Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz Dolgusu, günümüz kadınlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan, yüz bölgesinde hemen hemen istenilen her noktaya rahatlıkla uygulanabilen işlemlerdir. Yüz bölgesinde oluşan kırışıklık, sarkma ya da dolgun bir cilt görüntüsü isteyen herkes bu estetik işlemi uygulaması rahatlıkla yapılabilir.

Yapılan bölgeye ve kullanılan dolgu malzemesine göre sıklıkla kalıcılık süresi değişmektedir. Uygulanan bölge üzerinde ince çizgiler, kırışıklık ya da sarkmalar yüz dolgusu ile rahatlıkla giderilebilir.

Ülkemizde oldukça sık yapılan bu uygulama başarı oranları oldukça yüksektir ve pek çok kadın tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  Çeşitli dolgu ve estetik işlemler için ülkemize her yıl binlerce turist gelmekte ve başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Yüz Dolgusu Ne Amaçla Kullanılır?

Günümüzde değişen güzellik algısı ve estetik operasyon yöntemleri, kadınların hayali olan parlak ve dolgun yüze kavuşmalarını oldukça kolaylaştırmaktadır. Estetik işlemleri kadınlar kadar erkeklerde sıklıkla tercih etmektedir. Yüz dolgusu işlemleri oldukça hızlı, acısız, güvenilir ve hemen sonuç veren işlemlerdir. Sıklıkla:

 • Kırışıklık,
 • İnce çizgiler,
 • Sarkma,
 • Matlaşmış cilt,
 • Çeşitli cilt kusurlarını gidermek için,

Tercih edilmektedir.  Kullanım amaçları kişinin şikayetleri ve isteklerine göre sıklıkla değişiklik göstermektedir. Yüz dolgusu kullanım alanları gibi kullanılan yöntem ve tekniklerde sıklıkla değişiklik göstermektedir.

Kullanılan malzemeler, kişinin şikayetleri ve cildin mevcut durumuna bağlı olarak yüz dolgusu işleminin kalıcılık süresi değişmektedir. Dolgu işlemleri genellikle 6 ila 12 ay süresinde kalıcılık gösteren, genç bir cilt görünümü oluşması yardımcı olan bir düzine işlemdir.

Yüz Dolgusu Neden Yapılır?

Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelen yüz dolgusu çeşitleri, kullanılan yöntemler ve uygulanacak olan alanlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Unutulmalarıdır ki pek çok estetik işlem gibi yüz dolgusu işlemi de kişiye özel ve biricik estetik operasyonlardır.  Genellikle:

 • Alın bölgesinde oluşan kırışıklık ve ince çizgiler,
 • Yanak ve göz bölgesinde oluşmuş kırışıklık, çizgi ve çökmüş göz altları,
 • Gülümsemeyle birlikte oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar,
 • Sivilceye bağlı oluşan çukurlar,
 • Genetik ya da sonradan oluşan cilt sorunlarının oluşturduğu izler,
 • Dolgun ve parlak görüntüsünü kaybetmiş cilt,
 • Yüz bölgesinde belirginleşmesi istenen kısımlar,
 • Burun bölgesi üzerinde,

Cilt sorunlarını gidermek ya da en aza indirgemek için uygulanmaktadır. Yüz dolgusu uygulanan bölge daha genç ve dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Uygulama sonrasında, dolgu uygulaması yapılmış olan alan üzerinde dolgu etkisi hemen görülmeye başlanacaktır.

Yüz Dolgusu Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Yüz dolgusu, ülkemizde hemen hemen her yıl binlerce kez uygulanmaktadır. Uygulama sayısı giderek ve talep giderek artmaktadır. Ülkemizde de uygulama oranı oldukça başarılı pek çok estetik operasyon bulunmaktadır.  Bununla birlikte yüz dolgusu yani dermal dolgu operasyonlarının kullanım alanları:

 • Yüz bölgesi üzerinde görünümü değiştirilmek istenen kısımlar,
 • Cilt üzerinde dolgun ve aydınlık bir görüntü,
 • Gençleşmiş cilt dokusu,
 • Leke ve çukurlu bölgeler,
 • Kırışıklık ve ince çizgiler üzerinde,
 • Sivilce ve akne çukurları,
 • Genetik, hastalık sonucu ya da sonradan oluşan cilt deformeleri,
 • Yüz bölgesi üzerinde öne çıkarılmak istenen alanlar,

Üzerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Operasyon yapılacak alan ve tercih edilecek dolgu malzemesi, işlemi yapacak olan hekim ve hastanın mevcut durumuna değişiklik göstermektedir.

