Ameliyatsız Bölgesel İncelme Nedir?

Ameliyatsız Bölgesel İncelme, günümüzde neredeyse her güzellik merkezinde yapılan bir işlem olan, ameliyatsız zayıflama tekniklerinden birisidir. Bu işlem ile birlikte, kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne herhangi bir ameliyat kesiği yaşamadan ya da cerrahi işleme maruz kalmadan ulaşabilmektedir.

Pek çok kişinin yaşamış olduğu sorunlardan biri olan bölgesel olarak var olan yağlanmalardan kurtulmanın farklı yöntemleri bulunur. Ameliyatlı ya da ameliyatsız olmak üzere farklı yöntemler ile yok edilen bu yağlanmalar işlem sonunda kişiye arzu ettiği görünüm verilmesini sağlar.

Bölgesel yağlanmalar kadın ya da erkeklerde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak var olabilmektedirler. Genetik etkenler, psikolojik faktörler, hormonsak sebepler vb. gibi pek çk etken kişide bölgesel yağlanmalara neden olur.

Bölgesel olarak vücutta yer edinmiş olan yağlanmalar spor ya da diyet vb. gibi geleneksek yöntemler ile yok edilemediği taktirde kişi ameliyatsız bölgesel incelme işlemleri yaptırabilmektedir. Bölgesel incelme işlemleri sırasında hastanın bölgesel yağlanma bulunan ve yok edilemeyen yağlarına çeşitli işlemler uygulanır. Bu şekilde kişi yok edemediği bölgesel yağlanmaları kısa süre içerisinde yok ederek arzu ettiği estetik görünüme ulaşabilmektedir.

Hastalara uygulanan bölgesel incelme işlemleri sonucunda kişide bölgesel olarak var olan yağ toplulukları ısı yayan cihazlar yardımı ile 30 ila 40 dakikalık işlemler görerek yok edilir.

İşlem sırasında kişide bulunan yağlanmalara cihazlar aracılığı ile ısı gönderilerek bu yağların parçalanması sağlanır. Isı ile parçalanan yağ toplulukları kişide işlem sonrasında idrar yolu ile atılır. Bu şekilde kişi arzu ettiği kiloya inerken aynı zamanda geleneksel yöntemlerle eritilemeyen bölgesel incelme sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Hastalara uygulanacak olan bölgesel incelme işlemi, farklı şekilde ve farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Ameliyatsız bölgesel incelme işlemi sırasında kullanılan tüm başlıklar ilgili bölgeye yerleştirilir.

Fakat bu başlıklar kişinin bedeni ile direkt bir temasta bulunmaması gerekir. Yani kişinin uygulama yapılacak olan bölgesinde vücuda temas etmeyecek şekilde 2 ila 3 cm uzaklıkta ayarlanıp işleme başlanmaktadır.

İşlem sırasında yağ tabakasının bulunduğu ölçü takip edilerek uygulama o şekilde devam ettirilmektedir. İşlem sırasında hastada bölgesel incelme sağlanabilmesi için uygulanan bu işlemler sırasında acı ya da ağrı hissedilmemektedir.

Bölgesel incelme uygulamaları ameliyat kesiği ya da herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem sırasına sadece kişi inceltilen bölgesinde bir miktar ısı yani sıcaklık hissedecektir. Fakat hissedilen bu sıcaklık kişide bulunan yağ kitlelerinin parçalanması için kullanılan bir sıcaklıktır.

Zayıflanması istenilen bölgeye uygulanan sıcaklık ise hastanın bedenine bulunan ve ısınan yağ kütleleri küçülerek yok olmaktadır. Bu işlemin pek çok farklı avantajı ve faydası bulunmaktadır.

Dış görünüşünden memnun olmayan ya da değiştirmek isteyen bireylerin genellikle tercih ettiği bir işlem olan bölgesel incelme işlemleri ile kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne kısa süre içerisinde ulaşmaktadır.

İşlem sorasında ise kişi herhangi bir şekilde gündelik yaşamından geri kalmayarak normal rutinlerine devam edebilmektedir. Bireyler bölgesel incelme uygulamaları ile hem sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmekte hem de kısa süre içerisinde arzu ettikleri görünüme ulaşabilmektedir.

