Meme Büyütme Estetiği Fiyatları 2018

Op.Dr. Salih Emre Üregen Meme Büyütme Fiyatları 2018 hakkında merak edilenleri cevaplıyor

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği
Meme Büyütme Estetiği

Doğru ellerde, uygun seçimlerle yapılacak, vücudunuza uygun planlanmış bir Meme Büyütme Estetiği ile hep arzu ettiğiniz doğal ama çekici hatlara kavuşmanız mümkündür. Cerrahi tekniklerdeki ve teknolojideki gelişmeler, bu prosedürü son derece güvenli bir seçenek haline getirmiştir. Bu prosedürle, aşağıdaki sonuçlar elde edilebilir:

  • Vücut hatlarını geliştirmek
  • Hamilelik, çocuk emzirme ve aşırı kilo kaybetme nedenleriyle oluşan hacim kaybını düzeltmek
  • Meme boyutlarını dengelemek
  • Daha önceki çeşitli meme ameliyatları sonrasında bozulan meme şeklini düzeltmek
  • Kozmetik ya da yeniden yapılandırma nedeniyle implant taktırmak

Bir çok Estetik Operasyonda olduğu gibi Meme Büyütme Estetiğinde de hedef, kişinin vücut yapısıyla (omuz ve sırt genişliği, göğüs kafesi genişliği, boyu ve kilosu) uyumlu boyut ve şekilde bir protezin tercih edilirken hayal edilen dolgunluğun elde edilmesidir.

Meme Büyütme Estetiğinde Cerrah Seçimi

Meme Büyütme Estetiği düşünen hasta adaylarının cerrah seçiminde o cerrahın, meme ameliyatları konusunda yeterli deneyim ve bilgi birikiminin olup olmadığına dikkat etmesi, doktor ile yüzyüze görüşüp fikirlerini alması ve kendisi için kullanılacak protezin marka ve tipini sorgulaması gerekmektedir. Zira sadece FDA onayı almış protezler insan sağlığı için güvenilirdir ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Meme Protezleri

Sanılanın aksine meme protezleri belli bir zaman sonra değiştirilmesi gereken implantlar değildir; Ömürlüktür. Protez ameliyatı geçirmiş bir kadın gebe kalıp doğum yapabilir ve bebeğini emzirebilir. Sadece, hamilelik sırasında veya başka nedenlerle kilo alıp verilmesi, emzirme gibi faktörler sebebiyle yıllar içinde deformasyon gelişebilir. Böylesi durumda memeye tekrar müdahale edilip sorunun giderilmesi gerekebilir.
Meme Protezlerinin kanserojen riski yoktur ve ameliyat sonrası meme ultrasonu, mamografi gibi görüntülü tarama testlerini yaptırmanızda sakınca yoktur. Günümüzde en çok kullanılan Silikon Jel Protezler, bu gibi dış etkenlerle yırtılmaz, patlamaz, akmaz.

Çoğu kadın, tek bir iyileşme süreci ile vücutlarının genel görünümlerini geliştirmek için meme büyütme ameliyatını, burun , karın germe ya da liposuction prosedürleriyle aynı anda, kombine olarak yaptırmak isteyebilir. Ameliyatı gerçekleştirecek cerrah tarafından da uygun görülürse kombine ameliyat planlanabilir.

Doktorla randevunuz sırasında, istek ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaşarak, meme boyutu, implant türü (salin ya da silikon), implant konumu (göğüs kasının arkası ya da önü) ve bu prosedüre ek olarak meme dikleştirme ameliyatı da isteyip istemediğiniz (Böyle bir şeye gerek olup olmadığı) muayene sonrası kararlaştırılır.

Göğüs Büyütme

İmplantlar, ya meme dokusunun arkasına ya da göğüs kasının altına yerleştirilir. Kesiler, mümkün olduğunca farkedilemeyecek yerlere yapılır (genellikle meme altına). Meme implantlarının, çeşitli boyut, şekil ve dokuları vardır. Bu ameliyatta önemli olan konu, göğüs büyütme ameliyatının sarkık memeleri düzeltemeyeceğidir. Göğüslerinin konum ve şeklini değiştirmek isteyen kadınlar, meme dikleştirme prosedürünü tercih etmelidir.
Ameliyattan önce doktorunuz, gerek görürse sizden bir mamografi isteyebilir. Meme Büyütme Ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve hastanın ameliyattan sonraki durumunun doktor tarafından değerlendirilmesi sonrası 1 gece hastanede kalmasını da, bir kaç saat sonar taburcu olmasını da önerebilir.

Ameliyat sonrası

Ameliyattan sonraki ilk hafta, aktivitelerinizi minimum düzeyde tutmalısınız ve kesinlikle ağır şeyler kaldırmamalı ya da itip çekmemelisiniz. Büyük ihtimalle bir miktar ağrınız olacaktır. Fakat ağrı kesici ilaçlar bu konuda size yardımcı olacaktır. Ağrının yanında şişlik ve morarmalar da olacaktır. Geceleri 3 yastıkla, yaklaşık 45 derece açıyla ve sırt üstü (sağa sola dönmeden) uyumanız önerilir. Ameliyattan, dr unuz tarafından takılmış olan bir medikal sütyen ile çıkarsınız ve 2 ay boyunca bu tarz bir sütyen ya da hafif bir baskı ve destek için spor bir sütyen giymeniz tavsiye edilebilir. Yaklaşık bir hafta sonra iyileşme sürecinizin kontrolü için doktorunuz size bir randevu daha verecektir.

Göğüs Büyütme ameliyatının sonuçları hemen ortaya çıkar. Ancak ameliyattan sonraki ilk 1-3 ay içerisinde ödemler fazla olur, günden güne azalıp şekil de oturmaya başlar. Minimum düzeyde bırakılan kesi izleri, yaklaşık bir sene içersinde büyük oranda kaybolacaktır.

WhatsApp Bilgi Al!
Hide Buttons