Dolgu kullanım alanı oldukça çeşitli ve günden güne de çeşitlilik alanı da artmaya devam etmektedir. Kadınlar arasında daha genç ve kusursuz cilt hayaline ulaşmak günümüzde oldukça kolay, acısız, hızlı ve güvenilir olmaktadır.

İdeal Bir Yüz Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Günümüz kadınları arasında olmazsa olmaz genç, kusursuz ve ışıltılı ciltler oldukça popülerdir.  Bu görüntüye ulaşmak için yüzlerce cilt bakım ürünleri, peeling, ilaç ve çeşitli uygulamalar denenmektedir. Bu denemeler uzun soluklu ve istenilen görüntüyü elde etmekte oldukça yetersizdir.

Pek çok kadın etkisi bulunmayacak olan bu uygulamalardan sonra, daha hızlı, anında sonuç veren kalıcılığı yüksek yüz dolgusu işlemlerine yönelmektedir.

Cilt üzerinde anında etki almak, genç bir cilt görünüme kavuşmak ve ışıltılı ciltler için olmazsa olmaz yüz dolgularından etkin bir şekilde faydalanmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar:

 • İşlem öncesi, işlemi gerçekleştirecek olan estetik doktoruna detaylı bir şekilde muayene olun.
 • İşlem öncesi, istek ve şikayetlerinizi detaylıca anlatın.
 • Size ne uygun dolgu malzemesi ve uygulama yöntemini önceden ögrenin.
 • Güvenilir kurumlarda yüz dolgusu işlemi yaptırmaya özen gösterin.

Yukarıda yer alan ideal yüz dolgusu işlemi için oldukça önemli noktalardır. Unutulmamalıdır ki estetik pek çok işlem kişiye özel olarak düzenlenmekte ve uygulanmaktadır. Bu sebeple estetik işlemleri birbirleriyle kıyaslanması oldukça yanlıştır.

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu

Uygulanan yüz dolguları, miktar ve çeşitliliği kişinin istek ve şikayetlerine göre değişiklik göstermektedir. Yüz üzerinde uygulama sonrası duruş ve etkisi her cilt üzerinde değişiklik gösterebilir. Bu durum beklenen ve normal bir süreçtir.

Yüz Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Sıklıkla tercih edilen yüz dolgu işlemleri hemen hemen her yaştan kimseye güvenle uygulanabilen ve etkili sonuçlar veren operasyonlardır. Yüz dolgu işlemi:

 • Yüz kısmında derin kırışıklık ve çizgiler bulunması halinde,
 • Derin çukurlar ve sarkmalar olması halinde,
 • Sivilce ve akne çukurlarında,
 • Göz altı çökme ve kaz ayağı görüntüsünde,
 • Daha dolgun ve ışıltı cilt için,
 • Çeşitli hastalık, genetik ya da sonradan oluşan cilt sorunlarında,

Rahatlıkla uygulanmaktadır.  Yüz dolgusu yaptırmadan önce, işlemi gerçekleştirecek olan estetik uzmanla görüşmeli ve muayene olunmalıdır. Size en uygun estetik işlemine doktorunuzla birlikte karar verilmelidir.

Bu sayede yüz dolgu işleminden en etkin şekilde faydalanma imkânı elde etmiş olacaksınız. Unutulmaması gereken bir diğer noktada estetik işlemlerin gerçekleştireceği kurum, dolgu malzemelerinin kalitesi ve estetik uzmanlarının diplomasının geçerliliğinin sorulması gerekliliğidir. Bu sorgulamaları yaparak sağlıklı ve güvenilir çeşitli estetik işlemler ve dolgu uygulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Yüz Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar arasında oldukça revaçta olan yüz dolgu işlemleri, ülkemizde oldukça popüler ve başarı oranı fazlasıyla yüksek uygulamalar arasında yerini almaktadır.  Yüz dolgu işlemin etkin sonuçlar vermesi ve sağlıklı olması için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlar:

