Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nedir?

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme, ciltte yaşlanma etkilerini azaltarak yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve cildin daha genç, daha taze görünmesini sağlamak için ameliyatsız bir yöntem olarak tercih edilir.

Özellikle herhangi bir ameliyat içermeyen ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi hızlı ve acısız olma özelliği ile de ön plana çıkarken, lazer tedavileri, IPL tedavileri, radyofrekans tedavileri, dermapen, kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon gibi işlemler de bu uygulamanın tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Bireyde cildin üst katmanlarına odaklanarak kolajen üretimini artıran ve bu sayede de cildin elastikiyetini geri kazandıran lazer tedavileri bu uygulamada sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Radyofrekans tedavileri ise genel olarak radyo dalgalarını kullanarak cilt altındaki kolajen liflerini ısıtarak bu lifleri sıkılaştırır ve ciltte bulunan kırışıklıkları azaltmaktadır.

IPL tedavi yönteminde ise ciltte bulunan kahverengi lekeler, güneş lekeler ve kılcal damarların tedavileri hedeflenmektedir. Kimyasal peeling de ciltte bulunan ölü hücreleri ve cilt yüzeyinde yer alan çeşitli lekeleri giderirken, dermapen ile mikrodermabrazyon gibi işlemlerde de cildin doğal iyileşme sürecinde kolajen üretimi artırılmakta ve bu sayede de cilt sıklığı da artmaktadır.

Ameliyatsız cilt uygulamalarında genel olarak cerrahi herhangi bir müdahale gerekmemektedir ve bu durum da bu uygulamanın daha az riskli, daha az maliyetli ve daha az rahatsız edici olmasını sağlamaktadır.

Bu durum herkes için uygun bir tedavi yöntemi olmaya da bilmektedir ve özellikle hamile kişiler, emzirme döneminde olan kişiler, kalp rahatsızlığı ola n kişiler ve cilt enfeksiyonu gibi çeşitli sorunları olan kişiler bu işleme uygun olmayan kişiler olarak görülmektedir.

Tüm bunların yanında işlem sırasında bireyde ciltte hafif kızarıklık ve yanma gibi etkiler görülebilmektedir ve bu durumlar genel olarak geçici durumlar olarak görülmektedir.

Özellikle bu cilt gençleştirme işleminin etkisi kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilirken, işlem yapılan bölgenin büyüklüğüne, işlem sırasında uygulanan yönteme ve kişinin cilt yapısına da bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Genellikle işlem sonrasında cildin daha genç, duru ve taze göründüğü bu işlemin kalıcılığı da uygulanan yönteme göre değişebilirken, bu yöntemin avantajları arasında hızlı tedavi, acısız uygulama işlemleri ve maliyet açısından daha uygun bir durum gibi çeşitli etkenler de bulunmaktadır.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır? Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cildin genç, duru ve güzel görünmesini sağlamak amacıyla uygulanan ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, bir dizi non-invaziv yöntemleri içermektedir. Özellikle bu uygulama yöntemleri arasında genel olarak lazer tedavileri, dermapen, IPL tedavileri, kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon gibi çeşitli işlemler bulunmaktadır.

Özellikle bu uygulamada en fazla uygulanan işlemler arasında yer alan lazer tedavileri, hastada cildin üst katmanlarına odaklanarak kolajen üretimini artırır ve bu durum da cilt elastikiyetini sağlamada önemli bir unsurdur.

Radyofrekans tedavilerinde ise radyo dalgaları kullanarak gerçekleştirirken bu durum cilt altındaki kolajen liflerini sıkılaştırır ve ciltte bulunan kırışıklıkların azaltılması sağlanmaktadır.

Kimyasal peeling işleminde ise ciltte bulunan ölü hücreler ve cilt yüzeyinde bulunan lekeler giderilmekte, bunun yanında dermapen ve mikrodermabrazyon gibi işlemler de cildin özellikle doğal iyileşme sürecini uyararak ciltte kolajen üretimi artışını tetikler ve cilt sıkılığını artırır.

