Burun Estetiği Fiyatları 2019

Op.Dr. Salih Emre Üregen Burun Estetiği 2019 Fiyatları hakkında merak edilenleri cevaplıyor

Burun Estetiği İstanbul

Burun estetiği; Daha hoş görünmek ve daha rahat soluk almanın yolu, burnunuzun yüzünüzle olabildiğince uyumlu olmasından geçer. Burun şeklini geliştirmek isteyen, yaralanma ile oluşan bozuklukları düzeltmek isteyen ya da basitçe daha rahat nefes almak isteyen herkes rinoplasti ameliyatını tercih edebilir.

Rinoplasti, uygulaması basit bir işlem değildir. Yüzünüze uyan ve estetik beklentilerinizi karşılayacak bir burun yaratmak, heykel yapmak gibidir, hatta insan doku ve organlarını şekillendirmek bir sanat eserine istediğiniz formu vermekten daha güçtür. Dolayısıyla tercih ettiğiniz doktor, hem insan sağlığı ve anatomisi ile ilgili yeterli bilgiye hakim, hem de bir sanatçının ellerine sahip olmalıdır.

İstanbul’da Burun Estetiği için başvurduğunuz Doktor konsültasyonunda, yüz ve burun oranlarını belirlemek için bir klinik analizi yapılır. Yani sadece burnunuz değil, yüzünüzde burnunuza komşu tüm organlardır bu muayenede değerlendirilen. Elbetteki belli değerlendirmeler ile ortaya çıkmış belli oranlar vardır ama sizin talepleriniz de bu ameliyatın planlanmasını şekillendirecektir. Bu sebeple Doktorunuz, isteklerinizi anlamak ve kişisel bir çözüm üretmek için size gerekli zamanı ayıracaktır. En iyi rinoplasti adayları, burun yapılarını geliştirmek isteyen adaylardır.

İstanbul ‘da deneyimli bir cerrah tarafından doğru bir şekilde uygulandığında rinoplasti ameliyatı, tam anlamıyla kozmetik ve işlevsel sorunları hedef alır. Özellikle aşağıdaki özelliklere sahip burunlar, rinoplastinin ilgi alanındadır:

 • Yüzün geri kalan kısmıyla orantısız burunlar
 • Çengel şeklinde ya da çıkıntılı bir köprüsü olan burunlar
 • Travma nedeniyle kırık ya da şekli bozulmuş burunlar
 • Septum deviasyonu nedeniyle solunum güçlüklerine neden olan burunlar

Bir çok rinoplasti hastası ameliyatı, beklediklerinden daha kolay, rahat ve acısız bulurlar. Ameliyat sonrası,Burun ve göz çevrenizde bir miktar şişlik ve morarma olabilir; doktorunuzun önerilerine uyarsanız bu durumlar 2-3. Günde hemen hemen tamamıyle iyileşecektir. Oluşabilecek hafif ağrılar ise kolaylıkla ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.

Profesyonel Burun Estetiği

Kapalı Teknik Burun Estetiği

Burun estetiğinde kapalı teknik ile çoğu işlem, burun içinde yapılır ve dışarıda bir yara izi bırakmaz. Ameliyatın sonunda, Burun içine ameliyat sonrası sineşi adını verdiğimiz yapışıklıkların oluşmaması için Silikon özellikli tampon yerleştirilir. Bu tamponlar dışarıdan görülmez, hasta tarafından varlığı hissedilmez ve içinde bulunan oluklar sayesinde hastanın burundan nefes alıp verebilmesine olanak tanır. Silikon Tamponlar yaklaşık 3-4. Günde çıkartılır ve silikon burun mukozasına yapışmayacağından tampon alımı işlemi, tamamıyle ağrısız bir işlemdir. Ameliyat bitiminde Burnu, yeni yapısı üzerinde sabitlemek için küçük bir atel takılabilir. Bu atel, yaklaşık bir hafta sonra çıkarılacaktır.

Kimler Burun Estetiği Olabilir?

Günümüzde en sık tercih edilen estetik ameliyatlarının başında burun estetiği geliyor. Tercihen görsel amaçlı yapılan bu ameliyat çoğu zaman da kişinin burnu ile ilgili sağlık sorununu gidermek için yapılıyor. Amaç estetik olarak daha güzel, fonksiyon olarak daha sağlıklı bir burun elde etmektir.

“Burnum neden bu kadar büyük ?”, “Allah’ım burun ucum neden bu kadar düşük mü ?, bir daha yandan fotoğraf çektirirsem ne olayım” yada “Burnum müsaade etseydi istediğim gözlüğü takardım” diyen ve aynı zamanda nefes alma problemi yaşayan hastalarda burun estetik ameliyatı için doktora başvuruyor.

Bu estetik operasyonu ile yapılabilecek değişiklikler sınırlar dahilindedir. Unutmamak lazım ki; operasyon öncesinde de burun yapımız mükemmel değildir ve sonrasında da hayal ettiğimiz burna milimetrik ölçümlerle sahip olamayabiliriz. Bu operasyondan en çok memnun olan hasta beklentilerini gerçekçi düzeyde tutan hastadır.

Burnu yüz ile uyumlu hale getirmek için burnun şekli, büyüklüğü ve genel görüntüsünde değişiklikler yapılabilir. Bu ameliyatla burun küçültülebilir veya büyültülebilir, burun sırtındaki kemer düzeltilebilir, kontüründe değişiklikler yapılabilir ve burun ucunun kalkıklığı ayarlanabilir. Ancak tüm bunların ne kadar ve ne derece gerçekleşebileceğine kişinin kıkırdak ve kemik yapısı ile cildinin kalınlığı izin verir.

Burun estetiği ameliyatının nedenlerini oluşturan bazı faktörleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Kemerli burun kemiği
 • Doğumsal şekil bozukluğu
 • Nefes alma problemine neden olan burun içi yapı bozuklukları
 • Önceden geçirilmiş bir burun operasyonu sonrası oluşan şekil bozukluğu
 • En önemli bölge olan burun ucunun geniş ya da kalın olması,
 • Yüz ile burunun açısında belirgin bir orantısızlık durumu
 • Aşırı geniş ve dar burun deliğine sahip olanlar
 • Çarpık bir görünüme sahip olma
 • Burnun asimetrisini bozan yaralanma ve geçirilen kaza sonucu ortaya çıkan deformasyonlar

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun ameliyatının nihai sonuçları yaklaşık bir yıl sonra ortaya çıkar. Arzuladığınız sonuçlara ve burun yapınıza göre burun görünümünüzdeki değişiklikler hafif ya da büyük ölçekte olabilir. Ya da ameliyatınız yalnızca bir soluma problemini çözmeye yönelik planlanmış olabilir. Doğru teknikle ve uzman ellerde yapılmış, Kozmetik ya da işlevsel, bütün rinoplasti sonuçları kalıcıdır.

Burun Estetiği İstanbul ’da operasyonun gerçekleştiği bölgeye, hastaneye ve tabi ki ameliyatı yapan plastik cerraha  göre farklılık gösterebilmektedir.

Burun Estetiği 2019 Fiyatları  Hakkında Bilgi Almak İçin!

Burun Estetiği fiyatları 2019 hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

whatsapp bilgi

WhatsApp Bilgi Al!
Hide Buttons