 • İşlem sonrasında sıklıkla 3 ila 7 gün arasında değişen ağrı, şişlik ve kızarıklık görülmesi beklenen ve normal bir durumdur.
 • İşlem sonrasında, ağrı, acı, şişlik ve morluğu en aza indirgemek için düzenli aralılarla buz kullanması yapmayı ihmal etmeyin.
 • Varsa doktorunuzun yazdığı çeşitli ağrı kesici, ilaç ve kremleri düzenli olarak kullanmaya özen gösterin.
 • İşlem sonrasında, uygulama yapılan bölgeyi mümkün olduğunca kaşımamalı ve tahriş edici uygulamalardan kaçınılmalıdır.
 • İşlem sonrası ağrı, şişlik ve morluklarınız azalmıyor ve giderek artıyorsa mutlaka işlemi gerçekleştiren doktorla görüşün.
 • İşlem sonrası 2 ila 3 gün arasında dinlemeye özen gösterin.
 • İşlem sonra 24 ila 48 saat arasında alkol ve sigara kullanmayın.

Başarıyla gerçekleştirilen yüz dolgu işleminin, daha uzun süre kalıcı olması ve güvenilir sonuçlar vermesi için yukarıda yer alan maddelere eksiksiz ve özenle uygulamaya dikkat edin. Bu gerek sizin sağlığınızın devamlılığı gerekse işlemin etkin sonuçlar vermesi için oldukça önemli bir noktadır.

Yüz dolgu işleminden en doğru şekilde faydalanmak için olmazsa olmaz maddelerin başında doktor kontrolü gelmektedir. Unutulmamalıdır ki işlemi gerçekleştirecek olan doktora detaylı muayene olmak ve isteklerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde açıklamak, hem sizin yapılacak olan işlemden memnun, modern ve sağlıklı sonuçlar almanızı, hem de doktorunuzun işleme dair doğru yönteme karar vermesi acısından oldukça faydalı olacaktır.

Yüz Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Estetik işlemler oldukça çeşitli, farklı yöntem ve tekniklerle kişiye özel olarak planlanıp, uygulanan bir düzine işlemdir. Yüz dolgusu işleminde gelişen estetik teknolojiler sayesinde hızlı, güvenilir, acısız ve modern uygulamalar kolaylıkla yapılabilmekte, pek çok kişi hayalindeki yüz ve cilt dokusuna ulaşabilmektedir. Ülkemizde sıklıkla uygulanan yüz dolgu çeşitleri:

Hyalluronik Asit: Bu dolgu çeşidi temel olarak vücut içerinde hali hazırda bulunmaktadır. Hyalluronik asit fazlasıyla su tutma kapasitesine sahiptir. Bu sebeple vücut içerisinde kas ve kemiklerin düzgün çalışabilmesi için oldukça önemlidir.

Zamanla cilt üzerinde azalmaya başlayan hyalluronik asit, yüz ve boyun bölgesinde kırışıklıklar, ince çizgiler ve donuk cilt görüntüsüne olabilir.  Piyasada pek çok markaya ait kolaylıkla ulaşılabilen bu içerik, çeşitli formlarda etkinlik yetersiz kalabilmektedir. Pek çok kadın için rahatsız edici olan bu durum, sıklıkla hyalluronik asit içerikli yüz dolgu uygulamaları tercih edilmesine neden olmaktadır. Yüz dolgu işlemlerinin yapılması yönünde talep gerek ülkemizde gerekse yurtdışında oldukça fazladır.

Mineral Derma Dolgusu: Bu dolgu çeşidinin aktif maddesi, kalsiyum hidroksiapatit’ dir. Bu dolgu maddesi sıklıkla çene ve diş sağlığında tercih edilmektedir. Ham halde kemik üzerine uygulanan bu malzeme, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra cilt üzerine uygulanabilmektedir. Yüz dolgu malzemesi olarak tercih edildiğinde kalıcılığı fazlasıyla yüksek olmaktadır.