IPL tedavileri de bu yöntemde özellikle ciltteki güneş lekelerini, kahverengi lekeleri ve kılcal damaları azaltmaktadır.

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri özellikle yüz bölgesinde belirli alanlara uygulanmaktadır. Genel olarak göz çevresi, alın bölgesi, boyun ve eller gibi cildin sıklıkla dezenformasyona kolayca uğradığı bölgelere uygulanan bu uygulamalar boyun bölgesinde bulunan boyun çizgilerine, dudaklara, dudaklara ve alın sarkmalarına iyileştirici etkiler barındırmaktadır.

Genel olarak bireyde yaşlılık belirtilerini gidermek ya da tamamen ortadan kaldırmak ve cildi gençleştirmek için uygulanan bu işlem, genel olarak kısa süreli ve ağrısız bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu işlemde bireyde işlem sırasında hafif yanma ve kızarıklık gibi çeşitli yan etkiler görülse de bu yan etkiler geçicidir ve işlem sonrası hasta normal günlük aktivitelerine hızlıca dönebilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri Kimlere Yapılır?

Genel olarak cilt gençleştirme işlemleri 18 yaşını geçmiş kişilere önerilen bir uygulama olarak görülmektedir ve herhangi bir risk barındırmamaktadır. Genel olarak yaşlanmanın belirtilerini gidermek, daha genç bir görünüm elde etmek ve ciltte sıkılığı artırmak isteyen kişiler için uygulanan bu uygulama birçok kişi tarafından birçok farklı sebeplerle tercih edilebilmektedir ve bu konuda herhangi bir yaş sınırını barındırmamaktadır.

Genel olarak bireyler, 35 yaşından itibaren bu işlemi tercih etmektedirler ve özellikle bu yaşlarda ciltte yaşlanmanın belirtilerinin görülmeye başlanması ile birlikte ameliyatsız bir yöntem olan bu işlem, bireylerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Bu işlem herkes için uygun olmayabilmektedir ve özellikle cilt enfeksiyonları, çeşitli alerjiler, hamilelik dönemlerinde olanlar, emziren kadınlar ve çeşitli cilt sorunları yaşayan kişiler için bu işlem pek önerilmemek ile birlikte, bu konuda cildin durumu ve hastanın bu işlemden beklentileri de işlemin uygulanmasını belirleyebilmektedir.

Genel olarak ciltte bulunan kırışıklıkları azaltmak için uygulanan bu işlem, herhangi bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmaması dolayısı ile ön plana çıkarken cilt rengini düzenlemek, cildin daha genç, taze ve sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlamak açısından oldukça avantajlı durumdayken ciltte bulunan çeşitli leke, pigmentasyon, akne gibi sorunları da ortadan kaldırabilmektedir.

Genel olarak cilt gençleştirme uygulamaları daha az riskli ve daha az cerrahiyi içerdiğinden daha sık tercih edilen bir uygulama olarak görülmektedir ve bu işlem sonrasında hastalar normal günlük aktivitelerine hızlıca dönebilmektedirler. Her estetik ve tıbbi işlemde olduğu gibi bu uygulamada da birtakım yan etkiler ve riskler bulunabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Mezoterapi

Özellikle bu durumda, yan etki ve riskler durumunda bireyler işlemi gerçekleştirmeden önce uzman bir doktor ile görüşmeli ve bu duruma göre bir tedavi yöntem ve planı oluşturmalıdırlar.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik açıdan çeşitli cilt problemlerini gidermek için uygulanan cilt gençleştirme işlemleri, herhangi bir cerrahi müdahale içermemesiyle ve kolaylığı ile ön plana çıkan uygulamalardan bir tanesi olarak sıkça başvurulan bir işlemdir.

