H100 (Gençlik Aşısı) Nedir?

H100 Aşısı, cilt gençleştirme işlemleri için kullanılan bir estetik tedavi ürünüdür. Cilt gençleştirme alanında kullanılan medikal estetik tedavi ürünleri arasında en yeni ve en gelişmiş yöntemlerden biri olan H100 gençlik aşısı tedavi sonrasında oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyulmasını sağlamaktadır.

Tedavinin son derece başarılı olmasının ve tedaviyi uygulatan kişinin cildinin gençleşmesinin en büyük sebebi ise h100 aşısı kokteylinin içerisinde bulunan yüksek oranda Hyalüronik asit ve Mannitol içermedir.

En etkili anti oksidan maddelerinden biri olan Mannitol maddesi Hyalüronik asidin cilt dokularındaki olağan kalıcılığının uzun süre devam etmesini sağlar ve ayrıca da ödem çözücü etkisi bulunmaktadır. İçeriğindeki Hyalüronik asit ve Mannitol sayesinde pek çok gençleştirme tedavisinden ayrılan h100 aşısı içeriğinde cildin ihtiyacı olan diğer yapı taşları olarak peptit, vitamin, aminoasitler ve mineraller de bulunmaktadır.

Özellikle ilerleyen yaşlarla birlikte cildin nem tutma kapasitesi azaldığı için cilt kendi nemini kaybetmeye başlar ve bu nem kaybının sonucunda da ciltte kırışıklıklar, deformasyonlar ve sarkmalar meydana gelir.

H100 aşısı ise nemini kaybetmiş ciltlerin nem tutma kapasitesini arttırarak cildin yaşlanma etkileri ile birlikte artık sentezleyemediği mineraller, peptitler, vitaminler ve aminoasitlerin dışarıdan verilmesini sağlar. Böylece cildin nem ihtiyacı giderilerek yaşlanmaya başlamış olan cildin daha canlı, daha elastik ve daha genç gözükmesi sağlanmış olur.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 gençlik aşısı mezoterapi yöntemi ile cilde uygulanmaktadır. Bu sebeple bu işlem sırasında diğer mezoterapi işlemlerinde var olan yöntem kullanılır. Bu yönteme göre H100 gençlik aşısının uygulaması şu şekilde yapılmaktadır:

 • Diğer tüm mezoterapi yöntemlerinde de olduğu gibi ilk olarak cilt temizlenmelidir. Bu temizlik işleminin amacı cilt üzerindeki kir, toz ve birikmiş yağ kalıntılarından cildin arındırılmasıdır. Cilt tamamen temizlenmeden uygulamaya geçilmemelidir.
 • Cildin tüm kir ve kalıntılardan temizlendiğinden emin olduktan sonra ikinci aşama lokal anestezi uygulaması yapılmasıdır. Lokal anestezi yapılırken özel anestezik kremler kullanılır. Kullanılan anestezik krem ciltte kullanılmaya uygun malzemelerden üretilmiştir ve cilt üzerinde uyuşturucu etkisi bulunur. Anestezik krem sürüldükten sonra üzeri streç film ile kapatılarak yirmi beş ila otuz dakika kadar bekletilmelidir. Bu süre zarfında yüzde uyuşmalar başlayacaktır.
 • Cilt uyuştuktan sonra dezenfeksiyon aşamasına geçilir. Cilde enjeksiyon yöntemi ile uygulama yapılacağı için herhangi bir enfeksiyon kaynaklı problem yaşanmaması için dezenfeksiyon aşaması oldukça önemlidir.
 • Cilt dezenfekte edildikten sonra H100 aşısı yaklaşık birer santimetre aralıklar ile tüm cilt bölgesine ve deri içerisine enjekte edilerek uygulanır. Burada iğne kullanılıyor olması bazı durumlarda işlemi yaptıracak kişilerin çekinmesine sebep olabilir. Ancak endişelenmenize hiç gerek yoktur, işlem öncesinde anestezik kremler ile yapılan uyuşturma işlemi sayesinde H100 gençlik aşısı uygulaması sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir.

H100 Gençlik Aşısının İçeriği Nedir?

Gençlik aşısı ya da gençlik iksiri olarak da bilinen H100 aşısı içeriğinden birbirinden farklı pek çok bileşen bulunmaktadır. Bu bileşenler Hyalüronik asit, pro kolajen peptit, Mannitol, hexapeptit-8, pentapeptit-18, B1 vitamini, B6 vitamini, DMAE maddesi ve organik silicadır.