Bölgesel incelme işlemi sonrasında hastanın vücudunda belli bölgelerinde var olan bölgesel yağlanmalar işlem sırasında kullanılan cihazların yardımı ile eritilebilmektedir. Isı aracılığı ile eritilen ve parçacıklara ayrılan yağ dokusu idrar yolu ile kişinin vücudundan çıkmaktadır. İşlem sonrasında yaklaşık olarak 1 ila 2 saat boyunca vücutta işlem sırasında hissedilen sıcaklık hissedilecektir.

Nasıl Bölgesel İncelebilirim?

Son zamanlarda bölgesel incelme işlemi neredeyse tüm güzellik merkezlerinde ya da güzellik salonlarında yapılmaya başlanan ameliyatsız bir zayıflatma yöntemidir. Vücudun estetik görünümü oldukça önemlidir.

Estetik güzellik açısından dış görünüş yani vücut oranı ve kilosu oldukça önemlidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak insan bedeninde özellikle kadınlarda bölgesel olarak yağlanmalar görülebilmektedir. Bu bölgesel yağlanmalar spor ya da diyet vb. gibi eylemler ile eritilememektedir.

Eritilemeyen ve vücutta varlığını koruyan bu yağlanmalar estetik açıdan hoş durmamakla birlikte özellikle yaz aylarında bireyleri rahatsız etmektedir. Pek çok farklı zayıflama yöntemleri bulunur. Bu yöntemler arasında ameliyat eşliğinde ya da ameliyatsız bir şekilde yapılan uygulamalar bulunur. Fakat her iki yöntemle de bölgesel olarak incelmeler mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Göz Altı Işık Dolgusu

Estetik görünüm için gerekli olan ve arzu edilen dış görünüm için kişiler geleneksel yöntemler ile eritilemeyen bölgesel yağlanmaları bu vb. gibi yöntemler ile yok etmektedir. Yani kişiler ameliyat olmadan ya da uzun soluklu diyet veya spor gibi yorucu eylemlerde bulunmadan istenmeyen yağlarından kurtulabilmektedir.

Ameliyat gerektirmeyen bölgesel incelme işlemleri sırasında hastanın herhangi bir bölgesinde biriken yağ toplulukları ısı yayan cihazlar sayesinde 30 ila 40 dakikalık işlemler ile uygulanarak yağ dokusu parçalanır.

Isı yöntemi ile parçalanan yağ dokuları kişinin vücudundan idrar yolu ile atılır. Çok kısa bir zaman içerisinde doğru beslenme eşliğinde yok edilen bu yağlanmalardan kurtulunabilmektedir. Bu nedenle günümüzde sıkça tercih edilen ve uygulanan işlemler arasındadır.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Bu operasyon arzu eden her kişiye uygulanabilen bir işlemdir. Bölgesel incelme için hastaya uygulanan işlemleri arzu eden, ihtiyacı olan ve isteyen her kişiye uygulanan bir işlemdir.

Genellikle bölgesel incelme işlemleri hormonsal etkenler, genetik faktörler ya da psikolojik etkenler vb. gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen ve geleneksel yöntemlerden olan diyet ya da spor vb. gibi eylemler sonucu yok edilemeyen yağlanmaların yok edilmesi için uygulanan bir işlemdir.

Hormonsal etkiler ya da vb. gibi etkenler sonucunda vücudun herhangi bir bölgesinde birikip eritilemeyen ve kişileri rahatsız eden yağlanmaların olduğu durumlarda kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin uygulanan bir işlemdir.

Arzu eden kişilere uygulanan bölgesel incelme işlemleri, vücudun normal oranında olması gerekenden daha fazla yağlanmaların görüldüğü, özellikle de kadınların doğum sonrasında göğüs, basen ve karın bölgelerinde meydana gelen sarkma durumların meydana gelmesinde uygulanır. Ayrıca bu işlem çeşitli etkenlerden kaynaklı olarak estetik görünümünü kaybeden ya da deforme olan vücuda sahip kadın ya da erkekler tarafından da tercih edilmektedir.

Bölgesel incelme işlemleri günümüzde sıkça tercih edilen bir işlemdir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından farklı durumlar sonucunda uygulanan ameliyat gereksinimi bulundurmayan bir işlem olan bölgesel incelme işlemleri ile kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşır.

Bu uygulama sadece fazla yağ birikimi ya da yağ kütlesi sorunu olan kişilere uygulanan bir işlem değildir. Sadece estetik kaygılara sahip olan yani estetik görünüm açısından beğenilmeyen durumlarda da kişilere de uygulanabilen bir uygulamadır.

