Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma Nedir?

Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırm, Klinik ortamda yapılan bir işlem olan bu yöntem, kişilerin arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşmalarını sağlayan bir işlemdir.

Bu uygulama ile çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak vücudunun estetik görünümünü kaybetmiş ya da kişiyi rahatsız eden durumların belirmesi durumunda meydana gelen bu rahatsız edici görünüm yok edilmektedir. Bu işlem sırasında ilk amaç ciltte bulunan kolajen üretimi tetikleyip mevcut bağ dokularını güçlendirmektir. Bu şekilde kişinin cildinde sıkılaşma meydana gelmektedir.

Estetik vücut görünümü kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin her iki bireyin de önem verdiği bir olgudur. Çeşitli operasyonlardan geçmek, spor yapmak vb. gibi pek çok farklı eylemler ile kişiler, vücutlarının estetik görünümlerini korumaktadırlar.

Fakat olası bazı durumlarda kişilerin vücutlarında sarkma gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemleri tercih edilerek kişilerin arzu ettikleri vücut görünümüne kavuşması sağlanır.

Estetik görünüm bireyler için oldukça önemli olup kişilerin yaşam şartlarında büyük etkisi olan bir olgudur. Kişinin estetik bir vücut görünümüne sahip olması aynı zamanda kişinin kendini beğenmesini sağlar. Bireylerin estetik açıdan kendisini beğenmesi de paralel doğrultuda yaşam şartlarının iyi olmasına etki eder.

Öz sevgi arttıkça kişinin kendine olan güveni, inancı ve beraberinde başarısı da artar. Yani aslında kişilerin estetik açıdan kendilerini beğenip beğenmemeleri doğru orantıda yaşam şartlarını da iyileştirmektedir. Bu nedenle kişilerin estetik vücut görünümleri yani dış görünüşlerini görmezden gelmek ya da önemsememek kişiyi oldukça olumsuz etkiler.

Yaşam süresince alınan yaş etkisi ile birlikte vücudun üretmiş olduğu kolajen oranı da zamanla birlikte düşmektedir. Kolajen üretimimin insan vücudunda azalması durumunun sonucunda cilt zamanla elastikliğini kaybeder. Elastikliğini kaybeden cildin sıkılaştırılması için spor ya da diyet vb. gibi geleneksel yöntemler de uygulanabilmektedir.

Fakat bu yöntemler, oldukça uzun bir zaman ve enerji isteyen eylemlerdir. Bu nedenle ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları ile kısa süre içerisinde kişiler daha sık ve fit bir görünüme sahip vücutlara kavuşmaktadır.

Vücut sıkılaştırma işlemlerinin pek çok farklı yöntemleri bulunur. Bu işlem hem ameliyat eşliğinde hem de ameliyat gerektirmeden uygulanabilen bir işlemdir. Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları, genellikle klinik ortamlarda yapılan bir uygulamadır. Bu işlemler ile amaç ciltte kolajen üretimini tetikleyip bağ dokuları güçlendirilir. Bu şekilde kişinin cildinde sıkılaşma sağlanmaktadır.

Vücut Sarkmalarının Temel Sebepleri

Kişilerde vücut sarkıklığı görülmesinin pek çok farklı temel nedeni bulunmaktadır. Deri yapısal olarak esnek ve uyumlu bir yapıya sahiptir. Cilt içerisinde bulunan kolajen maddesi cilde elastiklik, sağlamlık, esneklik, sıkılık ve gerginlik vb. gibi özellikler sağlar. Kişinin cildinde görülen deri sarkmasının çeşitli nedenleri bulunur.

Deride meydana gelen bu sarkıklık, cildin elastikliğinin azalması ve yer çekimine karşı koyamayarak var olması şeklinde meydana gelmektedir. Cildin yapısında bulunan kolajen maddesi cildin sıkı durmasını sağlar. Yaş etkeni ile birlikte vücutta deride üretilen kolajen miktarı azalarak sarkmalar görülebilmektedir.

