Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, Adını “hidrat” kelimesinden alan hydrafacial işlemi bir çeşit cilt bakımı yöntemidir. Hydrafacial işlemi sayesinde cilt derinlemesine nemlendirilir ve böylece cildin yenilenmesi sağlanır.

Cilt bakımı sayesinde cilt üzerindeki ölü deri temizlenir ve cilt nemlenerek tazelenir. İşlem sırasında cildi tazeleyici ve nemlendirici serumlar kullanılır ve bu serumlar cildi yatıştırıcı ve ferahlatıcı etkiye sahiptir.

Tazeleyici ve yenileyici serumlar ile yapılan işlem cildi tahriş etmeden tedavi etmeye yönelik bir işlemdir. Etkilerini anında gözlemlemenin mümkün olduğu bu cilt bakımı işlemi bu yönüyle diğer cilt bakımı işlem ve tedavilerinden farklılaşmaktadır.

Kısa vadede etkilerinin görülmesinin yanı sıra bu işlemin uzun vadede de cilt sağlığı üzerinde etkili olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Vortex ismi verilen bir teknoloji ile yapılan hydrafacial işlemi sayesinde cilde zarar vermeden cildin yenilenmesi sağlanır.

Cilt yenilemesi yapılırken önce ölü deri hücreleri ciltten uzaklaştırılır ve gözenekler açılır, daha sonra ise gözenekleri besleyici serumlar sayesinde cilt bariyerinin güçlenmesi sağlanır. Diğer cilt bakımı yöntemlerine kıyasla oldukça nazik bir uygulama olan bu işlem çok hassas ciltlerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Hemen hemen herkes cildinin genç, parlak, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini istese de ne yazık ki herkes cildi bakımından o kadar şanslı olmayabilir. Cildi ile problem yaşayan kişiler ise çareyi cilt bakımı yöntemlerinde aramaktadır. Bazı cilt bakımı yöntemleri çok aşamalı, uzun süren ya da arka arkaya yapılan seanslar sonucunda toplamda oldukça pahalıya denk gelen işlemlerdir.

Ayrıca bu işlemlerin yanı sıra cildin yenilenmesi için peeling ürünleri, nemlendirici kozmetik ürünler, cilt maskeleri, kremler, cilt bakım yağları ve cilt bakımına yönelik esanslar ve serumlar satın alınması gerekir.

Ancak sivilce problemleri, kırışıklıklar, canlılığını ve ışıltısını kaybetmiş bir cilt gibi pek çok farklı cilt sorununa tüm bu masrafları yapmadan, Hydrafacial yöntemi ile tek yöntemle çözüm bulmak mümkündür.

Hassas ciltler de dahil olmak üzere her türlü cilt tipinde rahatlıkla uygulanabilen bir yöntem olan Hydrafacial yöntemi sayesinde canlı bir cilt görüntüsü elde edebilirsiniz. Dünyada en çok tercih edilen bakımların başında gelen bu işlem ile cilt bariyeri onarılır, cilt nemlendirilir ve yenilenir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Tek seansta derinlemesine bir cilt temizliği sağlayan, ayrıca cildi soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan özelliği ile cilt bariyerini koruma özelliğine sahip olan Hydrafacial işlemi özel cilt bakım kliniklerinde uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken Vortex ismli verilen vakumlu bir başlık kullanılır.

Vakumlu Vortex başlığı sayesinde cilt en alt katmanına kadar temizlenir. Vakumlu Vortex başlığı temizliğin yanı sıra cildin mikroskobik düzeyde soyulmasını da sağlar. Bu sayede cilt tüm ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve gözeneklerin tıkanmasına sebep olan fazla yağ birinkintilerinden arınmış olur.

Son derece basit bir sistemde uygulanan cilt temizleme işlemi sırasında ilk olarak işlemin yapılacağı kişinin cilt tipi analiz edilerek kişinin cilt tipine uygun bir temizleyici solüsyon ile cilt tamamen temizlenir. Temizleyici solüsyon vakumlu Vortex başlığı ile kullanılır. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatıldıktan ve vakum uygulanarak temizlendikten sonra cilt problemine uygun bir solüsyon seçilerek cilde uygulanır.