Özellikle ciltte yaşlanma bulgularını ortadan kaldırmak, cildin taze ve sıkı görünmesini sağlamak ile cildin genç görünmesini sağlamak için uygulanan bu işlem, son yıllarda çeşitli teknolojik gelişmeler ile birlikte daha popüler bir uygulama haline gelmiştir. Özellikle bu cilt gençleştirme yönteminde dolgu maddeleri, lazer tedavisi, radyofrekans, mikro iğneleme ve platelet gibi çeşitli işlem ve yöntemler yer almaktadır.

Dolgu bu uygulamada ciltteki kırışıklıkları gidermek için kullanılan enjeksiyon olarak ön plana çıkarken bu işlem kasların kasılmasını engeller ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Bunun yanında bu yöntemler arasında dolgu maddeleri de ciltteki kırışıklık ve hacim kaybı sorunlarını gidermek için kullanılırken, cildin altına enjekte edilen hyaluronik asit gibi maddeler ile uygulanmaktadır.

Lazer terapisi de son yıllarda bu cilt gençleştirme yönteminde ön plana çıkan uygulamalar arasında yer alırken bu uygulamada ciltteki hasarlı hücreler hedef alınır ve ciltteki leke, kırışıklık ile sarkma durumları giderilmektedir.

Radyofrekans terapisi de ciltteki sarkma durumlarını gidermek ile cildin sıkılığını artırmak için cilde ısı verilerek kolajen üretiminin teşvik edilmesi ile birlikte uygulanan bir işlemdir ve özellikle de Platet Rich Plasma diğer adı ile Platelet rich plasma yöntemleri de kişinin kendi kanından alınan plateletlerin cilde enjekte edilmesi ile uygulanmaktadır.

Platet Rich Plasma yani Platelet rich plasmayöntemi de cildin yenilenmesi ve cildin sıkılaşması yönünde önemli uygulamalardan bir tanesi olarak ön plana çıkarken, tüm bu yöntemler herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediği için daha sık tercih edilen ve daha az riskli işlemler olarak bilinmektedir ve özellikle son dönemde oldukça popüler uygulamalardandır.

Tüm bu işlemlerin uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmekte, bu uygulamaların tümü kişinin cilt tipine ve duruma göre değişebileceği için bu kararın bir uzman doktor aracılığı ile verilmesi de gerekmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe (Yüz Gençleştirme) İşlem Süresi Nedir?

Genellikle bu işlemlerin süresi özellikle uygulanacak yönteme, kişinin yapısı ve ihtiyaçlarına, işlem uygulanacak alana ve uzman doktora bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen uygulamaları içeren bu durumlarda genel olarak hızlı bir şekilde uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Süreleri oldukça kısa olan ve hastanın işlemden sonra hızlı bir şekilde günlük hayata dönebildiği cilt gençleştirme uygulamalarında 30 dakika ila 1 saat arasında değişen çeşitli işlemler mevcuttur.  Özellikle bu konuda dolgu maddeleri ya da dolgu gibi işlemler daha kısa sürede uygulanabilen işlemler olarak görülürken, lazer ya da radyofrekans terapileri uzun sürebilmektedir.

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri genel olarak kısa süreli ve ağrısız işlemler olarak bilinmektedir. Özellikle bazı uygulamalar sırasında bireyde kızarıklık ve hafif bir yanma hisleri gibi bireylerde çeşitli yan etkiler görülebilse de bu durumlar kısa süreli ve geçici unsurlar arasında yer almaktadır.

Uygulanan işlemler sonrasında bireyin hemen anında normal günlük yaşantı ve aktivitelerine dönebilmesi bu konuda en önemli avantajlardan yalnızca bir tanesi olarak yer alırken, ciltteki hassasiyet nedeni ile birey iyileşme sürecinde çok dikkatli olmalıdır.

Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu işlemler daha az maliyetli, daha az riskli ve daha rahat bir işlem olarak ön plana çıkmaktadır. Yine de bu uygulama gerçekleştirilmeden önce konu hakkında bir uzman doktora danışılmalı ve doktor kişinin sağlık durumuna, cilt tipine ve cilt yapısına göre uygun bir tedavi planı hazırlamalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe (Yüz Gençleştirme) Kaç Seans Uygulanır?

Bu cilt gençleştirme yani yüz gençleştirme işlemlerinin kaç seans uygulandığı konusu da özellikle son dönemde öne çıkan konulardan bir tanesidir. Bu işlemin kaç seans uygulanacağı işlem bölgesine, kişinin ihtiyacına, kişinin cilt yapısına ve cilt tipine bağlı olarak uygulama yöntemine göre de değişkenlik gösteren bir durumdur.

Genel olarak bu uygulamalarda bazı yöntemler için tek seans işlem yeterli olabilirken, bazı yöntemler için ise birkaç seans uygulama işlemi gerekebilmektedir. Özellikle bu konuda dolgu gibi çeşitli yöntemler genellikle tek seans halinde uygulanmaktadır ve bu uygulamaların etkileri bireyde birkaç ay boyunca devam etmektedir.

Dolgu maddelerinde ise bu durum değişkenlik gösterebilirken, özellikle bu yöntemlerde birkaç seans halinde uygulama gerçekleşebilmektedir ve bu uygulamaların etkileri bireyde daha uzun süre kalıcı olabilmektedir. Lazer, radyofrekans terapisi ya da mikro iğneleme yöntemleri gibi diğer işlemler de bireyde genellikle birkaç seans halinde uygulanan işlemler olarak ön plana çıkmaktadır.

Genel olarak birkaç seans uygulanan işlemler bireyde daha uzun sonuç ve etki alanına sahip işlemler olarak görülmektedir ve her seans arasında belirli bir sürenin geçmesi de beklenebilmektedir. Özellikle bu süreler birkaç hafta ile birkaç ay arasında da değişkenlik gösterebilen süreler olarak görülebilirken, bu durumlar cilt dokusunun iyileşmesi ve cildin yenilenmesine olanak sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Bireylerde bu uygulamalar kişilerin ihtiyaç ve tercihlerine göre değişkenlik gösterebilirken ameliyatsız yüz germe yöntemi ile de bu işlemler birlikte uygulanabilmektedir. Özellikle de bunun için uzman bir kişi tarafından bir tedavi planının oluşturulması da gerekirken, herhangi bir ameliyat işlemi içermeyen bu yöntemler bireylere daha hızlı günlük hayata dönüş konusunda da önemli avantajlar sağlar.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Sonrası Cilt Nasıl Genç Kalır?

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri bireylerde cildin genç ve taze görünümünü geri getirmek için uygulanan yöntemleri içermektedir. Özellikle bir ameliyat işlemi içermeyen bu uygulama cildin sağlıklı ve genç kalması konusunda da birtakım uygulamalar içermektedir.

Cildin kendini yenileme sürecine sahip olan işlemleri içeren bu gençleştirme işleminde cildin elastikiyetinin artırılması sağlanarak ciltte daha doğal bir görünüm olması sağlanmaktadır. Bunun yanında tüm bu gençleştirme uygulamaları kan dolaşımını artırır ve bu durum ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin daha pürüzsüz, genç ve taze görünmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Özellikle kişiler bu gençleştirme işlemleri sonrasında cilt bakımına özellikle önem göstermesi ve düzenli olarak cilt yüzeylerini temizlemesi, nemlendirmesi gerekmektedir ve bunun yanında güneş koruyucu kullanmak da önemli bir unsur olarak ön plana çıkar. Özellikle sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları da cildin genç görünmesi konusunda önemli detaylardır.

Ameliyatsız Yüz Germe (Yüz Gençleştirme) Güvenli Midir?

