Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama Nedir?

Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama, günümüzde özellikle kadınların sıkça tercih ettiği ve uyguladığı bir işlemdir. Estetik açıdan vücudunun görünümünü beğenmeyen ya da bölgesel olarak yok edilemeyen yağ kütlelerine sahip bireylerin uyguladığı bir işlem olan bu uygulama ile kişiler arzu ettikleri estetik görünüme ulaşabilmektedir.

Estetik vücut görünümü kadın ya da erkek yani cinsiyet fark etmeksizin her iki taraf için de oldukça önemli olan bir olgudur. Gündelik yaşam sırasında pek çok kişi hem sağlıklı beslenerek hem de çeşitli spor aktiviteleri yerine getirerek fit bir görünüm elde etmeye çalışmaktadırlar.

Fakat çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak insan vücudunda bazı bölgelerde yok edilemeyen inatçı yağlar olabilmektedir. Estetik açıdan hoş olmayan bu yağ kütleleri ameliyatsız zayıflama teknikleri ile birlikte yok edilmektedir.

Bölgesel yağlanmalar pek çok kişinin yaşamış olduğu bir estetik sorundur. Genetik etkenler, psikolojik etkenler, hormonsal sebepler vb. gibi pek çok farklı parametre kişilerde bölgesel yağlanmalara neden olabilmektedir. Kişi vücudunda bölgesel olarak var olan bu yağ kütlelerinin yok edilmesi oldukça zor olup zaman ve emek isteyen işlemlerdir.

Diyet ya da spor vb. gibi geleneksel yöntemler ile yok edilemeyen bu yağ kütleleri uzman kişiler tarafından kişilere uygulanan bölgesel olarak zayıflama yöntemleri ile kısa süre içerisinde yok edilmektedir. Günümüzde özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bu işlem ile kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşmaktadır. Sizler de ameliyatsız bölgesel zayıflama hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Kişilerin vücutlarında çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak bölgesel yağlanmalar meydana gelir. Bölgesel olarak var olan ve oldukça inatçı olan bu yağ kütleleri spor ya da diyet ile kısa süre içerisinde yok edilemeyen yağlar olup özel olarak ilgilenilmesi gereken kütlelerdir.

Bölgesel olarak insan vücudunda var olan yağ kütlelerinin yok edilmesi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Kişinin yağ kütlelerinin bulunduğu mevcut bölgeye direkt olarak etkileyen spor hareketleri ya da bölgesel olarak çalıştırılan kas dokuları ile geleneksel yöntemler ile bölgesel olarak zayıflama sağlanılmaya başlanmaktadır.

Ayrıca alanında uzman bir diyetisyen eşliğinde hazırlanan diyet vb. gibi tedaviler ile de kişiler bölgesel olarak zayıflamaya çalışmaktadır. Fakat bu bölgelerde bulunan inatçı yağ kütleleri bazı durumlarda yok olmayarak varlığını korumaktadır. Bölgesel incelme uygulamaları ile kişilerin vücuduna bulunan bu inatçı yağ kütleleri yok edilerek kişi arzu ettiği estetik görünüme ulaştırılır.

Estetik açıdan vücudunu beğenmeyen ya da zayıflama yaşamak isteyen bireylerin tercih ettiği bir işlem olan bu uygulama, soğuk lipoliz cihazı ve çeşitli teknolojik cihazlar eşliğinde uygulanan bir işlemdir. İşlem sırasında hastaya herhangi bir cerrahi müdahale ya da ameliyat kesiği uygulanmamaktadır. Tam tersine kişiye son teknoloji cihazlar eşliğinde işlemler yapılmaktadır. Bu şekilde kişiler arzu ettikleri estetik görünüme ulaşır.

Soğuk lipoliz bölgesel zayıflama uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemler arasındadır. Bu işlem sırasında hastanın ilgili mevcut bölgesine masaj işlemi uygulanır. Ardından mevcut bölgedeki kan dolaşımı azaltılarak yağ dokuları soğutulur. Soğutulan yağ kütleleri deri içerisinde parçalanır ve doğal yollar ile kişinin vücudundan çıkar.