İşlem sırasında radyofrekans özellikle bir başlık kullanılır. Daha sonrasında ise soğutucu başlık ile şok etkisi yaratılır ve böylece solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. En son ise LED terapisi ile cilt dokusu uyarılarak gözeneklerin sıkılaşması ve uzun süre kontrol altında kalması sağlanmış olur.

Hydrafacial Aşamaları Nasıl Uygulanır?

Aşama 1: Cilt Temizliği Hydrafacialişlemi yaptırmak isteyen bir kişi için uygulanacak olan ilk aşama cilt temizliği aşamasıdır. Cilt temizliği aşamasında hastanın cildi nazikçe temizlenir. Temizleme işlemi için cilt bakımı işlemini yaptıracak olan kişinin cilt tipi analiz edilerek cilt tipine uygun bir solüsyon seçilir.

Cilt tipine uygun bir şekilde seçilen temizleyici ürünler Vortex ismi verilen vakumlu cihaz ile kullanılır. Vakumlu Vortex cihazı sayesinde cilt nazikçe temizlenir ve ciltteki ölü tabaka ciltten arındırılır.

Bu işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez, elektrikli bir diş fırçasının cildinize nazikçe bastırması gibi bir his duymanız oldukça normaldir. Temizleme aşamasından sonra gözenekler acıkır ve ciltte herhangi bir hasar olmasan cilt temizliği sağlanmış olur.

Aşama 2: Sıvı Dermabrasyon İlk aşamada cilt temizliği ile tamamen ölü derilerden arındırılan cilde ikinci aşamada sıvı dermabrasyon işlemi uygulanır. Sıvı dermabrasyon işlemi sırasında özellikle siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere peeling uygulanır. Peeling ile özel sıvı solüsyonlar kullanılarak cildin hasarlı hücrelerin alınması sağlanır ve böylece cilt tüm pürüzlerinden arındırılır.

İlginizi Çekebilir  Orta Yüz Germe Mid-Face Lift

Sıvı dermabrasyon işleminde kullanılacak olan solüsyonlar kişinin isteklerine, ihtiyaçlarına, cilt tipine ve cilt problemlerine uygun şekilde kişiye özel seçildiği için cilde herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir. Uzman kişiler tarafından işlem yapıldığı takdirde oldukça güvenilir bir işlem olan hydrafacial işleminde sıvı dermabrasyon aşamasından sonra ciltte herhangi bir tahriş ya da kızarıklık görülmez.

Aşama 3: Serum İnfüzyonu Hydrafacial işleminin üçüncü aşaması olan serum infüzyonu aşamasında yine kişinin cildine uygun şekilde serumlar seçilerek işleme başlanır. Cilt problemine ve cilt bakımı yaptıran kişinin cildinde görmek istediği sonuca uygun olacak şekilde seçilen serumlar yine vakumlu Vortex cihazı kullanılarak cilde uygulanır.

Vakumlu Vortex cihazı ile daha derin bir cilt temizliği yapılır ve daha sonra serum uygulaması yapılır. Eğer cilt bakımı işlemini yaptıran kişinin aktif sivilceleri varsa bu işlem sırasında daha dikkatli ve bilinçli hareket edilmesi gereklidir.

Sivilce tipi önceden kontrol edilerek dikkatli bir biçimde cilt temizliği yapılmalıdır. İşlem için genellikle tek seans yeterli olsa da çok fazla problemli olan akneli ciltlerde birden fazla seans uygulanması gerekebilir.

Aşama 4: Nemlendirme Özellikle yaş ilerlemesiyle birlikte cilt çok büyük derecede nem kaybı yaşamaktadır. Nem kaybı yaşayan cilt ise tahrişe, kırışıklıklara ve diğer cilt problemlerine daha açık bir duruma gelmektedir. Ciltte nem kaybının en başlıca sebebi yaş ilerlemesi olsa da genetik faktörler ya da mevsim geçişleri gibi çevresel faktörler de ciltteki nem kaybının nedenlerindendir.

