyen ve eritilmesi oldukça zor olan yağlanmalar olabilmektedir.

Gündelik yaşam sırasında spor yapılması ya da diyete girilmesi durumlarında yağ yakımının sağlanmadığı ve herhangi bir değişikliğin olmadığı veya çok az bir değişim olduğu durumlarda vücut şekillendirme işlemleri yapılabilmektedir. Bu durumda kişi arzu ettiği görünüme ulaşır.

Bölgesel yağlanmalar genellikle; basen bölgesinde, kalça bölgesinde, bacak bölgesinde, karın, bel, sırt ya da kol gibi vücudun neredeyse her bölgesinde olabilmektedir. Fakat ameliyatsız ve kısa süre içerisinde kişiyi arzu ettiği estetik görünüme ulaştıran Trusculpt Flex ile, kişi vücut şekillendirme yaptırarak arzu ettiği estetik görünüme ulaşabilmektedir.

Bu işlem genellikle karın, basen, bacak, bel, kol ve sırt bölgelerinde uygulanan bir işlemdir. İşlem seans şeklinde uygulanan bir işlem olup kişiler işlem sırasında acı ta da ağrı hissetmemektedir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından sıkça tercih edilen ve uygulanan bir işlemdir.

Vücut Şekillendirme Estetiği Öncesi ve Sonrası

Hastaların arzu ettiği estetik vücut görünümüne ulaşabilmesi için uygulanan bir işlem olan vücut şekillendirme işlemi ile kişiler arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmaktadır. İşlem öncesinde hastanın hangi bölgesine uygulama yapılacağına ne derecede yağ yakımının gerçekleştirileceğine karar verilir. Bu işlemlerin ardından hastaya ameliyatsız vücut şekillendirme operasyonu gerçekleştirilir.

Seans olarak uygulanan bir işlem olan vücut şekillendirme işlemi ile kişide bölgesel olarak var olan ve geleneksel spor ya da diyet yapımı gibi durumlarla eritilemeyen yağlar eritilir. 45 dakika süren seans sonrasında kişinin bölgesel olarak yağları yakılır. Tüm işlemlerin bittiği süreç sonunda ise kişinin bölgesel olarak var olan ve yakılamayan yağlanmalar eritilir.

İşlem sırasında kasların hareketlendirilerek yağ yakımını sağlaması sonucunda kişi yaklaşık bir beden zayıflamaktadır. İstenilen estetik vücut görünümüne ulaşılması durumunda kişilerin özgüvenleri de olumlu etkilenmektedir. Özgüven kazanan bireyler paralel doğrultuda yaşam şartları açısından da kaliteli bir yaşam sürmeye başlamaktadır.

Vücut Şekillendirme Cihazı

Ameliyata gereksinim duyulmadan hastalara vücut şekillendirme cihazı ile uygulanan işlemler sayesinde kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşabilmektedirler.

Bölgesel inceltmeler yapan cihazlar kişinin ilgili bölgesindeki kasları çalıştırarak yağ yakımı gerçekleştirilir. Bölgesel olarak kas çalıştıran ve yağ yakımı sağlayan vücut şekillendirme cihazları kişilerin fit bir görünüm elde etmelerini sağlamaktadır.

Bölgesel incelme sağlayan bu işlemler, işlem yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etkili sonuçlar alınmasını sağlar. İşlem sonrasında gözle görülür bir incelme oluşmaktadır. Ağrı ya da acı hissettirmeyen ve herhangi bir ameliyat işlemi gerektirmeyen Trusculpt Flex ile kişiler arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmaktadır.

Bölgesel incelme cihazları, diğer zayıflama işlemleri ya da uygulamaları arasından en etkili olan işlemdir. Ayrıca işlem sırasında kullanılan cihazlar sayesinde kişiler acı ya da ağrı hissetmemekte ve en kısa süre içerisinde en etkili sonucu almaktadır.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Yüz Germe

Trusculpt Flex ile Vücut Şekillendirme Kaç Seans Uygulanır?