Genel olarak güvenilir bir seçenek arasında yer alan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi, ameliyat ve cerrahi işlem içermemesi ile birlikte de bir risk faktörü oluşturmamaktadır. Özellikle bu uygulamalarda cerrahi müdahaleye gerek olmadan cildin yaşlanma belirtilerinin azalması hedeflenmektedir.

Her tıbbi işlem gibi birtakım sorun ve riskler de barındıran bu işlem özellikle ehliyetsiz ya da deneyimli olmayan kişiler tarafından uygulandığında büyük risk faktörünü beraberinde içerirken, bu durum ciltte istenmeyen sonuçlara da yol açabilmektedir.

Bu nedenle de ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi yaptırmadan önce özellikle tercih edilen klinik ve uzman doktor hakkında detaylı bilgi edinilmeli ve çeşitli araştırmalar yapılmalıdır. Bu konu önemli bir durum olarak görülmektedir.

Bu durumda kişinin sağlık durumu ve işlemin güvenilirliği açısından son derece önem arz eden uygulamaların uzman doktorlar aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Özellikle tam da bu sebepten dolayı bu işlemi uygulamadan önce emin olduğunuz bir doktor ile detaylı bir görüşme gerçekleştirmeniz, bu durumlara göre bir tedavi planı oluşturmanız önemlidir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Fiyatları 2024

Cilt tedavileri arasında cilt gençleştirme işlemlerinin fiyatları özellikle sıkça sorulan önemli konular arasında yer almaktadır. Bu ameliyatsız biçimde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinde fiyat genel olarak uygulanacak yönteme, uygulanacak bölgelere, seans sayılarına, tercih edilen kliniğe ve uzman doktora göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Özellikle genel olarak bu işlem herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmediği için diğer estetik fiyatlarına nazaran daha uygun fiyatları içerebilmektedir. Buna rağmen bu işlem içerisinde Platelet rich plasma tedavileri, dermal dolgu uygulamaları gibi çeşitli işlemler daha düşük fiyatlara sahip olabilmektedir.

Aynı şekilde bu işlemde lazer uygulamalar, radyofrekans uygulamaları gibi daha kapsamlı işlemler de daha yüksek maaliyeti barındırabilmektedir.

Bu cilt gençleştirme uygulamalarında fiyat konusunda detaylı bilgi almak için özellikle çeşitli sağlık kuruluşları ve klinikler ile iletişime geçilmesi önerilmektedir. Bu konuda uzman bir doktor aracılığı ile de bilgi alınabilmektedir. Ameliyatsız cilt gençleştirme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri, özellikle son dönemde oldukça popüler uygulamalar arasında yer alırken özellikle de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır.

Bu konuda internet ortamında da sıklıkla çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler genellikle internet aracılığı ile bu cilt gençleştirme uygulamaları konusunda yoğunlukla kendi sorularını sormakta ve bu sorulara cevap aramaktadır.

Özellikle de bu sıkça sorulan sorular arasında “Leke tedavisinde yeni yenilikler var mı? Bu ameliyatsız işlemler tercih edilebilir mi? Kolajen üretimi nedir? Bu yöntemde en iyi işlem hangisidir? Bu işlemde riskler var mı?” gibi sorular yer almaktadır.

Bu konuda en iyi seçenek bir uzman doktor aracılığı ile öğrenilebilmektedir ve kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bu işlemlerde en iyi cevabı uzman bir kişi verecektir.

Leke Tedavisinde Son Yenilikler Nelerdir?

Günümüzde olabildiğince gelişmiş teknolojiler ile gerçekleştirilen bu işlemlerde teknoloji bu uygulamalarda işlem yöntemlerine de yansımış durumdadır. Son yenilikler arasında özellikle en popüler uygulamalar arasında lazer ile leke tedavileri, kimyasal peeling uygulamaları ve mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans yani MIRF gibi çeşitli yöntemler yer almaktadır.