Nem kaybının dengelenmesi ve cildin tekrar eski nemli, canlı ve parlak haline döndürülmesi için de dördüncü aşama olan nemlendirme aşaması uygulanmaktadır. Nemlendirme aşamasında cilde uygun nemlendirici serumlar ile nem problemi olan bölgelere hyaluronik asit başta olmak üzere nemlendirici etkisi yüksek olan bileşenler uygulanır.

Ayrıca özellikle T bölgesi gibi yağ dengesi çabuk bozulabilen bölgelere de yağ dengeleyici bileşenlere sahip serumlar uygulanarak cildin yağ dengesinin korunması amaçlanır.

Aşama 5: LED Işık Terapisi Hydrafacial işleminin son aşaması olan beşinci aşamada ilse LED ışık terapisi denilen bir işlem ile cilde LED ışık uygulanır. LED ışık terapisinde matlaşmış ve kolajen üretimi azalmış olan ciltlere kırmızı LED ışık uygulanmakta ve böylece cilt uyarılmaktadır. Kırmızı LED ışık ile uyarılan ciltlerde kolajen üretimi artmakta ve cildin parlaklığı tekrar ortaya çıkmaktadır.

Akne problemi yaşayan sivilceli ciltlerde ise mavi LED ışık kullanılarak cilt uyarılmaktadır. Cilt üzerinde farklı bölgelerde farklı renkte ışıklarla uyarılma işlemi yapılabilmektedir. Tüm bu aşamalardan sonra Hydrafacial işlemi tamamlanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir işlem olan cilt bakım işlemi sonrasında kişi hemen sosyal hayatına geri dönebilmektedir.

Hydrafacial Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

İşlem adından da anlaşılacağı üzere yüz (face) bölgesine yapılan bir işlemdir. Bu sebeple Hydrafacial işleminin asıl uygulama alanının yüz bölgesi olduğunu söylemek mümkündür. Ancak işlem sırasında sadece yüz bölgesine uygulama yapılmaz, yüz ile çene, boyun ve dekolte bölgesine de tüm işlemler yapılır.

Yazımızın bir önceki bölümlerinde anlattığımız üzere işlem sırasında beş aşamadan geçilir. Bu beş aşamanın tamamı dekolte bölgesinden başlayarak boyun ve yüz bölgesine devam edecek şekilde uygulanır. İşlemin bu şekilde uygulanma sebebi ise yüz ve boyun bölgesinin birbirinin devamı olmasıdır.

Unutmayın ki yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri ve nem kaybı boyun ve dekolte bölgesinde de meydana gelmektedir. Bu sebeple de yüz bölgesine uygulanan neredeyse tüm cilt bakımı işlemlerinde boyun ve dekolte bölgesine de uygulama yapılmaktadır.

Burada işlemi yapacak olan doktorun ve ekibin tutumu oldukça önemlidir. Eğer doktorunuz boyun ve dekolte bölgenize yüzünüzden farklı bir ürün uygulamak isterse ya da uygulamayı yapmayı hiç istemezse bu konuda ondan bilgi alarak ortak bir karara varmayı deneyebilirsiniz. Unutmayınız ki doktorunuz sizin için gerekli tüm tetkikleri yaparak sizin için en uygun kararları verecektir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Neden Tercih Edilir?