Hastaların bölgesel incelme işlemlerini yaptırabilmeleri için 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Fakat bu yaş sınırı kişinin vücut bölgesinde bulunan yağ kütlelerinin hastanın sağlığına herhangi bir tehdit oluşturması durumunda ya da kişinin sağlığına herhangi bir engel teşkil etmesi durumda kişinin yaşı fark etmeksizin de uygulanabilmektedir.

Trusculpt Flex Trusculpt Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında hastanın bölgesel incelme işlemleri ile kazanmış olduğu estetik görünümü koruyabilmesi için beslenmesine ve yaşam şartlarına dikkat etmesi gerekir.

Bu işlem sonrasında kişi düzenli bir şekilde egzersiz yapması ve beslenmesine dikkat etmesi durumunda mevcut görünümünü korur. Aksi taktirde kişide yeniden bölgesel yağlanmalar görülebilmektedir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelme sağlayan pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ameliyat gerektiren yöntemler ve ameliyat gerektirmeyen yöntemler olmak üzere ikiye ayrılır. Ameliyat gerektiren yöntemlerde kişiye cerrahi kesikler atılarak işlemler gerçekleştirilir.

Bazı işlemler genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Anestezi almak istemeyen ya da ameliyat gibi işlemlerden korkan kişiler ameliyat gerektirmeyen bölgesel incelme uygulamalarını tercih etmektedir.

Hastaya uygulanan her yöntemlerde hedeflenen ilk amaç kişinin bölgesel yağlanmalarından kurtulmasını sağlayarak arzu ettiği estetik görünüme ulaştırmaktır. Günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bölgesel incelme yöntemlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir.

Diyet ve Spor Kişilerin arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşmalarını sağlamak için ilk denenen ve tavsiye edilen yöntemler diyet ve spor yapılmasıdır. Zayıflama yöntemleri için uzman kişiler tarafından önerilen doğru bir diyet programı kişinin zayıflamasını ve istenmeyen kilolarından kurtulmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Cutera Id

Bu nedenle kişilerin herhangi bir operasyon geçirmeden önce alanında uzman bir diyetisyen tarafından hazırlanan diyet programının uygulanması gerekir.

Diyet ile paralel doğrultuda yapılan egzersizler, kişinin kaslarının çalışmasını, bedensel açıdan enerji harcamasını ve dolayısı ile yağ yakımını sağlamaktadır. Bölgesel incelmenin gerçekleşebilmesi için kişinin vücudunun şekillenip, sıkılaşmasını sağlayan egzersizler arasında karın, basen, bacak, kalça gibi bölgelere özel hareketler uygulanmaktadır.

Düzenli ve sürekli olarak uygulanması dahilinde kişiler bedenlerinde arzu ettikleri bölgesel inceleme gerçekleştirebilmektedir. Fakat spor ve diyet işlemleri diğer uygulamalar ile kıyaslandığında oldukça zaman isteyen eylemlerdir.  Ayrıca bazı durumlarda bazı bölgesel yağlanma problemlerinde diyet ya da spor eylemleri de yetersiz kalabilmektedir.

Sıcak Lipoliz Bir diğer bölgesel incelme yöntemi olan sıcak lipoliz işleminde ise amaç kişinin bedeninde var olan yağların parçalanması ve vücuttan atılmasını sağlanır. Bu işlem sırasında çeşitli cihazlar ile uygulamanın uygulanacak olan bölgeye özel vakumlu başlıklar yerleştirilir.

Bölgelere yerleştirilen vakumlu başlıklar kişinin mevcut bölgesindeki yağları yakalar ve bu yağ kütlelerini aşamalar şeklinde olarak belirli bir süre ısıya maruz bırakır. Bölgesel yağlar belirli derece arasında değişebilen sıcaklığa maruz bırakılmaktadır.

Bu sıcaklığa maruz bırakılan yağ kütleleri kristalize olup parçalanır ve parçalanan yağlar vücuttan atılır. Bu işlemler sonucunda kişinin çeşitli nedenlerden kaynaklı yok edemediği bölgesel inatçı yağlardan kurtulmuş ve istenilen estetik vücuda ulaşılmış olur. Bu işlem kalça, göbek, bacak ve kol gibi bölgelere uygulanmaktadır.