Güvenilir, acısız ve ağrısız bir işlem olan bölgesel zayıflama teknikleri ile kişiler uzun bir süre boyunca kurtulamadığı bölgesel yağlarından kısa süre içerisinde kurtulmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Gündelik yaşam standartları ve kişilerin yaşam koşulları kişinin vücut tipini oluşturan önemli etkenler arasında yer alır. Ayrıca kişinin beslenme alışkanlıkları gündelik yaşamı içerisinde yapmış olduğu egzersizler kişinin vücut tipinde belirleyicidir.

İlginizi Çekebilir  Orta Yüz Germe Mid-Face Lift

Kişinin gündelik yaşamı içerisinde fazla yağlı besinler tüketmesi, sağlıksız beslenmesi ya da spor yapmaması sonucunda kişinin vücudunda bölgesel yağlanmalar görülmesi oldukça olası bir durumdur.

Çeşitli nedenlerden kaynaklı bölgesel olarak var olan yağ kütlelerinden kurtulmanın bir yolu da bölgesel zayıflama tedavisidir. Hastalara uygulanan bu tedavi yöntemleri ile kişi arzu ettiği estetik görünüme kavuşurken aynı zamanda daha sağlıklı bir vücuda da sahip olmaktadır.

Bu işlem sırasında hastaya herhangi bir ameliyat kesiği ya da cerrahi uygulamalar yapılmaz. Yani işlem sırasında ya da sonrasında hasta acı ya da ağrı hissetmemektir.

Uygulama yapılan bölgeye anestezi uzmanı tarafından lokal anestezi uygulaması yapılır. Bölgeye uygulanan lokal anestezi sayesinde kişi işlem süreci boyunca acı ya da ağrı hissetmez. Operasyon yapılan bölgeye yaklaşık 2 ila 3 santim uzaklıkta bölgesel zayıflama cihazlarının başlıkları vücuda temas etmeyecek şekilde yerleştirilir.

Uygulama yapılan bölgeye yerleştirilen bu cihazlar kişinin ilgili vücut bölgesine ısı gönderir. Hissedilen bu sıcaklık ile ısınan yağ kütleleri küçülerek yok olur. Ayrıca işlem sırasında hastanın cilt yüzeyinde de ısının hissedilmesi nedeni ile bölgede sarkma vb. gibi durumlar ile karşılaşılmayacaktır.

Günümüzde pek çok kişinin tercih etmiş olduğu bölgesel zayıflama uygulamaları kişilerin hoşnut olmadıkları vücut görünümünden kurtulmalarını sağlamaktadır. Estetik açıdan kişilerin arzu ettikleri vücut görünümüne ulaşılmasını sağlayan bu işlem ile özellikle yaz aylarında kişiler arzu ettikleri görünüme ulaşmaktadır.

Bölgesel İncelme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken en önemli şeyler arasında bireyin beslenme şartları ve gündelik egzersizleri gelmektedir. Ameliyatsız bir işlem olan bölgesel zayıflama tedavisinin kalıcılığının korunması ve kişinin işlem sonrasında kazanmış olduğu vücut estetiğini koruyabilmesi için kişinin sağlıklı beslenmesi gerekir.

Yağlı ve sağlıksız beslenmeden kaçınmalı ve sağlıklı bir şekilde beslenmesi gerekir. Aksi durumda hastaya uygulanan bölgesel zayıflama tedavisi etkisin kaybedebilmektedir. Uygulamanın etkisini kaybetmesi durumunda kişiler bir süre sonra yeniden aynı işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Bölgesel İnceleme Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli nedenlerden kaynaklı bireylerin bazı vücut bölgelerinde meydana gelen yağlanmalar bölgesel zayıflama ya da bölgesel incelme yöntemleri ile kısa süre içerisinde giderilmektedir. Hastalara uygulanan bu yöntemler hem ameliyat gerektiren yöntemler olarak hem de ameliyatsız yöntemler olarak iki farklı ana guruba ayrılmaktadır.