Trusculpt Flex ile vücut şekillendirme işlemleri toplamda 4 seans olup seans süreleri ise 45 dakikadır. Bu işlem, tercih eden kişinin kilosuna, vücudundaki yağ oranına, vücudunda bulunan yağ oranının eritilme hızına vb. gibi çeşitli parametrelere bağlı olarak seans sayısında da değişiklik görülebilmektedir.

İşlem sırasında hastaya uygulanan her bir seansta kişi yaklaşık bir beden incelebilmektedir. Bu nedenle günümüzde kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin her iki cinsiyet tarafından da sıkça tercih edilen bir işlemdir.

Dış görünüş yani vücudun estetik olup olmaması kişinin yaşamı sırasında pek çok farklı etkeni etkiler. İş yaşamından, sosyal çevreye, ikili ilişkilerden aile ilişkilerine kadar her alanda fark edilmese bile kişinin kilosu ve estetik görünümün etkisi bulunur.

Fiziksel görünüş kişinin özgüvenini olumlu ya da olumsuz anlamda en çok etkileyen etkenler arasındadır. Bu nedenle estetik açıdan kendini beğenmeyen ya da arzu ettiği görünümde olmayan bireyler özgüven problemi yaşayabilmektedir. Vücut şekillendirme açısından memnun olunmayan görünüme sahip kişiler özgüven problemi yaşama ihtimali yüksek olan bireylerdir.

Özgüven açısından sorunlar yaşayan bireyler, iş hayatlarına, ikili ilişkilerinde, sosyal çevre oluşumlarında hatta aile içerisinde bile çeşitli sorunlar ile karşılaşır. Bu nedenle kişinin arzu ettiği görünümde olması sadece dış güzellik açısından önemli olan bir olgu değildir.

Aksine kişinin dış görünüşünü beğenmesi ile doğru orantılı olarak özgüveni ya da öz saygısı da büyümektedir. Çeşitli durumlar sonucunda estetik açıdan yağ yakımı gerçekleştiremeyen kişiler vücut şekillendirme işlemleri ile arzu ettikleri estetik görünüme ulaşabilirler. Arzu ettiği görünüme ulaşan kişiler aynı zamanda iç dünyasında da bir rahatlamaya ve öz saygıya ulaştığı için yaşam kalitelerinde de paralel doğrultuda iyileşmeler oluşur.

Trusculpt Flex ile Vücut Şekillendirme Kaç Cm İncelirim?

Hastaya uygulanan Trusculpt Flex vücut şekillendirme işlemleri ile bölgesel yağlanmalarından kurtulan bireyler işlem sonrasında yaklaşık bir beden küçülmektedir. Fakat işlem yapılan kişinin çeşitli özelliklerine bağlı olarak uygulamanın kişiye olan etkisi de değişebilmektedir.

Yani hastanın cinsiyeti, kilosu, yaşı, işlem yapılan bölgesi vb. gibi etkenler kişiye uygulanan Trusculpt Flex vücut şekillendirme işlemlerinin etkisini etkilemektedir. Bu nedenle net ve kesin bir şekilde oran belirtmek doğru olmayacaktır. Kişinin muayene edilmesi ve muayene sonrasında karar verilmesi gerekmektedir.

İşlem sırasında herhangi bir ameliyat kesiği ya da cerrahi işlem uygulanmamaktadır. Bu nedenle işlem sırasında kişi acı ya da ağrı hissetmez. Acı ya da ağrı hissedilmemesi durumuna kişi rahat ve konforlu bir şekilde arzu ettiği estetik görünüme ulaşmaktadır.

Karın, bel, basen, kol, sırt ve bacak bölgelerine uygulanabilen bu işlem ile kişi arzu ettiği bedene ve estetik görünüme ulaşmaktadır. Seans süresi 45 dakika olan bir işlem olan vücut şekillendirme işlemleri sırasında aynı anda hastanın 8 farklı bölgesine işlem yapılabilmektedir.

İşlem sonrasında kişi arzu ettiği estetik görünüme ulaşamaması durumunda işlemden 3 ay sonra tekrar edilebilmektedir. Bu şekilde kişi arzu ettiği estetik görünüme ulaşabilmektedir.