Oldukça güvenilir olan bu dolgu malzemesi kırışıklık ve çizgileri tamamen gidermekte ya da kırışıklık görüntüsünü azaltmakta sıklıkla tercih edilmektedir.   Uygulama yapılan bölgede hızla etkisi görülmekte ve modern bir görüntüye yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  H100 Aşısı

Kristal Derma Dolgusu: İçeriğinde Hidroksiapatit maddesi bulunmaktadır. Bu madde vücut üzerinde kolajen üretimin artmasına yardımcı olurken, cilt üzerinde bulunan kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesi oldukça etkilidir.

Kırışıklık ve ince çizgilerinin giderilmesinde yardımcı olmakla birlikte kolajen üretimi sağladığı için toplum arasında çift etkili yüz dolgusu olarak da bilinmektedir.  Toplum arasında sıklıkla tercih edilen bu dolgu malzemesi, oldukça hızlı sonuçlar veren ve cilt üzerinde ışıltılı bir görünüme yardımcı olan estetik işlemdir.

Yüz, Çene ve Dudak Dolgusu: yüz dolgu işlemlerinde, genellikle hastanın cilt üzerindeki sorunlar tespit edilmekte ve hastanın istekleri baz alınarak uygulanmaktadır.  Bu işlemler sırasında genellikle kısa süreli dolgu malzemeleri tercih edilmekte ve uygulama sırasında hasta ağrı ya da acı hissetmemektedir.

Çene dolgu işlemleri: Genellikle daha uzun süre kalıcılığı bulunan dolgu malzemeleri tercih edilmekte ve yüz orantısına dikkat edilerek gerçekleştirilen estetik işlemlerdir.  İşlemi yaptıracak olan hastanın çene, burun ve yüz hatlarına dikkat edilir, yüzün bütün olarak değerlendirilerek gerekli estetik işlemler yapılır.

Dudak dolgu işlemleri: Günümüzde ve dünyada en çok tercih edilen dolgu işlemlerinin başında dudak dolgusu gelmektedir. Bu dolgular kısa süreli ve dudak üzerinde dolgun görün görünüme sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Dudak dolgunluk seviyesi hastanın istek ve ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.

Yüz Dolgusu Kalıcılığı Nedir?

Yüz dolgusu kalıcılığı kısaca; yüz bölgesine dolgu uygulaması yapılan bölgenin görünümü kaybetmeden kalabilme süresidir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen dolgu uygulamaları, kalıcı olamamakla birlikte, kalıcılık süreside sıklıkla değişiklik göstermektedir. 6 aydan 3 yıla kadar değişen yüz dolgusu kalıcılık süreleri bulunmaktadır. Sıklıkla kalıcılık süreleri:

6 ila 12 ay kalıcılığa sahip uygulamalar: Bu uygulamalar genelde basit ve uzun süreli olamayan kolajen, kalsiyum ve hyalüronik içerikli dolgu malzemeleri kapsamaktadır. Bu işlemler genelde hafif kırışıklık ve çizgilerde ya da yüze ışıltı ve hafif dolgunluk vermek amacıyla tercih edilmektedir.

12 ila 18 ay kalıcılığa sahip uygulamalar: Bu uygulamalarda kullanılan yüz dolgu içeriği daha çok ciddi derin kırışıklık ve çizgilerde tercih edilmektedir. Yüz bölgesinde gözle görülür dokunuşlar içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanılan maddelerin vücut içerinde erimesi ya da tamamen kaybolması daha zor malzemelerden üretilmektedir. Daha çok P-L-laktik içerikli dolgulardan üretimi gerçekleştirilmektedir.

18 ila 3 yıl kalıcılığa sahip uygulamalar: Bu uygulamalar kalıcılık oranı oldukça yüksek ve sıklıkla tercih edilen dolgulardır. Vücut içerisinde zamanla emilerek ya da parçalanarak etkisinin yitirmesi oldukça güçtür. Yüz üzerinde, ciddi estetik işlemler sırasında ya da burun, çene elmacık kemiklerinin dolgun ve dikkat çekici görüntü içerisinde olması için kullanılabilir Bu dolgular sıklıkla viskoz içeriğinden üretilmektedir. Günümüzde kalın cilt dokusu için de kullanıldığı görülmektedir.