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak ameliyat olmak istemeyen ya da tercih etmeyen bireyler genellikle ameliyatsız bölgesel olarak zayıflama yöntemlerini tercih etmektedir. Bölgesel incelme yöntemleri arasında; diyet ve spor, soğuk lipoliz, lazer etkisi ile bölgesel incelme, emsculpt ve saten vücut germe olarak sıralanmaktadır.

Diyet ve Spor Yöntemi

Pek çok kişinin arzu ettiği estetik görünüme kısa süre içerisinde ulaşması için ilk tercih edilen ve uygulanan yöntemler arasında diyet yapmak ve spor egzersizleri gelir. Genellikle spor ya da diyet ile yok edilemeyen inatçı yağ kütlelerine bölgesel zayıflama yöntemleri uygulanmaktadır.

Zayıflama yöntemleri arasında en sık ve uzman kişiler tarafından tavsiye edilen spor ve diyet ile kişilerin bölgesel olarak zayıflaması mümkündür. Alanında uzman bir diyetisyen tarafından kişinin analizleri sonucuna bağlı olarak hazırlanan doğru bir diyet programı ile hastanın bölgesel olarak zayıflaması ve istenmeyen inatçı kilolarından kurtulmasını kolayca sağlanabilmektedir.

Bölgesel incelme tedavisi olmak isteyen bireylerin herhangi bir uygulama ya da operasyon geçirmeden önce alanında uzman bir diyetisyen tarafından hazırlanmış diyet programını uygulaması gerekir.

Bölgesel zayıflama için kişinin diyet programının yanında aynı zamanda spor egzersizleri de yapması gerekmektedir. Diyet ile birlikte paralel doğrultuda düzenli olarak yapılan egzersizler, kişinin kaslarının çalışmasını, bedensel açıdan enerji harcamasını ve paralel doğrultuda da yağ yakımının sağlanması için önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Hydrafacial

Spor hareketleri içerisinde kişilerin direkt olarak bölgesel zayıflama tedavisi sırasında kullanabileceği hareketler ve uygulamalar da bulunmaktadır. Vücudun şekillenip aynı zamanda sıkılaşmasını sağlayan egzersizler arasında genellikle; karın, basen, bacak, kalça gibi bölgelere özel olarak hazırlanmış hareketler bulunmaktadır. Kişinin düzenli olarak diyetini ve sporunu uygulaması sonucunda kişiler arzu ettikleri bölgesel olarak zayıflama tedavisinin sonucunu alabilmektedirler.

Fakat zayıflama tedavi yöntemlerinden biri olan spor ve diyet yönteminin diğer uygulamalar ile kıyaslandığında oldukça zaman ve emek isteyen eylemler olduğu fark edilmektedir. Bu nedenle işlem sonucunun net bir şekilde alınabilmesi için zamana ihtiyaç duyulmaktadır.

Sıcak Lipoliz

Hastalara uygulanan bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan sıcak lipoliz uygulamasındaki amaç hastanın vücudunda bölgesel olarak var olan yağ kütlelerinin parçalanmasıdır. Sıcak lipoliz uygulaması ile parçalanan yağ kütleleri doğal yollar ile kişinin vücudundan atılır.

Hastaya uygulanan işlem sırasında teknolojik cihazlar ile uygulamanın yapıldığı bölgeye özel vakumlu başlıklar yerleştirilir. Bu vakumlu başlıklar kişinin ilgili bölgesinde bulunan yağ kütlelerini yakalar ve yakaladığı bu yağ kütlelerini belirli bir süre ısıya maruz bırakır.

Sıcaklığı farklı oranlarda değişen sıcaklığa maruz bırakılan bölgesel yağ kütleleri kısa bir süre sonra kristalize olup parçalanır. Parçalanan yağ kütleleri kişinin vücudundan doğal yollar ile atılır.