Bu bileşenlerin yanı sıra H100 aşısı aynı zamanda yedi adet de amino asit içermektedir. H100 gençlik aşısının içeriğinde bulunan amino asitleri L-methionine, leucine, L-arginine, lipo amino asit, tyorsine ve alanine olarak sıralamak mümkündür. H100 gençlik aşısının içinde bulunan bileşenlerden Hyalüronik asit, deride su tutulumunu arttırır ve böylelikle de dokuların tamie edilmesine ve deri elastikliğinin arttırılmasına yardımcı olur.

H100 gençlik aşısının içeriğindeki Mannitol bileşeni ise Hyalüronik asitin doku içerisindeki ömrünü uzatır, ayrıca ödem çözücü etkiye de sahiptir. Gençlik iksirinin içeriğinde bulunan Pro kolajen peptit ise kolajen büyüme faktörü olan ve kırışıklıkların açılmasını sağlayan bileşendir. Hexapeptide-8 bileşeni de tıpkı kolajen gibi büyüme faktörü ile yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur.

H100 aşısı içerisinde bulunan pentapeptit-18 bileşeni kas kasılmasını rahatlatarak kırışıklıkların açılmasını sağlarken, DMAE bileşeni ise anti oksidan etkiye sahip olan ve deri altında bulunan kas dokusunu destekleyerek sarkmaların azalmasına yardımcı olan bileşendir.

Gençlik aşısının içerisindeki Organic Silica maddesi elastik fibrillerin ve kolajen miktarının artmasını sağlayarak deri tonunun düzenlenmesini sağlamaktadır. Anti oksidan etkiye sahip olan B1 ve B6 vitaminleri yaşlanma sürecinin gecikmesini ve dolayısıyla da yaşlanma etkilerinin azalmasına yardımcı olur. H100 aşısının içeriğinde bulunan yedi farklı çeşit amino asit ise deride hücre yenilenmesini arttırmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

H-100 Gençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur?

Pek çok estetik işlemde olduğu gibi gençlik aşısının işe yarayabileceği belli bir kitle mevcuttur. Ancak bu kitle düşünüldüğü gibi çok kısıtlı değildir. Gençlik aşısı olarak bilinen H100 aşısı 20 yaşın üzerindeki herkese yapılabilen bir uygulamadır.

Neredeyse tüm cilt tipleri için uygun olan bu yöntem çok hassas cilde sahip kişilerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulamanın asıl kullanım amacı Anti Aging yani yaşlanma karşıtı olduğu için bu uygulama genellikle daha ileriki yaşlara sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir.

İlerleyen yaşlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulama olmasına karşılık yaşlanma etkilerini daha yeni oluşmaya başladığı esnada engellemek ya da yok etmek için 20’li yaşlarda da uygulanabilmektedir.

Bunun sebebi ise H100 aşısı yani gençlik aşısının önleyici ve tamamlayıcı bir Anti Aging (yaşlanma karşıtı) bir tedavi olmasıdır. Yani H100 gençlik aşısından maksimum yararı alabilmek için kırışıklıklar tam olarak oluşmadan ya da yüze yerleşmeden önce uygulanması daha iyi olacaktır.

Yüz, el, boyun ve dekolte gibi bölgelerde sıklıkla tercih edilen H100 aşısı uygulandığı bölgelerde sorun çözme açısından oldukta etkili bir uygulama olup yaşlanmanın cilde yansıyan olumsuz etkilerini azaltmak için uygulanmaktadır.

Eğer 20 yaşını geçmiş erişkin bir bireyseniz ve H100 gençlik aşısını uygulamaya engel herhangi bir sağlık probleminiz yoksa siz de güvendiğiniz bir kliniğe ve doktora başvurarak H100 gençlik aşısı uygulamasını yaptırabilir ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kimler H-100 Aşısı Yaptıramaz?