 • İşlem estetik bir operasyon olmadığı için Hydrafacial işlemi sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez, bu sebeple de kişi sosyal hayatına ve iş hayatına kolaylıkla geri dönebilir.
 • Diğer cilt bakımı işlemleri ile kıyaslandığında daha kısa süreden yapılabilen hatta genellikle tek seansta etkisini gösteren bir işlemdir. Tek seansta bile gözle görülen fark yaratıyor olması açısından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir.
 • Diğer cilt bakımı yöntemleri birkaç seans gerektirdiği için daha maliyetli olmaktadır. Ancak Hydrafacial işlemi tek seansta sonuçlarını gösteren bir işlem olduğu için cilt bakımı yaptıracak olan kişilere daha ekonomik gelmektedir.
 • Hemen hemen her cilt tipine uygun olan bu cilt bakımı işlemi herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilen bir yöntemdir.
 • Cildi derinlemesine temizleyen bu işlem sayesinde cilt ölü derilerden arındırılırken ve gözenekler açılırken aynı zamanda cildin neme doyması sağlanır ve bu sayede de cilt bakımı yaptıran kişinin daha parlak, canlı ve ışıl ışıl genç bir cilde kavuşması sağlanmış olur.
İlginizi Çekebilir  Temporal Lift (Şakak Germe)

Hydrafacial Etkisi Ne Kadar Sürer?

Genellikle tek seansın yeterli olduğu Hydrafacial işlemi işin uzmanı olan doktorlar ve uzman bir ekiple doğru bir şekilde yaptırıldığı takdirde kalıcı etkiye sahiptir. Ancak bu noktada işlem sırasında kullanılacak olan serum ve solüsyonların etkisi çok büyüktür.

Kaliteli materyallerden üretilmiş serumlar sayesinde kalıcı etki yakalamanın mümkün olduğu bu cilt bakımı işleminde süreklilik sağlamak istiyorsanız ekstra seanslar ile işlemi yenileyebilirsiniz. Bu yenileme seanslarının ne sıklıkta yapılacağı sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Seans sıklıklarını belirleyen temel etmenler sizin genetik durumunuz, yaşınız, yüzünüzün nem oranı, var olan kırışıklık ya da akne gibi problemlerinizin yoğunluğudur. Tüm bu etmenler ve sizin bu cilt bakımı işleminden beklentileriniz göz önünde bulundurularak doktorunuz sizin için uygun takvimi oluşturacaktır.

Genellikle 2 ayda bir ekstra yenileme seansları uygulanmaktadır. 2 aylık periyotlarla Hydrafacial işlemini yenileterek cilt bakımınızda süreklilik sağlayabilir ve bu sayede cildinizin canlılığını ömür boyu koruyabilirsiniz.

Hydrafacial Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cilt problemi yaşayan kişiler tarafından oldukça sık tercih edilen bir cilt bakım yöntemi olan Hydrafacial uygulaması, bu uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler tarafından sürekli olarak araştırılmaktadır. Bu araştırmalardan en sık yapılan ise işlem sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken durumlardır.

Her yaştan ve her cilt tipinden kadınlara ve erkeklere uygulanabilen bu yöntemin neredeyse hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı kişilerin dikkat etmesi gereken durumlar da oldukça azdır.

Az olmasına rağmen yine de birkaç önemli hususa dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususlardan bir birkaç gün boyunca güneş ışığıyla direkt temasta bulunmamaktır. Eğer uygulama yapılan kişi güneş ışığına maruz kalacaksa mutlaka birkaç gün süresince güneş koruyucu krem ya da losyon kullanması gerekmektedir. Bunun anında uygulama yapılan gün yüzünüze su değdirmemek dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeridir.