Bu işlemin ortalama olarak 45 ila 60 dakika arasında değişen bir seans süresi bulunmaktadır. arzu eden her kişiye uygulanabilen bir işlem olan sıcak lipoliz işlemi hamile olan bireylere, kalp pili kullanan kişilere, kolesterol riski taşıyan bireylere önerilmeyen bir işlemdir.

Lazer Etkisiyle Bölgesel İncelme

Lazer tedavileri genellikle istenmeyen tüylerden kurtulmak amacı ile, çeşitli cilt problemlerinin tedavi işlemlerinde kullanılabildiği gibi bölgesel incelme işlemlerinde de etkili sonuçlar vermektedir.

Hastaya uygulanan bu işlem ile bölgesel olarak yok edilemeyen inatçı yağlar lazer ışınları ile parçalanır. Lazer yöntemi ile parçalanan bu inatçı yağlar kişinin vücudundan doğal yollar ile atılmaktadır.

Lazer etkisi ile bölgesel incelme işlemlerinin seans sayısı ve işlem süresi çeşitli parametrelere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu işlem kişinin bölgesel incelme yaşamasını sağlarken aynı zamanda işlem yapılan cildin de sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar. Bu şekilde kişiye estetik bir görünüm sunmaktadır.

Trusculpt Yöntemi

Gelişen teknolojinin de etkisi ile bireyler tarafından en çok tercih edilen yöntemlerinden biri de trusculpt yöntemidir. Bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan bu işlem sırasında hastanın vücudundaki sorunlu bölgesindeki kaslar güçlendirilip yağ yakımı desteklenir ve mevcut bölgede incelme meydana gelir.

Bu yöntem sırasında cihaz başlığı kişinin uygulama yapılacak olan bölgesine yani bölgesel yağlamanın bulunduğu yerlere yerleştirilir. Hastanın vücuduna yerleştirilen bu başlık bu bölgeye göndermiş olduğu dalgalar ile kasların kasılmasını sağlar.

Bölgede bulunan kaslar çalıştıkça enerji ihtiyacı artarak bu enerjiyi etrafındaki yağlardan karşılamaya başlar. Bu sayede de etrafta bulunan yağlar yakılarak kas dokusunun artması sağlanır.

Venüs Legacy Yöntemi

Bu bölgesel incelme işlemleri sırasında kullanılan Venüs legacy yöntemi, birden fazla cihaz tek bir teknoloji ile sunulmaktadır. İşlem sırasında kullanılan son teknolojik cihaz, Multi Polar RF ve Manyetik Plus cihazlarının teknolojik getirileriyle VariPulse teknolojisinin birlikte özel olarak kullanıldığı cihaza Venus Legacy denmektedir.

Yüz, vücut, boyun, selülit bölgesi ve benzeri gibi pek çok alanda cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ilgili bölgelerde sıkılaştırma ve toparlama işlemi yapmaktadır.

Cutera Trusculpt Flex Bölgesel İncelme Cihaz Özellikleri

Cutera Trusculpt Flex ile uygulanan bölgesel incelme işlemeleri sırasında kullanılan cihaz özellikleri şu şekildedir:

  • İşlem sonrasında hastada 1 ila 1,5 beden arasında incelme görülebilmektedir.
  • İşlem sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmemektedir.
  • İşlem oldukça konforlu bir işlemdir
  • Son teknoloji ile uygulanan bir yöntem olup oldukça güvenlidir.
İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Yüz Germe

Cutera Trusculpt Flex Bölgesel İncelme Kaç Seans Uygulanır?

Bu işlem genellikle tek seans olup seans süreleri ise 15 dakikadır. Fakat hastanın mevcut durumuna ve ilerleyişine göre değişiklik görülebilmektedir.

Trusculpt Flex Bölgesel İncelme Etkisi Kalıcı Mıdır?

Hastaya uygulanan Trusculpt Flex bölgesel incelme sonrasında hastanın kazanmış olduğu yeni vücut görünümü hastanın yaşam şartlarına bağlı olarak kalıcı ya da geçici olabilmektedir. İşlem sonrasında hastanın yaşam şartlarına, beslenme koşullarına dikkat etmesi durumunda bu işlem kalıcı bir işlemidir.Bölgesel İncelme Basen

Kişilerin özellikle basen bölgesinde meydana gelen yağ tabakası belirlenerek bu yağ tabakasının boyutuna ve özelliklerine bağlı olarak uygun yöntem tercih edilir.