H100 aşısı uygulanabilecek kişilerin kapsamı oldukça geniş olsa da bazı durumlarda H100 gençlik aşısının uygulanması riskli olabilmektedir. Bu risk gruplarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • H100 gençlik aşısı kan akış hızını arttırıcı özelliğe sahip olduğu için kan pıhtılaşması ile ilgili herhangi bir problem yaşayan kişilerin H100 aşısı yaptırmaması önerilmektedir.
 • Prekanseroz cilt lezyonu olan kişilerin H100 gençlik aşısı yaptırması da doğru değildir, eğer böyle bir teşhisiniz varsa H100 gençlik aşısından uzak durmanız gerekmektedir.
 • Eğer şeker hastalığınız varsa gençlik aşısı uygulaması sizin için doğru olmayabilir, bazı durumlarda yapılabilse de yine de riske atmayarak doktorunuzdan bilgi almanız en doğrusu olacaktır.
 • Daha önce yüz felci geçiren kişilerin H100 gençlik aşısı uygulaması yaptırması doğru değildir.
 • Tedavi sürecini etkileyebileceğinden ve dahası farklı yan etkilere sebep olabileceğinden dolayı kanser tedavisi gören kişilerin H100 aşısı yaptırması önerilmez.
 • Herpes problemi yaşayan kişilere de H100 gençlik aşısı uygulaması yapılmamaktadır.
 • Hamilelerin ve emzirme döneminde olan annelerin pek çok farklı ilaç ve tedavide olduğu gibi H100 aşısında da dikkatli davranmaları ve H100 aşısını yaptırmamaları gerekmektedir.
 • Kalp hastalığı olan kişilere de H100 aşısı uygulaması önerilmemektedir.
 • Yazımızın önceki bölümlerinde bahsettiğimiz H100 aşısının içerisindeki etken maddelerden herhangi birine ya da birkaçına alerjik reaksiyon gösteren kişilerin de kendi sağlıkları ve güvenlikleri için gençlik aşısından uzak durmaları gerekmektedir.

H100 Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

H100 gençlik aşısının kullanıldığı durumların başında deforme olan cilt problemi gelmektedir. Genetik faktörlerin etkisiyle ya da ilerleyen yaşlarda yaşanan herhangi bir cilt problemi, kaza ya da farklı sebeplerle ciltte deformasyonlar meydana gelebilir.

Bu durumda cildin kendini yenileyebilmesi için H100 aşısı kullanılabilmektedir. H100 aşısının kullanıldığı bir diğer durum ise sarkmış deri durumu olmasıdır. İlerleyen yaşla birlikte cilt eski esnekliğini ve sıkılığını kaybettiği için deride sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumda genetik de önemli bir faktördür.

Bazı kişiler genetik olarak daha erken yaşta deri sarkmaları yaşarken bazı kişilerde bu sarkma durumu çok çok ilerleyen yaşlarda olmaktadır. Ancak yaş fark etmeksizin hemen hemen her insan hayatının bir döneminde deri sarkması yaşar ve bu sarkmaların önüne geçebilmek için de H100 gençlik aşısı uygulaması tercih edilmektedir. H100 aşısının bir diğer kullanım alanı ise kırışıklıklar olan ciltlerdir.

Kırışıklıklara karşı kullanılan H100 aşısı ile hem ciltte yer edinmiş ve kalıcı hale gelmiş kırışıklıklar açılarak yok edilebilir hem de henüz oluşmamış ya da yeni oluşmaya başlayıp henüz cilde yerleşmemiş olan kırışıklıkların önüne erken dönemde geçilmiş olur.

Ciltte oluşan deformasyonların, kırışıklıkların ve deri sarkmalarının asıl sebebi ise cildin nem tutma kapasitesinin düşmesi ve buna bağlı olarak da ciltteki nem oranının azalmasıdır. H100 aşısı ise tam da bu noktada devreye girer ve uygulama ile cildin nem tutma kapasitesini arttırarak hastaların daha esnek, daha canlı ve daha genç bir cilde kavuşması sağlanır.

İlginizi Çekebilir  Somon DNA

H100 Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Genetik faktörler, çevresel faktörlere bağlı cilt hasarları ya da ilerleyen yaş sebebiyle cilt bir süre sonra vitaminleri ve kolajen gibi diğer etken maddeleri kendi kendine doğal yollardan sentezleyemeyebilir.

Tam da bu noktada devreye girerek cildin nem kapasitesini arttıran ve cildin sentezleyemediği vitaminleri ve diğer etken maddeleri cilde tekrar kazandıran H100 aşısı direkt olarak cilt altına enjekte edilmektedir.

Cildin tüm vitamin ihtiyaçlarını karşılayan ve giderek canlılığını yitiren cildin tekrar taze ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayan H100 gençlik aşısı sayesinde bu uygulamayı yaptıran kişiler adeta gençleşmektedir.

Cilt kişilerde ilk olarak göze çarpan ve bu sebeple de ilk izlenimde çok etkili olan bir detaydır. Eğer iyi bir cilt bakımı yapılmamışsa ya da cilde iyi bakılmamışsa istenildiği kadar makyaj ürünü ya da farklı kozmetik ürün kullanılsın ine de cildiniz istediğiniz gibi gözükmeyecektir. Bu sebeple yapılması gereken ilk şey cilde çok iyi bakmaktır.