Kişilerde görülen deri sarkmalarının bir diğer neden ise aşırı kilo verme sonucunda meydana gelen deri sarkmalarıdır. Yaşlanma ile ciltte üretilen kolajen miktarının azalması durumunda, deri altında biriken yağların erimesi, cildin küçülmesi ve esnekliğini kaybetmesi sonucunda ciltte sarkmalar meydana gelir.

Bu durum sırasında kişi ideal kilosunun ne kadar üzerine çıkarsa kişinin derisi o kadar gerilerek büyür. Ardından kişinin bu yağları eritmesi sonucunda derinin kendini toparlayıp sıkılaşması daha da zor olacaktır.

Kişilerin deri elastikliğini bozan bir diğer durum ise kişilerin hızlı ve sık bir şekilde kilo alıp vermesi durumudur. Kişiler sürekli olarak fazla kilo alması ve ardından hızlıca zayıflaması durumlarında deri elastikliğini zamanla bozmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Mezoterapi

Sigara kullanımı kişinin cilt yaşlanmasını hızlandıran en önemli etkenlerden biridir. Sigara içen kişilerin derisinde sarkma, kırışıklık vb. gibi etkenlere sıkça rastlanmaktadır. Ayrıca beslenme ve su tüketimi de kişinin deri elastikliğini etkileyen önemli etkenler arasındadır.

Kişinin düzenli olarak spor ya da egzersiz yapmaması, hamilelik durumları, kişinin cildinin güneşe maruz kalma durumu ve genetik faktörler de deri sarkmasında etkili olan faktörlerdendir.

Bahsi geçen kişinin derisinde sarkmalara neden olan durumlar sonucu oluşan estetik olmayan vücut görünümünden vücut sıkılaştırma işlemleri ile kurtulunabilmektedir. Estetik açıdan vücut görünümlerini beğenmeyen bireylerin sıkça tercih ettiği bir işlemdir.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Vücudun estetik görünümü özellikle kadınlar için çok önemlidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak estetik görünümü bozulan vücudun estetik görünümüne yeniden ulaşabilmesi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.  Sıkı ve dikkat çekici vücut görünümüne sahip olunabilmesi için kişinin ilk önce beslenmesine dikkat etmesi gerekir.

Birey beslenmesine ve spor egzersizlerine önem verdiği müddetçe vücudunda meydana gelme potansiyeli olan sarkmaların olma olasılığı daha azdır. Ayrıca kişinin hazır tüketimden de uzak durması gerekmektir.

Geleneksel yöntemlerin dışında vücut sıkılaştırma işlemleri aynı zamanda teknolojik cihazlar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bu işlemler sırasında kullanılan teknolojik cihazlar, kişinin vücudunun elastik yapısını yeniden sağlayarak estetik bir görünüm elde etmesini sağlar.

Pek çok farklı teknolojik cihaz bölgesel sıkılaştırma uygulaması için hazırlanmış olan ve kullanılan önemli cihazlar arasında yer alır. Bu cihazlar ile kişinin vücudunda sarkma görülen bölgelere bölgesel sıkılaştırma işlemleri uygulanır ve kişi arzu ettiği estetik görünümüne ulaşır.

Ayrıca bu cihazlar genellikle; Karın bölgesi, kalça, uyluk bölgesi ve kolların sıkılaştırılma uygulamalarında kullanılan cihazlar olup oldukça etkili sonuçlar vermektedir. İşlem sonrasında kişinin cilt yüzeyinde herhangi bir hasar meydana gelmemekte olup kişinin cildinde elastin üretimini ve kolajen yapısını arttırmaktadır.

Vücut Sıkılaştırma Hangi Bölgelere Uygulanır?

İnsan derisinde bulunan elastik maddeler sayesinde kişinin cildi sıkı ve estetik görünür. Fakat yaşın ilerlemesi, çeşitli genetik etkenler, hızlı kilo alıp verilmesi, sağlıksız beslenme sonucunda kilo kontrolünün sağlanamaması, kişinin uzun süre sigara kullanımı sonucu cildin erken yaşlanması vb. gibi pek çok etken cilt derisinin elastik özelliğini kaybetmesine yani ciltte bulunan kolajen miktarının azalmasına neden olmaktadır.