Bunların dışında özel bir dikkat gerektirmeyen bir uygulamadır. Kişi uygulama sonrasında gündelik yaşamına hemen dönebilir. Cilt üzerine makyaj ve benzeri uygulamaları uygulayabilir. Doktorunuz size bu işlemi uyguladıktan sonra sizi dikkat etmeniz gereken hususlarda daha detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Uygulanması için bir yaş sınırı ve özel bir cilt tipi gerektirmez.
 • Ağrısız ve acısız bir işlem olduğundan hasta için gayet rahat bir işlemdir.
 • Cilde zarar vermez ve tahriş etmez.
 • İşlem sonrasında herhangi bir şişlik, ödem ya da kızarıklık meydana gelmez.
 • Etkisi kalıcıdır.
 • Cildi derinlemesine temizleyerek bakım yapar.
 • Uygulama sonrasında ciltte ipeksi yumuşaklık, pürüzsüzlük ve parlaklık gibi etkileri vardır.
 • Cildi besleyerek nefes almasını sağlar ve sağlıklı genç bir görünüm meydana getirir.
 • Cilt tonunu eşitleyerek var olan dengesizlikleri giderir.
 • Genişlemiş gözenekleri daraltarak sivilce, siyah nokta ve cilt lekelerinden kurtulmayı sağlar.
 • Cildi gençleştirerek çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Cildin nemini dengede tutarak gereğinden fazla yağlanmanın önünde engel oluşturur.
 • Cildin elastikliğini arttırır.
 • Yaklaşık 30 dakika sürdüğünden dolayı kısa bir işlemdir.
 • Uygulanması için özellikle belirlenmiş bir gün, ay ya da mevsim sınırlandırması yoktur.
 • Uygulama sonrasında herhangi bir yan etkisinin bulunmamasından dolayı, uygulanan kişiler uygulamadan hemen sonrasında kişi gündelik yaşamına dönebilir.
 • Cilt problemi yaşayan kişilerin problemlerine çözüm sunarak, kişilerin hayatlarına daha özgüvenli bir şekilde devam etmelerine imkân sağlar.

Hydrafacial Fiyatları 2024

Hydrafacial işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardan biri şüphesiz ki işlemin nasıl yapıldığı ve ne kadar kalıcı olduğudur. Bu soruların yanıtlarını yazımızın önceki bölümlerinde sizlerle paylaşmıştık.

Şimdi ise bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin akıllarında beliren bir diğer soruya geçiyoruz. İşlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri Hydrafacial işleminin 2024 yılında ne kadar fiyata sahip olduğudur.

Ancak bu sorunun net bir yanıtını vermek ne yazık ki mümkün değildir. Bu işlemin fiyatları cilt bakımı için tercih edeceğiniz kliniğe, bu klinikte size uygulamayı yapacak olan doktor ve uzman ekibe, işlem sırasında kullanılacak olan cihaz ve materyallere, cilt bakımı için kullanılacak olan serum ve solüsyonların içeriğine göre değişiklik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Bu sebeple eğer bu işlemin size ne kadar maliyeti olacağını merak ediyorsanız klinikler ile görüşerek fiyat almanız gerekmektedir. İşlemi yaptırmayı düşündüğünüz birkaç klinikle ve doktorla görüştükten sonra net bir fiyat bilgisi alabilir ve sizin için en doğru kararı yine kendiniz verebilirsiniz. Hydrafacial fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Son yıllarda kişiler tarafından en çok tercih edilen cilt yenileme ve cilt bakım uygulamalarından biri lan Hydrafacial işlemi, cildinizin ihtiyaç duyduğu bütün bakımları tek bir seansta uygulayabilmektedir. Bu işlem ile cildin nemlendirilmesi ve yenilenmesi sağlanır. Sivilce izi, leke problemi ve siyah nokta problemi olan kişiler tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Bu tip ciltlerde Hydrafacial işlemi pürüzsüz bir görünüm sağlamayı hedefler.

Cildi derinlemesine temizlemesinin yanında cilt kusurlarını da gidermeyi amaçlayan bu işlemi her yaştan her cilt tipine sahip kişiler için uygundur. Bu işlemin sonucunda ortaya çıkan etki kalıcıdır ve işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı duymazsınız. Bu işlem tek seansta etki sağlamasına rağmen, bazı durumlarda öncesinde klasik cilt bakımı uygulaması da yaptırmanız gerekebilir.

Tüm bunların yanında eğer bu işlemi tedavi amacı ile yaptıracaksanız bir haftalık aralıklarla uygulanan yaklaşık 5 – 6 seansa gitmeniz gerekebilir. Bu seanslar sonrasında cildiniz mükemmel görünüme kavuşacaktır. Bu görünümün kalıcılığını sağlamak için de ayda bir kere bu işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Yine de bu konudaki en sağlıklı bilgiyi doktorunuza danışarak alabilirsiniz.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalıdır?