Vücut Şekillendirme Estetiği Fiyatları 2024

Pek çok farklı vücut şekillendirme estetiği yöntemleri bulunmaktadır. Hastaya uygulanan vücut estetiği işlemi fiyatı farklı parametrelere bağlı olarak değişmektedir.

Hastaya uygulanacak olan vücut şekillendirme estetiği yöntemi, hastanın tercih ettiği uzman doktor, hastanın vücudunda bulunan yağlanma oranı, vücutta bulunan yağ oranının yakılma oranı vb. gibi çeşitli etkenler vücut şekillendirme estetik fiyatlarını belirlemektedir.

Tüm bu etkenlerden kaynaklı olarak estetik açıdan vücudunun görünümünü beğenmeyen ya da değiştirmek isteyen kişiler vücut şekillendirme estetiği işlemi yaptırmanın fiyatı ile ilgili en net ve doğru fiyat bilgisini muayene olduktan sonra almaları tavsiye edilmektedir. Vücut şekillendirme estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Vücut Şekillendirme Estetiğinden Sonra Sarkma Görülür Mü?

Hastalara uygulanan vücut şekillendirme estetiği sırasında hastanın ilgili bölgesinde bulunan yağlar alınmaktadır. Alınan yağlanma miktarı çok fazla ise işlem sonrasında bölgede sarkma görülebilmektedir.

Fakat işlem sonrasında işlem yapılan bölgede sarkma görülmemesi için germe işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle vücut şekillendirme estetiği işlemi sonrasında herhangi bir sarkma işlemi görülmemektedir.

Vücut Şekillendirme Uygulamaları Kaç Yaşında Yapılır?

Genellikle hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Fakat 18 yaş altında olup sağlık sorunu oluşturabilecek kadar yağlanma mevcut olduğu durumlarda hastaya vücut şekillendirme işlemleri uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  H100 Aşısı

Vücut şekillendirme ameliyatı kaç saat sürer?

Daha karmaşık bir vücut şekillendirme ameliyatı, örneğin karın germe veya birden fazla bölgeyi kapsayan bir işlem, genellikle birkaç saat sürebilirken, liposuction ile yalnızca birkaç küçük bölgeyi şekillendirme ameliyatı genellikle daha uzun sürebilir. Bir vücut şekillendirme ameliyatının süresi, cerrahın deneyimi, hastanenin veya cerrahi merkezin koşulları ve cerrahın uzmanlığı tarafından belirlenebilir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatları Neleri Kapsar?

Hastaya uygulanan vücut şekillendirme işlemleri sırasında aynı seansta yapılan ameliyatlar şu şekilde sıralanabilmektedir; meme küçültme ve dikleştirme, karın germe yani belt lipektomi, meme büyütme ve dikleştirme, kol germe, popo kaldırma ve uyluk germe ameliyatları şeklinde sürmektedir. Fakat işlem sırasında hastaya uygulanacak olan işlemler hastanın ihtiyacına göre belirlenmektedir.

Vücut Şekillendirme Estetiği İz Kalır Mı?

İşlem sırasında uygulamayı gerçekleştiren cerrahlar genellikle ameliyat izleri belli olmayacak şekilde ameliyatlar gerçekleşmektedir. Yani vücut şekillendirme işlemleri sırasında operasyonların gerçekleştiği bölgelerde bulunan izler belirgin ya da belli belirsiz olmaktadır.

Trusculpt iD nedir?

Trusculpt iD, vücut yağlarını azaltmak ve şekillendirmek için bir tıbbi cihazdır. Bu cihaz, radyofrekans (RF) teknolojisi kullanarak yağ hücrelerini hedefleyen ve vücut konturunu iyileştirmek için yardımcı olan bir işlem gerçekleştirir.

Trusculpt iD işlemi sırasında, tedavi edilecek bölgeye yerleştirilen elmanın radyofrekans enerjisi derin dokulara girer. Bu enerji, yağ hücrelerini hedef alır ve onları ısıtır. İşlem sırasında deri soğutulur, böylece cilt zarar görmez.

