Cuteraid Nedir ?

Cutera Id; Sosyal yaşantı, genetik ve hormonal faktörlerin kilo alımına ve bölgesel yağlanmaya neden olduğu bilinmektedir. Özellikle genç yaşlarda, metebolizmanın hızlı çalışması dolayısı ile kilo verme çabaları daha olumlu sonuçlanırken, 25 yaşından itibaren kilo verme durumumuz, eskiye oranla daha zorlaşmakta ve aldığımız kilolar yağ olarak vücudumuza yerleşerek, depolanmaktadır.

Trusculpt ID , yoğunlaştırılmış radyo frekans enerjisi ile vücudumuzdaki bölgesel olarak yerleşik olarak bulunan yağ dokusunu hedef alarak, 15 dakikada ağrısız ve acısız olarak, 1 beden incelecek şekilde eritilmesini sağlar.

Uygulama konforu dolayısı ile, sosyal yaşantınızı olumsuz yönde etkilemez, uygulama sonrası rutin günlük hayata anında dönüş yapılabilir. Sizler de cutera id hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Cuteraid ve Cuteraflex Yöntemi Nedir?

TRUSCULPT iD, ideal vücudunuzu, herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın, yoğunlaştırılmış mono polar radyo frekans teknolojisi ile kişisel olarak şekillendiren FDA onaylı bir sistemdir.

Trusculpt İD yalnızca yağ hücrelerini hedef alır ve tam olarak etki ettiği tabaka yağ dokusudur. Tek seansta 1 beden incelme sağlayan bu teknoloji, sıcak lipoliz adı ile de bilinir. Uygulama oldukça konforlu ve güvenlidir.

Çoğu zaman diyet ve spor ile desteklediğimiz yaşantımızda bile, bir takım bölgemizdeki yağların çok inatçı olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu durum kişide, estetik kaygı ve özgüvensizliğe neden olurken, kişiyi kendi vücudu ile küs hale getirmektedir. Sıcak lipoliz bu tarz bölgesel inatçı yağlar için tek seansta 1 beden incelme sağlayan iddialı bir uygulamadır.

Cutera Id Bölgesel İncelmeyi Nasıl Sağlar?

Cutera İD yenilikçi monopolar Rf teknolojisi ile, yağ hücrelerini hedef alarak, 15 dakıkalık süre zarfında yağ hücrelerini 47 -50 derece ye kadar ısıtırak bu hücreleri apopitoz’a yani yağ hücrelerinin eriyip ölmesine uğratıp  vücuttan doğal yollar ile atılımını sağlar. Klinik çalışmalarda tek seansta %24 yağ oranında azalma gözlemlenmiştir.

İlginizi Çekebilir  Meme Protezi

Cutera Id Kaç Seans Uygulanır?

İD uygulaması, bölge farketmeksizin tek seans olup, uygulama 15 dk sürmektedir. 90 günün sonunda kişinin isteği ile işlem tekrarlanabilir.

Cutera Id (Trusculpt Id) Etkisi Kalıcı Mıdır?

Uygulama sonrası, sosyal yaşantıdaki beslenme ve aktiviteye dikkat edilmesi, elde edilen sonucu kalıcı kılmak açısından oldukça önemlidir.

Cutera Id (Trusculpt Id) Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Cutera ID, doktor onayı ile karın, bel, kol, bacak (iç-dış), basen ve popo bölgelerine güvenle uygulanabilir.

Cuteraid Fiyatları 2024

Cuteraid fiyatları, coğrafi konum, klinik veya sağlık merkezi seçimine, uygulanacak bölgeye, tedavi sıklığına ve tedavinin amacına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Sık Sorulan Sorular

Cutera Id (Trusculpt Id) Sonucu Ne Zaman Görülür?

Cutera İD bölgesel yağ eritme uygulamasından sonra, güçlü Mono polar Radyo Frekans enerjisine maruz kalan yağ hücrelerinin yapısı bozulur ve apopitoz (yağ hücrelerinin kendi kendini yok etmesi) sürecine girer.

Bu süreçte bu bir kısım yağ hücrelerinin ölümü gerçekleşirken, bir kısım dirençli yağ hücrelerinin ise çapı küçülür. 90 günün sonunda bütün bu süreç tamamlanmış ve vücut son şeklini almış olur. Bu sürenin sonunda % 24 oranındaki bölgesel yağ fazlalığı vücuttan doğal yollarla atılmış olur.

Cutera Id (Trusculpt Id) Aynı Seansta Kaç Bölgeye Uygulanabilir?

Cutera ID seans sırasında, aynı anda 8 farklı bölgeye uygulanabilir. Böylece 15 dakikada sıcak lipoliz ile 8 ayrı vücut bölgenizdeki yağları eritme imkanı bulursunuz.