Dolayısı ile bu durumun devamında da kişinin cildinde sarkmalar oluşur. Estetik olmayan ve kişileri rahatsız eden bu görüntüden günümüz teknolojileri sayesinde kısa süre içerisinde kurtulunabilmektedir.

Vücudun bazı bölgelerinde bulunan dirençli ve inatçı sarkmalar vücut sıkılaştırma işlemeleri ile ortadan kaldırılmaktadır. Genellikle; karın bölgesi, kalça, basen, bel bölgesi ve kollar gibi bölgelere uygulanan bir işlem olan vücut sıkılaştırma uygulaması sonrasında kişiler arzu ettikleri estetik görünüme ulaşabilmektedirler. Bu sayede hem yaşam kaliteleri artmakta hem de kişisel anlamda pek çok farklı faydalar görülmektedir.

Bu bölgeler kişinin hızlı bir şekilde kilo alıp vermesi ya da vb. gibi etkenler sonucunda sarkmanın en çok görüldüğü bölgelerdir. Genellikle bu bölgelerde sarkma görüldüğü için vücut sıkılaştırma işlemleri de sıklıkla bu bölgelere uygulanmaktadır.

Hastalara uygulanan ve bu bölgelerde meydana gelmiş olan estetik olmayan görüntüler giderilmekte ve kişinin vücudu estetik bir görünüme kavuşturulmaktadır.

Ameliyatsız Vücut Germe Uygulamaları

Vücut germe uygulamaları ameliyat ile yapılabildiği gibi aynı zamanda ameliyat gereksinimi bulunmadan da uygulanabilen uygulamalardır. Cerrahi kesiğe gerek kalmadan ya da kişi anestezi almadan uygulanan operasyonlar ameliyatsız vücut germe işlemleridir. Bu operasyonlar son teknoloji cihazlar eşliğinde vücut sıkılaştırma işlemi yapan uygulamalardır.

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu

İşlem sırasında ya da sonrasında uygulama yapılan bölgede herhangi bir iz vb. gibi şeyler bulunmadığı için günümüzde sıkça tercih edilen operasyonlar arasında yer alır. Ameliyatsız vücut germe işlemleri sırasında uygulama yapılacak olan bölge lokal anestezi ile uyuşturulur.

Lokal anestezi işlemi ile uyuşturulan bölgeye ardından ultrason enerjisi gönderilerek bölgeye ısı yüklemesi yapılır. Bölgeye ultrason ile gönderilen ısı ile deri altında bulunan kolajen lifler büzülerek kısalır. İşlem sırasında uygulamaya yapılan bu işlemler ile işlem sonrasında mevcut bölgede gözle görülebilen bir sıkılaşma meydana gelir.

Ultrashape V3 uygulaması, ameliyatsız vücut germe uygulamaları arasında yer almaktadır. Bölgede çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak meydana gelen sarkmayı durdurmak amacı için tercih edilen ve uygulanan bu yöntem bölgede sarkmaya neden olan yağ kütlelerini azaltarak hastanın vücudunun şekillenmesinde yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle sıkça tercih edilen ve uygulanan işlemler arasındadır. Bu işlemler sonrasında bölgede sıkılaştırma meydana gelerek hastanın arzu ettiği estetik vücut görünümüne ulaşması sağlanmaktadır.

Vücut Sıkılaştırma Kalıcı Mıdır?

Bu işlem ve uygulamalar kişilerin rahatsız oldukları görünümden kurtularak arzu ettikleri estetik görünüme kavuşmalarını sağlar. İşlem sonrasında kişinin uygulama yapılan bölgesinde arzu edilen estetik görünüme ulaşılır.