Trusculpt iD’nin en büyük avantajı, çeşitli bölgelere uygulanabilmesidir. Ek olarak, işlem sonrası hastalar genellikle günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir ve ciltlerinin herhangi bir zarar görmemesi beklenir.

Trusculpt iD işlemi, vücut hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemek için bir dermatolog veya plastik cerrah ile görüştükten sonra önerilebilir. Bu işlemi uygulayacak olan sağlık profesyoneli, herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, uygun tedavi planını belirlemek ve işlem süreci hakkında size daha fazla bilgi vermek için en iyi kaynaktır.

360 Body Lift ne demek?

360 Body Lift, genel olarak plastik cerrahi olan ve vücut konturunu iyileştirmeyi amaçlayan bir operasyondur. Kilo kaybı sonrası sarkan cilt ve dokuları düzeltmek, vücut şeklini yeniden şekillendirmek ve daha sıkı bir görünüm elde etmek için bu işlem genellikle uygulanır.

360 Body Lift’in başlangıcı, bel bölgesini tamamen saran bir kesi ile yapılır. Bu kesi, karın, bel, kalça ve sırt bölgelerini kapsar. Ardından, cerrah aşırı yağ dokusunu ve cildi çıkarır ve kalan deriyi yeniden şekillendirir. Bu işlem, gerektiğinde liposuction gibi vücut şekillendirme yöntemleriyle birleştirilebilir. Daha sonra dikişlerle cilt kapatılır.

360 Body Lift işlemi, sarkan cilt ve doku sorunlarını düzeltmeye yardımcı olabilir, ancak prosedürün bir cerrahi işlem olduğu için bir iyileşme süreci ve riskleri vardır. Sonuç olarak, bu tür bir işlemi düşünmeden önce bir plastik cerrahla görüşmeniz ve prosedürün size uygun olup olmadığını belirlemeniz çok önemlidir.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı nedir?

Tüm vücut şekillendirme ameliyatları, bir kişinin genel görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan bir cerrahi girişimdir. Bu tür bir operasyon, vücuttaki fazla yağ dokusunu, sarkan ciltleri ve diğer sorunları düzeltmek için çeşitli bölgelerde uygulanabilir. Vücut şekillendirme ameliyatları, kişinin estetik hedeflerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli prosedürlerin bir kombinasyonunu içerebilir. Bu işlemlerden bazıları şunlardır:

Liposuction, vücuttaki aşırı yağ dokusunu ortadan kaldırmak için kullanılır. Liposuction, yağların emilmesini ve vücudun daha ince ve şekilli görünmesini sağlar.

Karın Germe (Abdominoplasti): Karın bölgesindeki aşırı cilt ve yağ dokusunu düzeltmek ve karın kaslarını sıkılaştırmak için yapılır. Karın estetiğini iyileştirmek için genellikle kullanılır.

Kol germe veya brachioplasti: Kol bölgesindeki sarkan ciltleri düzeltmek için kullanılır. Kol iç yüzeyindeki fazla yağ ve cilt dokusunu çıkarır, bu da onu daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşturur.

Bacak Germe (Diz Üstü ve Uyluk): Bacak bölgesindeki sarkan ciltleri ve fazla dokuları düzeltmek için kullanılır. Bacak görünümünü iyileştirmek için uygulanır.

Meme Estetiği (Meme Büyütme, Küçültme veya Kaldırma): İstenilen meme boyutuna ve şekline ulaşmak veya estetik sorunları düzeltmek için yapılır.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatları, hastanın ihtiyaçları ve hedeflerine göre özelleştirilebilir. Kilo kaybı sonrası cilt sarkmalarını düzeltmek, vücut konturunu yeniden şekillendirmek veya yaşlanma belirtilerini azaltmak isteyen kişiler genellikle bu tür bir operasyona girerler. Bununla birlikte, bu ameliyatlar cerrahi işlemlerdir ve iyileşme sürecinde risk taşırlar. Sonuç olarak, bu tür bir ameliyatı düşünmeden önce bir plastik cerrahla görüşmeniz önemlidir. Cerrah, size uygun olan prosedürleri belirleyecek ve prosedürün potansiyel faydaları ve riskleri hakkında sizi bilgilendirecektir.