Tercih edilecek olan dolgu işlemleri tamamen hastalara göre şekillenen, işlemi yapacak olan estetik uzmanı ve hastanın koordineli bir şekilde yürüttüğü bir süreci kapsamaktadır.

Yüz Dolgusu Yaş Sınır Nedir?

Ülkemizde ve dünyada estetik işlem yaptırmak için genel kabul gören ve yasal yaş sınırı 18’dir. 18 yaş altı kimseye veli ya da vasi izni olmadan estetik işlem uygulaması yapılamamaktadır. Sağlıklı yüz dolgu işleminin güvenli ve etkili sonuçlar oluşturabilmesi için ideal yaş sınırı 18 ila 65 yaş arasında olduğu kabul görmektedir.

Yüz dolgusu işleminin sağlıklı sonuçlar vermesi için yasal yaş sınırı önemli olmakla birlikte, yüz bölgesinin oturmuş olması da oldukça önemlidir. Henüz oturmamış yüzlerde yapılan yüz dolgu işlemleri beklenen sonuçları verememekle birlikte, sağlıklı da olmayabilir. Yüz bölgesinde gelişim devam ederken yapılacak herhangi bir işlem ileride daha büyük görsel sorunlara neden olabileceği akıllarda bulundurulmalıdır.
Yüz Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde oldukça popüler olan yüz dolgu işlemleri, pek çok kadın tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilme nedeni genellikle değişiklik göstermekle birlikte, daha çok kaş ve dudak bölgesine yapılan estetik işlemler ön plana çıkmaktadır. Yüz dolgu işlemi dikkat edilmesi gereken pek çok madde bulunmaktadır. Bunlar:

 • Estetik işlem öncesi 24 ila 48 saat arasında alkol ve sigara tüketmemeye dikkat edin.
 • İşlem öncesi yeterli ve dengeli beslenmeye çalışın.
 • Kozmetik ve alerji yapabilecek pek çok üründen uzak durun.
 • İşlem öncesi işlemi gerçekleştirecek olan estetik uzmanıyla mutlaka görüşün istek ve şikayetlerinizi paylaşın.
 • İşleme dair varsa kaygı ve korkularınızı paylaşmayı ihmal etmeyin.
 • İşlem öncesi dinlenmeye ve 6 ila7 saat arasında değişen sürelerde uyku uyumaya özen gösterin.
 • Kullanmanız gereken takviye ta da ilaçlarınınız varsa işlemi gerçekleştirecek olan doktorunuzla öncesinde bu durumdan bahsetmeyi ihmal etmeyin.
 • İşlem öncesi 24 ila 48 saat arasında işlem bölgesinde tahrişe neden olacak ağda, tüy dökücü vb. uygulamalar yapmaktan kaçının.
 • Kan sulandırıcı herhangi bir ağrı kesici ya da benzeri ilaçları kullanmanız gerekiyorsa işlemi yapacak olan doktorunuza sormadan kesinlikle ilaçları kullanmayın.
 • Gebelik, emzirme, psikolojik ya da nörolojik rahatsızlığınız bulunuyorsa işlem öncesinde mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.
İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma

Yukarıda yer alan maddeler, gerçekleştirilecek olan yüz dolgusu öncesi dikkat edilmesi ve doktorla koordineli bir şekilde yürütülmesi gereken süreçlerdir.

İşlemin sağlıklı ve güvenilir olması için sadece işlemi gerçekleştirecek olan doktorun değil, işlem öncesinde hastanın da dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bu maddelere dikkat ederek yüz dolgusu işleminde en etkin şekilde faydalanma olanağına sahip olabilirsiniz.