Hydrafacial işlemi sırasında cildin tüm tabakaları temizlenir, beslenir ve nemlendirilerek cilt yenilenir. Bu işlemlerle birlikte kişiler, ışıltılı, sağlıklı, gençleşmiş ve ipeksi yumuşaklıkta bir cilde sahip olurlar.

Yağlı ya da hassas fark etmeksizin tüm cilt tiplerine uygulanan bu işleminin yapılması için özellikle belirlenmiş gün ya da zaman aralığı bulunmamakla birlikte yılın her anında yapılabilmektedir. Yaş fark etmeksizin her yaştan kadınlara ve erkeklere uygulanabilen bu işlem, ilk seanstan itibaren gözle görülür bir fark yaratmaya başlamaktadır.

Tedavi amacı ile uygulanan işlemlerde birer hafta aralıklar ile 4 ila 6 seanslık bir uygulama gerçekleşir. Ancak bu işlem kozmetik amacıyla uygulanıyorsa bu tip uygulamalarda işlemin etkisinin korunabilmesi ve ideal görünüm kazanılması için ayda bir kere tekrarlanması gerekmektedir.

Ayda bir kere tekrarlanan işlemle birlikte kişilerin cildi daima temiz, bakımlı, sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olur. Uygulama sonrasında herhangi bir özel bakım gerektirmeyen bu işlemden sonra kişilerin yapması gereken tek şey, işlemin yapıldığı gün yüzlerini yıkamamaktır. Bunun yanında kişilerin makyaj ve benzeri durumları yüzlerine uygulamalarında bir sakınca bulunmamaktadır.

Hydrafacial Uygulaması Cilde Zarar Verir Mi?

Hydrafacial uygulaması en yağlı ciltten en hassas cilde kadar her cilt tipinde uygulanabilmektedir. Bu sebepten ötürü cilde herhangi bir zarar vermez ancak bazen çok hafif kızarıklık ve şişlik meydana gelebilmekte, bu şişlik ve kızarıklık da birkaç saat içerisinde geçmektedir. Kişi uygulama işlemi sonrasında gündelik yaşamına hemen dönebilir.

Hydrafacial Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Cildi yenileyen ve gençleştiren bu işlem sonrasında genellikle kızarıklık oluşmamaktadır ancak kızarıklık oluşursa, bu kızarıklıklar genellikle birkaç saat içerisinde geçebilmektedir.

Eğer uygulanan ürüne karşı bir alerjiniz varsa ve cildiniz alerjik reaksiyon gösterirse bu konuda uzman bir doktora danışmanız sizin için en sağlıklısı olacaktır. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için işlem öncesinde mutlaka uzman bir doktora danışmak gerekmektedir.

Hydrafacial Gözenekleri Sıkılaştırır Mı?

Hydrafacial işlemi uygulaması sırasında cilde uygulanan kür, cildin yenilenmesine ve gençleşmesine olanak sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde işlem sonrasında ciltteki gözenekler küçülerek sıkılaşır ve siyah nokta görünümü de giderilmiş olur. Bu sıkılaşma durumunun devamlılığını sağlaması için düzenli bir biçimde iki ayda bir kere bu işlemi tekrarlamak gerekmektedir.

Hydrafacial Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirim?

Seçeceğiniz klinik ve doktora göre bu işlemin orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Uzman olmayan kişilerden kesinlikle tavsiye almamalı, sosyal medya gibi güvenilir olmayan mecralarda dolaşan asılsız bilgilere güvenmemeli, mutlaka işlem öncesinde kliniği ziyaret ederek ortamın ve doktorların profesyonelliğini kontrol etmeli, steril olmayan yerlerde işlem yaptırmamalısınız. Bunun dışında yapacağınız araştırmalarla birlikte uzman doktorlar tarafından uygulanan Hydrafacial işlemleri genellikle orijinaldir.