Yüz Dolgusu ve Göz Altı Dolgusu Nedir?

Yüz Dolgusu ve Göz Altı Dolgusu içeriği Hyalüronik Asit olan dolgu maddeleri, Yüzdeki yaşlanma etkilerini azaltmak ve yüzün genelinde, göz altlarında, burun yanlarından dudağa doğru inen Nasolabial bölge adını verdiğimiz çukurluklarda, dudakta, ağız ve burun çevresindeki bazı kırışıklıklarda etkilidir. Hyalüronik Asit, vücutta her dokunun içeriğinde zaten var olan bir molekül olup yaşlanma etkilerini azaltıcı nitelik de taşımaktadır.

Kullanılan dolgu maddelerinin, farklı molekül büyüklüğünde olan çeşitleri farklı yüz bölgeleri için doktorunuz tarafından seçilecektir. Örneğin dudak ve nasolabial bölge için daha büyük partiküllü ürün tercih edilirken, göz altı gibi cildin daha ince ve hassas olduğu kısımlara daha küçük molekül yapılı bir ürün uygulanmalıdır.

Sizler de yüz dolgusu  ve göz altı dolgu hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Sizler de yüz dolgusu ve göz altı dolgusu hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Dolgu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ticari olarak çeşitli marka ve ebatlarda türleri bulunmakta olup, insane vücuduna uygulanacak her işlemde olduğu gibi bu dolgu maddesinin seçiminde de gerekli allerji testlerinden geçmiş, sağlık standartlarına uygun, insan vücuduna herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı kanıtlanmış olan güvenilir ürünleri kullanmak gerekmektedir.

Bu noktada maaliyetten daha önemlisi hastanın sağlığı ve memnuniyeti olmalıdır. Kişiye yapılacak hyalüronik asit volümüne göre kullanılan dolgu miktarı hastadan hastaya değişmektedir ve fiyatı belirleyen faktörlerden biri de kullanılan dolgu madde hacmidir.

Yapılan tüm uygulamalarda olduğu gibi yüz dolgusunda da, doğal sonuca ulaşacak etkili volume belirlemek doktorun deneyimi, hastanın yüzünü doğru analiz edip beklentisini anlayıp doğru noktalara doğru dozlarda dolgu uygulaması sayesinde mümkün olacaktır. İşlem sırasında hastanın, uygulanan dolgu miktarını aynada görerek doktoru ile karşılıklı olarak toplam volüm ile ilgili kararı berebarce verme imkanı olmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Çene Dolgusu (Jawline)

Dolgu Madde Uygulaması Hangi Bölgelerde İşe Yarar?

Herkesin cildi farklı bir şekilde yaşlanır ve JUVÉDERM birçok problemli bölgeyi gençleştirebilir. Gülümseme çizgilerinden dikey dudak çizgilerine, göz altı yağ doku eksiklikleri nedeniyle oluşmuş göz altı çukurluklarından elmacık kemiklerin belirginleştirilmesine kadar yüzdeki boşlukları yumuşatarak doğal dolgun bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dolgu Madde Uygulaması Nasıl Etki Gösterir?

Genç, sağlıklı görünen bir cilt bol miktarda hyaluronik asit (HA) adı verilen doğal bir nemlendirici madde içerir. Fakat yaşlanma, güneş ışığı ve kilo alıp verme, beslenme şekli, sigara kullanımı gibi diğer faktörler, cildinizdeki bu asitin miktarını azaltabilir. Hyaluronik asit kaybı, cildinizin yapısını ve hacmini etkileyerek istenmeyen kırışıklık ve kıvrımların (burun ve ağız çevresindeki parantez çizgileri gibi) oluşmasına neden olur.

Etkinliği kanıtlanmış dermal bir dolgu kullanmak, cildinizin kaybettiği hyaluronik asiti yenileyip hacim ve yumuşaklığı tekrar kazanmak için güvenli ve etkili bir yoldur.

Yüzde Deformasyon Hangi Bölgelerde Oluşur?

Deriniz, epidermis ve dermis olarak adlandırılan iki katmandan oluşur. Epidermis ya da dış katman, cildinizin, çevresel etkilere karşı birincil savunması gibi hareket eder. Dermis ya da iç katman ise öncelikli olarak bağ dokularından oluşur ve cilde bir destek ağı sağlar. Yüzdeki yaşlanma etkilerinin ve derin nasolabial kıvrımların çoğu, bu dermal tabaka içinde meydana gelir.

Hyaluronik asit (HA), doğal olarak oluşan bir moleküldür. Birincil görevi, yüz hacmini sağlayan suyu, bir sünger gibi absorbe ederek bağlamaktır. Bu şekilde, hyalüronik asit, vücudun iç nemlendiricisi olarak düşünülebilir. Fakat yaşlandıkça bu asit kaybolarak kırışıklık ve kıvrımların oluşmasına neden olur. Dolgu maddeleri, hyalüronik asiti yenileyerek bu durumu düzeltir.

Doktorunuz, bir iğne yardımıyla hyalüronik asit içeren bu dolgu maddeyi cildinize enjekte ederek dermis içindeki yumuşak dokuları doldurur. Bu işlem hacim ekleyerek bazı kırışıklık ve kıvrımların kolaylıkla yok olmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir  Mezoterapi

Yüz Dolgusu ve Göz Altı Dolgusu Fiyatları 2024

Yüz ve göz altı dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hazır Dolgu Maddelerin Bir yan Etkisi/Zararı Var mıdır?

Hyalüronik asitin bu hazır formları, çok ince partiküller içerdiğinden jel şeklinde olup, uygulamanın yapıldığı bölgede yaygın olarak lokalize olduğundan elinizle dokunduğunuzda yuvarlak kütle şeklinde değil de ancak doku içinde hafif sertliği ile hissedilebilir.

Yani uygulama sonrası deri altında/ doku içinde toplanmaz, dışarıdan belli olmaz. Tek bir seans dolgu uygulaması ile yaklaşık bir – bir buçuk boyunca yumuşak, dolgun ve doğal bir görünüm kazanabilirsiniz.

İşlem sırasında hastanın konforunu artırmak ve ağrı hissini azaltmak için hyalüronik asit moleküllerinin içine lidokain adı verilen local anestezik de ilave edilmiştir.
Dolgu madde enjeksiyonu, bir iş gününde öğle arasında yaptırıp işinize geri dönebileceğiniz kadar pratik ve kısa sureli bir işlemdir.

İşlem sonrası ilk 15-20 dakika süren hafif kızarıklıklar dışında yaygın bir morarma, şişme vb görüntü genel olarak oluşmaz. Uygulamayı takip eden 2 saat sonrasında makyaj yapmanıza, ılık duş almanıza ve sosyal hayatınıza devam etmenize herhangi bir engel yoktur.

Sadece dolgu madde uygulaması yapılan günün akşamında, başınız hafif dik (45 derece açı ile) yatmanız ve yatarken sırt üstü olmanız önerilir.Zira yüz üstü veya yana yatmak, yüzde ertesi gün boyunca devam eden ödem yada morluk oluşmasına neden olabilmektedir.