Yüz Dolgusu Fiyatları 2024

Sıklıkla tercih edilen yüz dolgu işlemine dair en çok merak edilen konuların başında hiç şüphesiz fiyat ortalaması gelmektedir.  Yüz dolgu işlemi fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlar:

 • Uygulamanın yapılacağı il, ilçe ve kurum,
 • Uygulamada tercih edilecek olan dolgu maddesi ve uygulama alanı,
 • Uygulama yapılacak olan bölgenin mevcut vurumu ve boyutu,
 • Hastanın istek ve şikâyetleri,
 • Tercih edilecek uygulama yöntemi,

Gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak yüz üzerinde minik bölgeler de uygulanan yüz dolgu işlemleri ortalama fiyatlar arasında olmaktadır. Daha karmaşık ve rötuş gerekten yüz dolgu işlemlerinin fiyatları kademeleri olarak artış göstermektedir. Yüz dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Yüz Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Yüz dolgu işlemleri sonrası ödem oldukça yaygın görülen ve normal bir durumdur. Bu durumu en aza indirmek için, işlem yapılan bölgeye düzenli aralıklar soğuk kompres uygulaması yapılmalıdır.

İhtiyaç halinde ödem azaltıcı kremler de kullanılabilir. Unutulmamalıdır ki beyaz tenli kişilerde ödemin büyüklüğü ve süresi daha uzun olabilmektedir.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik Olur mu?

Evet, sıklıkla şişlik oluşmaktadır. Bu gerek yüz dolgu işlemi gerekse pek çok estetik işlem sonrası şişlik oluşması hali normal ve beklenen bir durumdur. İşlem sonrası 2 ila 4 gün arasında şişlik artarak devam edebilir, sonrasında oluşan şişlik azalma eğilimde olacaktır.

Bu süreler arasında, özellikle de işlemden hemen sonra soğuk kompres uygulamasına başlamak oldukça önemli ve şişliğin az görülmesi üzerinde oldukça etkili sonuçları olacaktır. Uygulama yapılan kişinin beyaz cilt tonuna sahip olması halinde şişliğin boyutu daha büyük olabilir.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur?

Dolgu işlemlerinde görülen sonuçlar, oluşan görüntü tamamen kişiye göre değişiklik göstermektedir. Tercih edilen dolgu malzemesi, uygulama alanı ve boyutu, kişinin cilt dokusuna bağlı olarak genellikle 2 ila 4 hafta değişiklik göstermektedir.  İşlem sonrasında doktor tavsiyelerine dikkat etmek uygulana işlem süresinin kısalması acısından oldukça etkili olacaktır.

Yüz Dolgusu Zararlı mıdır?

Uyulama, estetik işlemi yapılacak olacak kişinin yaşı ve tercih edilen dolgu malzemesinin kalitesine bağlı olarak değişmekte ve genelde zararlı bir estetik uygulamalar olmamaktadır.

Merdiven altı yerler de üretilen dolgu malzemeleri ve bakanlık kontrolünde olmayan kurumlarda estetik uygulamalar yaptırmamaya özen gösterilmelidir. Güvenilir kurumlarda ve kaliteli dolgu malzemeleriyle gerçekleştirilen yüz dolgu işlemlerinin herhangi bir zarar söz konusu olmamaktadır.

Hamilelikte Yüz Dolgusu Yapılır mı?

Hayır, yapılaması mümkün değildir. Yüz dolgu ve çeşitli estetik işlemlerini gerçekleştirmeden önce gebelik durumunu olup olmadığından emin olunmalıdır. Gebelik söz konusu olmadığı hallerde yüz dolgu işlemleri sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ucuz Yüz Dolgu Maddeleri Neden Tehlikelidir?

Dünya genelinde kabul görmüş, sağlık noktasında herhangi bir sakınca ve zararı bulunmayan maddeler dışında yüz dolgu maddesi tercih edilmesi ve üretilmesi yasak olmakla birlikte, oldukça zararlı sonuçlara neden olabilen uygulamalar haline dönüşmektedir.

Kaliteli ve sağlıklı maddelerden tercih edilen yüz dolgu malzemeleri ortalama ya da ortalama üstü fiyatlarda olmaktadır.

Uygulama Ağrılı mıdır?

Uygulama yapılacak olan bölge ve tercih edilen dolgu malzemesine göre değişiklik gösterebilmekle birlikte hayır, ağrılı bir işlem değildir.

Dermal Dolgu Maddeleri Güvenli Midir?

Evet, güvenlidir. Merdiven altı yerlerde üretilmemiş, ülkemize güvenli yollarda getirilmiş ve onaylı pek çok yüz dolgu malzemesi oldukça güvenli ve sağlıklı olmaktadır.