Hastaya uygulanan bu işlem sonunda çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak bireyin vücudundan yok edemediği bölgesel inatçı yağlar eritilmiş olmaktadır. Bu işlem genellikle; kalça, göbek, bacak ve kol gibi bölgelere uygulanır.

Sıcak lipoliz uygulamasının ortalama 45 ila 60 dakika arasında değişen bir seans süresi bulunur. Estetik açıdan vücudunu beğenmeyen ve bölgesel zayıflama tedavisi olmak isteyen her kişiye uygulanabilen bir işlem olan sıcak lipoliz işlemi, sadece hamilelere, kalp pili kullanan kişilere ve kolesterol riski taşıyan bireylere önerilmemektedir.

Lazer Etkisiyle Bölgesel İncelme

Lazer etkisi ile bölgesel incelme işlemlerinde de etkili sonuçlar veren lazer tedavisi hastaya uygulanması taktirde bölgesel olarak yok edilemeyen inatçı yağları lazer ışınları ile parçalar. Lazer etkisi ile parçalanan bu inatçı yağ kütleleri kişinin vücudundan doğal yollar ile atılır.

Lazer etkisi ile bölgesel incelme tedavisinin, seans sayısı ve işlem süresi pek çok farklı parametreye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İşlem sırasında uygulama yapılan bölgeye hem bölgesel zayıflama tedavisi uygulanırken aynın zamanda işlem yapılan cildin de sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar. İşlem sonrasında kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşabilmektedir.

Trusculpt Flex

En çok tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biri de hastalara uygulanan bu tedavi yöntemidir. Bölgesel incelme yöntemleri arasında bulunan bu uygulama ile hastanın vücudundaki sorunlu bölgesinde mevcut kaslar güçlendirilir. Belirli bir oranda güçlendirilen kaslar ise yağ yakımını destekler ve bölgede yağ oranını azaltarak kas oranını arttırır.

Trusculpt Flex cihaz başlığı bölgesel zayıflama tedavisinin uygulanacağı bölgeye yerleştirilir. Hastanın mevcut bölgesine yerleştirilen bu başlık ilgili bölgeye göndermiş olduğu dalgalar ile kasların kasılması sağlanır.

Deri altındaki kaslara gönderilen dalgalar ile bölgede bulunan kaslar çalıştıkça enerji ihtiyacı artar ve bu ihtiyacı olan enerjiyi etrafındaki yağlardan gidermeye başlar. Bu şekilde yağ yakımı artarken paralel doğrultuda kas yapımı da hızlanır. Böylece kişi bölgesel zayıflama tedavisi olarak arzu ettiği estetik görünüme ulaşır.

Venüs Legacy

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen bir diğer yöntem ise Venüs legacy yöntemidir. Bu yöntem kişinin yüz, vücut, boyun, selülit bölgesi vb. gibi pek çok bölgeye uygulanabilen bir işlemdir.  İşlem sırasında hastanın uygulama yapılan bölgesinde herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaz.

İlginizi Çekebilir  Meme Protezi

Ameliyat gerektirmeden kişide bölgesel olarak sıkılaştırma ve toparlama işlemlerinin yapılmasını sağlayan bu işlem ile kişinin vücudunda bulunan yağ kütleleri parçalanarak hastanın vücudunda bölgesel zayıflama sağlanır.

Teknolojik imkanlar sayesinde kişide kısa süre içerisinde bölgesel zayıflama sağlayan Venus Legacy, FDA onaylı tek cihaz olup non infaziv vakumlu radyo frekansa şeklinde uygulanmaktadır.

Trusculpt Flex Bölgesel Zayıflama Cihazı

Hastalara uygulanan zayıflama yöntemlerinden biri de Trusculpt Flex bölgesel zayıflama cihazı kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir. Estetik açıdan vücudunu beğenmeyen ve bölgesel olarak yağlanmaları bulunan kişilere uygulanan bu işlem ile kişiler vücutlarında estetik açıdan beğenmediği ya da değiştirmek istediği bölgelerine işlemler yapılmaktadır.