Hastaya uygulanacak olan bölgesel incelme yöntemi belirlendikten sonra uygulamaya geçilir. Yani hastanın çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak basen bölgesinde meydana gelen fazla yağlardan kurtulması mümkündür.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Fiyatları 2024

Günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği bölgesel incelme işlemlerinin fiyatını pek çok farklı parametre ve faktör etkilemektedir. Bu parametreler arasında hastaya uygulanacak olan bölgesel incelme yöntemi, hastaya uygulanan işlemin yapıldığı klinik, işlemi yapan uzman kişi vb. gibi pek çok farklı etken bölgesel incelme fiyatların etkiler.

Bu nedenle en doğru ve net bir şekilde fiyat bilgisinin alınabilmesi için kişinin alanında uzman bir kişi tarafından detaylıca muayene edilmesi tavsiye edilmekledir. Ameliyatsız bölgesel incelme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Ne Kadar Sürer?

Hastaya uygulanan tekinki ve yönteme bağlı olarak bölgesel incelme sürelerinde de değişiklik görülebilmektedir. Fakat hastaya uygulanan bölgesel incelme işlemi sonrasında hasta beslenmesine ve egzersizlerine dikkat ettiği sürece kalıcı bir işlemdir.

Aksi durumda kişide yeniden yağlanmalar görülür. Fakat bu durumda da kişi işlemden yaklaşık 3 ay sonra yeniden bölgesel incelme yöntemi ile fazlalık yağlarından arındırılabilmektedir.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Mümkün Mü?

Çeşitli işlemler ve uygulamalar sonucunda pek çok kişinin kurtulamadığı bölgesel inatçı yapılardan kurtularak bölgesel incelme yaşaması mümkündür. Bölgesel incelme gerçekleştirilebilmesi için pek çok farklı yöntem ve uygulama bulunmaktadır.

Hastanın durumuna, bölgesel olarak var olan yağların kalıcılığına yani özelliklerine vb. gibi pek çok farklı etken ve özellik hastaya uygulanacak olan bölgesel incelme yöntemini belirlemektedir.

Hastanın arzusuna ve ihtiyacına bağlı olarak ameliyat gerektiren işlemlerin var olduğu gibi ameliyat gerektirmeden de uygulanabilen bölgesel incelme yöntemleri bulunmaktadır.

Bölgesel İncelme Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?

Hastalara uygulanan bu işlem ile hastalar arzu ettikleri estetik vücut görünümüne kısa süre içerisinde ulaşabilmektedir. Bölgesel incelme uygulamaları farklı parametrelere bağlı olarak değişmektedir. Fakat genellikle hatalara uygulanan bu işlemler hastanın işlem sonrasında arzu ettiği vücut oranlarına ulaşmalarını sağlamaktadır.

Fakat bölgesel incelme işlemeleri sırasında hastanın dikkat etmesi gereken en nemli durumlardan biri işlem sonrasında hastanın beslenmesine ve egzersizlerine dikkat etmesidir. Çünkü hastaya uygulanan bölgesel incelme işlemleri seans süresi boyunca olumlu bir sonuç oluştursa bile kişinin bu vücut görünümünü koruyabilmesi için beslenmesine de dikkat etmesi gerekmektedir.

40 Plus Zayıflama Nedir?

“40 yaş ve üzeri zayıflama” terimi, 40 yaş ve üzeri bireylerin kilo verme veya daha iyi bir sağlık ve yaşam tarzı hedefleri için uygulayabileceği özel bir yaşam tarzı veya diyet programını ifade edebilir. 40 yaşından sonra vücut metabolizması tipik olarak yavaşlar ve hormon seviyeleri değişir, bu da kilo kontrolünü daha zor hale getirebilir. Sonuç olarak, kırk yaş üstü insanlar kilo verme veya daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için daha özel bir yaklaşım gerekebilir.

“40 plus zayıflama” stratejisi, stres yönetimi, düzenli egzersiz, daha dengeli bir diyet ve düzenli bir uyku rutini gibi yaşam tarzı değişikliklerini içerebilir. Bu yaş grubundaki bireylerin metabolizmalarını hızlandırmak için direnç antrenmanları gibi güçlendirici egzersizlere de dikkat etmek faydalı olabilir.