Lazer ile leke tedavisi özellikle bu konuda öne çıkan işlemlerin başında gelmektedir. Lazer ışınları ile lekeler bu yöntemde bir hedef haline gelmekte ve cildin altındaki melalin pigmentlerinin parçalanması ile bu pigmentler yok edilmektedir. Kimyasal peeling ise bu konuda özellikle yüz bölgesindeki çeşitli lekelerin tedavisinde etkili bir yöntem olarak ön plana çıkıyor.

Kimyasal peeling yönteminde özel kimyasallar kullanılarak cildin üst tabakasında bulunan lekeler ve ölü hücreler de yok edilir.

MIRF denilen mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans yöntemi de son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte popüler olan uygulamalar arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir  Yüz Liftingi

Özellikle bu yöntemde ciltteki lekeler, mikro iğneler aracılığı ile hassas bir biçimde hedeflenmektedir ve ciltte bir nevi kontrollü bir yara oluşturulur. Bu biçimde de cilt kendini yenilemeye teşvik edilmektedir. Özellikle leke tedavisinin yanında bu işlem ciltte sarkma, çizgi ve kırışıklık durumlarının tedavisinde de sıklıkla kullanılıyor.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Ameliyatı Mı Yaptırmalıyım?

Genel olarak internette çok sıkça yer alan “ameliyatsız cilt gençleştirme ameliyatı yaptırmalı mıyım?” sorusu, kişisel bir sorudur. Özellikle bireylerin kişisel tercihlerine ve çeşitli ihtiyaçlarına bağlı olan bu konuda bir cevap vermek zor olsa da özellikle ciltlerinde çeşitli sorunlar yaşayan kişiler bu işlemi yaptırmak için uygun bireylerdir.

Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri özellikle herhangi bir cerrahi işlem içermediği için daha risksiz, daha kısa iyileşme süreleri sunan ve daha invaziv bir işlem olarak ön plana çıkmaktadır. Yüz germe, göz kapağı düzeltmesi ve burun estetiği gibi işlemlerin yerini almasa da bu işlem sıklıkla tercih edilmektedir.

Özellikle bu konuda kararsız kalan kişiler ile ciltte sarkma, kırışıklık ve yaşlanma belirtileri içeren kişilerin bu konuda hangi işlemin en uygun olabileceğini belirlemek amacı ile bir dermatolog ya da bir estetik cerrah ile görüşmesi önerilmektedir. Bu konuda kararsız kalan kişiler özellikle cilt gençleştirme işlemi öncesinde cilt durumlarını ve ihtiyaç ile isteklerini belirleyerek bir doktor ile en uygun tedavi yöntemlerini belirleyebilmektedirler.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme ve Lazer ile Cilt Gençleştirme Farkı

Ameliyatsız cilt gençleştirmeyle lazer ile cilt gençleştirme arasında tedavi farklılıkları bulunsa bile bu iki işlem de cildin gençleştirilmesi konusunda aynı amaç için kullanılmaktadır. Buna rağmen bu iki yöntemde tedavi yöntemi farklılıkları da mevcuttur.

Genellikle enjeksiyonlar, dermabrazyon, kimyasal peeling, ultrason ve radyofrekans cilt gençleştirme işleminde kullanılan yöntemlerdir ve bu yöntemler cildin alt tabakalarını hedef alarak ciltte bulunan kırışıklıkları, sarkma durumlarını, ince çizgileri ve lekeleri azaltmayı ya da yok etmeyi hedeflemektedir.

Lazer ile cilt genleştirme yönteminde ise lazer ışınları kullanılarak cildin üst tabakalarında bulunan hücreler hedef alınmaktadır. Bu lazerler cildin alt tabakalarını hedefleyen cilt gençleştirme yöntemlerinden farklı olarak daha çok yüzeysel cilt problemlerini hedef almaktadır ve bu yöntemde özellikle ciltteki ince çizgiler, akna izleri ve yüzde bulunan lekeler yok edilmektedir.