Ayrıca hastaya uygulanmış olan Cutera truculpt flex bölgesel zayıflama yöntemi sırasında kişinin kaslarına yerleşmiş yağ fazlalıkları vücutta özel olarak incelenir.

Bu cihaz ile kişi fiziksel olarak herhangi bir eylemde bulunmadan vücudundaki yağ oranı azaltılarak kas oranı arttırılır. Kısa süre içerisinde bireylerin arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmalarını sağlan bir işlem olan bu yöntem sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmez.

Trusculpt Flex Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Trusculpt Flex ile hastalara uygulanan bölgesel zayıflama işlemleri ile kişilerin arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ulaşmaları sağlanır. Vücudun çeşitli bölgelerinde farklı etken ve nedenden kaynaklı olarak meydana gelen bölgesel yağlanmaların giderilmesi için farklı yöntemler bulunur. Trusculpt Flex cihazı ile hastaya uygulanan tedavi yöntemleri de bunlardan biridir.

İşlem sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmeden ve eylemsel olarak herhangi bir çaba sarf etmeden vücudundaki yağ dokuları kas dokularına çevrilir. Bu işlemler ile kişinin vücudundaki yağ oranı azalırken paralel doğrultuda kas oranı da artmaktadır. İşlem sonrasında kişiler arzu ettikleri estetik vücut görünümüne ve kilo oranına sahip olabilmektedirler. Bu nedenle sıkça tercih edilen ve uygulanan bir işlemdir.

Trusculpt Flex ile Ne Sıklıkla ve Ne Kadar Sürer?

Trusculpt Flex ameliyatsız bölgesel zayıflama tedavisi genellikle tek seans sürmektedir. Seans süresi ise ortalama olarak 15 dakikadır. Bu süre zarfı içerisinde hastanın vücudunda ilgili bölgede bulunan yağ kütlelerine gönderilen enerji ile bu yağ kütleleri kas dokusuna çevrilir.

İşlem sonrasında hastaya uygulanan işlemin kalıcılığı kişinin yaşam şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Bölgesel olarak zayıflama tedavisinden sonra hasta beslenmesine, spor egzersizlerine vb. gibi etkenlere dikkat etmediği sürece uygulanan işlem kalıcı olmayacaktır. Fakat kişi işlem sonrasında sağlıklı beslenirse ve gerekli gündelik egzersizleri yapması durumunda işlem kalıcılığını korumaktadır.

Bölgesel Zayıflama İçin Kaç Seans Gerekir?

Bu işlem için kişiye kaç senasın gerektiği bilgisinin bağlı olduğu ve etkisi ile değişikliğin görülebildiği farklı parametreler bulunur. Bireyin yağ kütlelerinin hangi bölgede olduğu, yağ kütlelerinin oranı yani fazlalığı vb. gibi pek çok farklı parametreye bağlı olarak bölgesel zayıflama tedavisi için kaç seans gerektiği değişmektedir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2024

Günümüzde özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ve uygulanan bir işlem olan bu uygulamanın fiyatları çeşitli parametrelere bağlı olarak değişmektedir.

Bölgesel olarak zayıflama tedavi fiyatları; hastaya uygulanacak olan bu yöntem ve tekniği, işlemin uygulanacağı bölge, işlemi gerçekleştiren uzman, kişinin yağ kütlelerinin oranı yani fazlalığı vb. gibi pek çok farklı etken ve faktör bu işlemin fiyatını değiştirmektedir.

İşlem fiyatı farklı parametrelere bağlı olarak değiştiği için kişinin en net ve doğru bölgesel zayıflama tedavisi fiyatı bilgisinin uzman bir kişi tarafından muayene edildikten sonra alınması tavsiye edilmektedir. Bölgesel zayıflama fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.