Cutera Id (Trusculpt Id) Tedavi Süreci Nasıl Planlanır?

Estetik Cerrah Op.Dr.Emre Üregen, detaylı muayenenin ardından, tedaviye uygun bulduğu hastaları için, kişisel tedavi planma sürecini başlatacaktır. Kişinin bu tedaviye uygun olup olmadığını tam olarak bilmek için, doktor konsültasyonu gerçekleştirmek önem arz etmektedir.

CuteraId  Tedavi Planlama Süreci?

Uygulama öncesi yapılması gerekenler;

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma

-Doktor görüşmesi ve hastanın Cutera Trusculpt ID Tedavisine uygunluğunun tespiti,

-Uygulama hakkında detaylı bilgilendirmenin yapılması,

-Sağlık verileri, günlük rutin ve sosyal yaşantı hakkında genel bilgilerin edinilmesi,

-Vücut kitle indeks ölçümleri ve uygulama yapılacak bölgenin hassaslıkla ölçümlerinin alınması ve fotoğraflanması (Tedavinin sonunda elde edilen sonucu, önceki duruma göre Öncesi- Sonrası karşılaştırmak için)

Cuteraid Uygulaması Nasıl Hissettirir?

Truculpt İd uygulaması sırasında, yağlarını eritmek istediğiniz vücut bölümlerine vücudunuza patch lerle yapıştırılmış problar yerleştirilir. Trusculpt id, Radyo frekans enerjisini bu problar aracılığıyla vücudunuza cilt altı yağ dokuya gönderir.

Ayrıca söz konusu enerjinin fazlasını vücudunuzdan atmak için de sırt bölgenize bir başka patch yapıştırılır. İşlem sırasında siz sadece rahatsız etmeyecek, hatta rahatlatıp gevşetecek bir ısınma ve sıcaklık duyabilirsiniz. Bu sıcaklığı tam olarak sıcak bir aletle masaj yaptırıyorsunuz ya da sıcak su torbası uyguluyormuşsunuz hissiyatı ile tarif edebiliriz.

Cutera Id (Trusculpt Id) Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Uygulama tamamen ağrısız ve acısızdır. Ve sıcaklık tamamen kontrollüdür. İşlem sırasında, vücutta bir miktar ısı artışı ve terleme normaldir. Bölgede geçici kızarıklığın olması oldukça normaldir, 1 saat içinde bu hafif kızarıklık normale dönecektir.

Cutera Id (Trusculpt Id) Tedavi Sonrası

Trusculpt İd Uygulama Sonrası Beslenme nasıl olmalıdır?

Uygulamanın etkinliği kadar, tedavi boyunca beslenmeyi düzenlemek ve kontrol etmek sonucu önemli ölçüde etkiliyor. Bu nedenle Uygulamadan sonra hastalarımızdan tedaviye ek bazı beklentimiz oluyor. Bunlar:

– Günde 2 litre su içmek ( Yıkıma uğramış yağın vücuttan atımını hızlandırarak, bizi sonuca daha çabuk ulaştıracaktır).

– Özellikle Şeker ve Karbonhidrat alımını minumuma indirmek, apopitoz’a (Programlanmış yağ hücresi yıkımına) uğrayacak yağ hücrelerimizin yıkılıp erime hızını arttıracaktır.

– Protein ve Sebze ağırlıklı beslenmek, kas kitlemizi artırıp, yağları yakacağından sıkılaşmamızı oldukça destekleyecektir. Çünkü vücut enerji kaynağı olarak karbonhidrat bulamadığında da direkt yağların yıkımına geçer. Bu da dışarıdan Trusculpt id ile tetiklediğimiz yağ yakımına destek olur.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Bölgesel İncelme

 Cutera Id (Trusculpt Id) Tedavi Sonrası Herhangi Bir Yan Etki Olur Mu?

Uzman kişilerce yapılan bu tedavinin herhangi bir yan etkisi yoktur.

-Uygulama bölgesinde açık yara,enfeksiyon olması halinde

-Hamile Ve Emziren kadınlara,

-Kemoterapi tedavisi gören hastalara da bir yan etki saptanamamış olmasına rağmen, uygulama önerilmez.

Cutera Id (Trusculpt Id)

Özellikleri;

Hızlı: 15 DAKIKA

Acı yok : Cerrahi müdahale ve iğne yok

Konforlu: Günlük rutin yaşantıyı aksatmaz

Sonuç: İşlemden itibaren 90 günün sonunda, klinik olarak kanıtlanmış % 24 lük yağ yakımı garantili sonuç

Güvenli: FDA onaylı