Fakat bu işlemin kalıcılığı işlem gören kişinin işlem sonrasındaki yaşamına ve normallerine bağlıdır. Yani vücut sıkılaştırma işlemleri sonrasında hastanın beslenmesi, yaptığı egzersizler ile kilo kontrolünü sağlaması gerekmektedir.

Uygulama sonrasında hasta kazanmış olduğu sıkılaştırılmış estetik vücut görünümüne tüm yaşamı boyunca sahip olabilmesi için hastanın kalorisi yüksek besinlerden uzak durması gerekir. Ayrıca işlem sonrasında düzenli bir şekilde spor yapılmalı ve sağlıksız beslenmekten kaçınılması gerekir.

Kişi bu uygulamaları gerçekleştirdiği taktirde vücut sıkılaştırma işlemi sonrasında elde ettiği estetik vücut görünümünü koruyabilmektedir. Yani işlemin kalıcılığı hastanın yaşam şartlarına bağlı olarak değişmektedir.

İşlemden bir süre sonrasında hastanın uygulama yapılan bölgesinde yeniden sarkma vb. gibi durumlar görüldüğünde bu işlem hastaya yeniden uygulanabilmektedir.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Etki Ediyor?

Arzu eden ve estetik açıdan kendini beğenmeyen vücudunda çeşitli bölgelerde sarkmaları olan kişilere uygulanan vücut sıkılaştırma işlemi uygulanması, uygulama gören kişilere olumlu bir şekilde etki etmektedir.

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak elastikliğini kaybetmiş ve sarkmaların meydana geldiği durumlar sonucunda vücut sıkılaştırma işlemlerinin uygulanması ile kişiler rahatsız oldukları görünümden kurtulmaktadır.

İşlem sonrasında hem hastaya uygulanan işlemin kalıcılığını sağlamak hem de etkisini arttırmak için kişiler spor egzersizleri yaparak sağlıklı beslenmelidir. Bu şekilde hastaya uygulanan vücut sıkılaştırma işleminin etkisi artırılarak aynı zaman da kalıcılı da sağlanmaktadır.

Estetik açıdan arzu edilen vücut görünümüne ulaşan bireylerin özgüveni de paralel doğrultuda artmaktadır. Kişinin estetik açıdan kendini beğenmesi sonucunda artan özgüveni kişinin yaşamında pek çok farklı noktayı da etkilemektedir. Bu nedenle vücut sıkılaştırma işlemi, vücudunda sarkma gibi estetik olmayan durumlar bulunan kişiler için tavsiye edilen bir işlemdir.

Hangi Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak vücudun bazı bölgelerinde karşılaşılabilen sarkma vb. gibi durumlar bölgesel sıkılaştırma tedavileri ile tedavi edilmekte ve bölgeye estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Hastaya uygulanan vücut sıkılaştırma işlemleri sırasında hastanın ilgili bölgelerinde meydana gelen sarkmaların ya da gevşemelerin sebepleri belirlenir.

Bu işlemin ardından hastanın mevcut sağlık durumuna, sarkma durumunun görüldüğü bölgeye, sarkmanın boyutunun durumuna uygun bir yöntem uygulanır. Ayrıca hastanın arzu ettiği estetik görünüm de işlem sırasında kullanılacak olan yöntemin belirlenmesinde etkilidir.

İlginizi Çekebilir  Hydrafacial

Ameliyat ile yapılan vücut sıkılaştırma işlemleri var olduğu gibi ameliyatsız bir şekilde uygulanan vücut sıkılaştırma yöntemleri de bulunmaktadır. Ameliyat kesiğinin olmadığı ya da herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan da bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Oldukça acısız ve ağrısız bir işlem olan vücut sıkılaştırma yöntemleri arasında günümüzde en sık tercih edilen yöntemlerden biri de cutera trusculpt flex ile vücut sıkılaştırma yöntemidir.

Hastalara uygulanan bu yöntem sırasında hastanın ilgili sarkmanın bulunduğu bölgeye dalgalar gönderilerek bölgede bulunan kas dokularının çalışması sağlanır. Kas dokuları çalışırken yağ dokudan beslenir. Ve bu şekilde kişinin ilgili bölgesindeki kas oranı arttıkça paralel doğrultuda yağ oranı da azalmaktadır.