Genel olarak ameliyatsız yöntemde cilt gençleştirme işlemleri daha az cerrahi barındırır ve daha kısa iyileşme sürecini içermektedir. Bunun yanında lazer ile gençleştirme işlemleri ise daha yoğun sonuçlar verebilmek ile birlikte daha uzun iyileşme sürelerini barındırabilmektedir.

Bu seçim hastanın ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlı olarak değişebilirken, bu konuda bir cerrahla görüşmek, bu konular hakkında en uygun tedavi yöntemini bir uzman doktor ile belirlemek önerilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Kollajen Üretimini Nasıl Teşvik Eder?

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri ciltteki kolajen üretimini artırmak için tasarlanmış durumda yer almaktadır ve bu yöntemler genel olarak cilt altındaki dokuların ısıtılması ya da mikro yaralanmalar ile cildi uyarmak sureti ile ciltte kolajen üretimini artırmaktadır.

Ciltte artan kolajen üretimi cildin iyileşmesine, gençleşmesine ve çeşitli lekelerin giderilmesine olanak sağlamak ile birlikte özellikle bu durum ameliyatsız bir şekilde gerçekleşebildiği için bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe (Yüz Gençleştirme) Sonrası İşten İzin Almam Gerekir Mi?

Bu estetik yüz gençleştirme işlemi, genel olarak kısa süren ve ameliyatsız gerçekleşen uygulaması ile birlikte çok fazla bir zaman sürmemektedir. Özellikle hastalar gün içerisinde bu işlemi tamamlayabilmekte ve taburcu olabilmektedir. Bu yüzden de bu işlem sonrasında işten izin almak gerekmemektedir. Genel olarak bununla birlikte bireylerde cilt gençleştirme uygulaması sonrasında hafif bir şişlik ve hassasiyet durumları görülebilmektedir ve bu gibi durumlarda bir uzman doktora danışmak önerilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe (Yüz Gençleştirme) Ağrılı Bir İşlem Midir?

Genel olarak ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri ağrılı bir işlem olarak görülmemektedir. Bununla birlikte işlem sırasında ve sonrasında nadir olarak bireyler hassasiyet ve rahatsızlık hissi hissedebilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe (Yüz Gençleştirme) Uygulaması Yerine “Ameliyatsız Yüz Germe Maskesi” Aynı Etkiyi Sağlar Mı?

Ameliyatsız yüz germe maskesi, kesinlikle bu işlem ile aynı etkiyi sağlamamaktadır. Ameliyatsız cilt germe işlemleri genel olarak profesyonel uzmanlar tarafından hastanın ihtiyaçlarına göre ameliyatsız bir biçimde operasyon işlemini ortaya koymaktadır. Bu yüzden de maske gibi çeşitli alternatifler, cilt gençleştirme işlemi ile aynı etkiyi sağlayamaz.

Ameliyatsız Cilt Germe (Yüz Gençleştirme) De En İyi Yöntem Hangisidir?

Bu cilt gençleştirme işlemlerinde en iyi yöntem kişinin cilt durumuna ve cildin yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hastanın beklentileri de bu konuda önemlidir fakat en çok tercih edilen yöntemler arasında lazer yöntemi yer almaktadır.

Ameliyatsız Cilt Germe (Yüz Gençleştirme) Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Cilt gençleştirme işlemi genel olarak güvenilir bir işlem olarak görülmektedir. Ameliyat durumu olmadığı için daha az risk barındıran bu uygulamalarda nadiren bazı kızarıklık ve hassasiyet durumları gibi yan etkiler görülebilmektedir.

Ameliyatsız Cilt Germe (Yüz Gençleştirme) Etkisi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Ameliyatsız cilt germe işlemlerinde etki durumu kişinin yapısına göre ve kişiden kişiye değişkenlik gösterebilen bir durumdur. Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemlerinde sonuç genel olarak hemen fark edilebilmekte ve genel olarak işlemin etkileri 6 ila 12 ay arasında devam edebilmektedir.