Ayrıca işlem sırasında uygulama yapılan bölgeye gönderilen ısı sayesinde de bölgedeki sarkıklık giderilir. Estetik açıdan bireylere arzu ettikleri görünümü sunan bir işlem olan vücut sıkılaştırma işlemleri ile kişiler istedikleri vücut görünümüne kısa süre içerisinde ulaşmaktadır.

Cutera Trusculpt Flex ile Vücut Sıkılaştırma

Cutera Trusculpt Flex tedavisi, kişinin spor ya da diyetle yapamadığı kasları estetik bir biçimde yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre içerisinde yapmaktadır.

Bu işlem ile kişiler vücutlarında estetik açıdan beğenmediği ya da değiştirmek istediği bölgeleri arzu ettiği estetik görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda Cutera truculpt flex kişinin kaslarına yerleşmiş olan yağ fazlalıklarının da vücutta özel olarak incelmesini sağlayan bir işlemdir.

Pek çok farklı bölge sıkılaştırma işlemleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Ameliyatsız bir yöntem olan Cutera Trusculpt Flex ile kişi kısa süre içerisinde arzu ettiği estetik görünüme kavuşurken aynı zamanda vücudundaki kas oranının da arttırabilmektedir.

Cutera Trusculpt Flex Vücut Sıkılaştırma Cihazı

Bu cihaz kişi fiziksel açıdan herhangi bir efor harcamadan ya da spor yapmasına gerek kalmadan kişinin herhangi bir eylemde bulunmadan kaslarını hareket ettirmektedir. Cihaz yardımı ile kasların sürekli olarak hareket etmesi ile kişinin vücudunda bulunan kas doku artar. Ayrıca bu işlem oldukça hızlı bir şekilde uygulanmakla birlikte işlem süresince acı ya da ağrı hissedilmesine de neden olmamaktadır.

Son teknoloji cihazlar ile uygulanan bir işlem olan Cutera Trusculpt Flex ile bölgesel sıkılaştırma işlemleri ile sizler de arzu ettiğiniz estetik vücut görünümüne ulaşabilirsiniz.

Cutera Trusculpt Flex Cihazı Özellikleri Nelerdir?

Bu cihazın özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Oldukça kısa bir süre içerisinde tedavi süreci biter
  • İşlem sırsında hasta acı ya da ağrı hissetmez
  • Son teknoloji cihazlar ile uygulanmaktadır
  • FDA onaylı ve oldukça güvenli cihazlardır

Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma Fiyatları 2024

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Vücut Sıkılaştırma Kalıcı Mıdır?

Hastalara uygulanan vücut bölgesinde sıkılaştırma işlemlerinin kalıcılığı da hastanın işlem sonrasındaki beslenmesine, egzersiz yapmasına vb. gibi etkenlere bağlı olarak değişmekledir.

Hastaya uygulanan vücut sıkılaştırma işlemlerinin kalıcı olması için kişinin işlem sonrasında sağlıklı beslenmesi be kalorisi yüksek besinlerden uzak durması gerekmektedir.

Vücut Sıkılaştırma Nasıl Etki Ediyor?

Arzu eden kişilere uygulanan bir işlem olan bölgesel sıkılaştırma işlemleri sonrasında hastalar arzu ettikleri estetik görünüme ulaştıkları için paralel doğrultuda özgüvenleri de artmaktadır. Yani bu işlem hastalara oldukça olumlu etkileri bulunan bir operasyon olup günümüzde sıkça tercih edilmektedir.

En İyi Vücut Sıkılaştırma Uygulaması Hangisidir?

Hastalara uygulanan vücut sıkılaştırma işlemleri kişinin mevcut bölgesinde meydana gelmiş olan sarkmanın ölçüsüne ve kişinin özelliklerine bağlı olarak belirlenmektedir.