Cildinize iyi bakmak için uygulatabileceğiniz yöntemlerden biri olan H100 aşısı uygulaması başta yüz olmak üzere boyun bölgesi ve dekolte bölgesine de uygulanabilmektedir. Gençlik aşısı ya da gençlik iksiri olarak bilinen bu aşı uygulaması ile yüz derisi gençleşmekte ve bu yenilenmiş cildin üzerine yapılan makyaj da çok daha güzel gözükmektedir. Benzer şekilde hoş gözüken bir dekolte bölgesi ile üzerinize giydiğiniz kıyafetler daha çekici ve daha şık durmaktadır.

H100 Aşısı Gençlik Aşısı Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Gençlik aşısı ya da gençlik iksiri olarak da bilinen H100 aşısı vücudun pek çok bölgesine uygulanabilmektedir. Dekolte bölgesi, el, gıdı, boyun ve yüz, bu işlemin uygulanabildiği bölgelerden birkaçıdır. H100 gençlik aşısının uygulanma sıklığı kişiden kişiye ve ciltten cilde göre farklılık göstermektedir.

Cilt üzerinde bulunan problemlere göre genç ciltlerde genellikle en az 14, en fazla 21 gün aralık verilerek ortalama 2 seans uygulanmaktadır. Orta yaşlı ciltlerde ise yine en az 14, en fazla 21 gün aralık verilerek uygulanan ortalama 2 ya da 3 seans mevcuttur. Ancak cildiniz aşırı yıpranmış bir cilt ise yine en az 14, en fazla 21 gün aralık verilerek ortalama 3 ya da 5 seans uygulama yapılması gerekmektedir.

H100 aşısı ile kişilerin ciltlerindeki deformasyonun yok edilmesi planlanır. Ciltte bulunan bu deformasyon ışığında H100 gençlik aşısının kaç seans uygulanacağına bir doktor ya da uzman kişilerin incelemeleri sonucunda karar verilmektedir.

Doktor ya da uzman kişi cildin kuruluğunu ve nem kapasitesini de göz önünde bulundurarak seans sayısına karar verir. Bu aşının uygulanması gereken seans sayısı ve seans sıklığı konusunda doktorunuza danışmanız, muayene olmanız ve bu muayene sonrasında net bir şekilde en doğru bilgiyi almanız mümkün olacaktır.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıpkı cildinize yaptıracağınız diğer mezoterapi yöntemleri gibi, H100 gençlik aşısından sonra da bazı hususlara oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hususlara dikkat etmediğiniz takdirde bu gençlik aşısı uygulamasının bazı yan etkileri ile karşılaşmanız çok mümkündür. H100 aşısı uygulamasından sonra dikkat etmeniz gereken hususları basitçe şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • H100 gençlik aşısı ya da gençlik iksiri olarak bilinen bu işlemden sonra, ilk 24 saat boyunca kesinlikle hiçbir şekilde spor yapılmamalıdır.
 • Gençlik aşısı işlemi yapıldıktan sonraki 2 gün boyunca da özellikle ağır spor hareketleri yapılmamalı ve bu tip spor hareketlerinden kaçınılmalıdır.
 • İşlemden sonra bir süre sauna ve hamam gibi sıcak ortamlara girilmemelidir.
 • Aşırı sıcak banyo yapılmamalı ve aşırı sıcaktan kaçınılmalıdır.
 • Güneş ışığı ile direkt temasta bulunulmamalı ve kaçınılmalıdır.
 • Doktorunuza danışarak ve onun tavsiyeleri üzerine bir güneş koruyucu edinilmeli ve bu sürekli olarak kullanılmalıdır.
 • Doktorun tavsiyesi dışındaki güneş koruyucular cilde asla sürülmemeli ve kullanılmamalıdır.
 • Aşı uygulamasının yapıldığı bölgeye sert bir biçimde masaj yapılmamalıdır ancak hafif bir biçimde yavaşça masaj yapmakta bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Aşı uygulanan bölgede ağrı olması durumunda bölgeye buz ve benzeri soğuk uygulaması yapılabilir.
 • Uygulama sonrasında bol bol su içilmeli ve bu durum aksatılmamalıdır.
 • Eğer hasta sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklara sahipse bu alışkanlıklardan vazgeçilmeli, bırakılamıyorsa tüketimi en az düzeye indirgenmelidir.
 • Tüm bunların yanında daha detaylı bir bilgilendirme için doktorunuza danışmalı ve tüm doğru bilgiyi ondan almalısınız.

H-100 Gençlik Aşısının Faydaları Neler?

Gençlik aşısı ya da gençlik iksiri olarak da bilinen H100 aşısı son dönemlerde kadın – erkek fark etmeksizin pek çok kişi tarafından sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulamayla birlikte cildinize enjekte edilen kür, cildinize pek çok fayda da sağlamaktadır. Bu faydaları kısaca şu şekilde özetleyebiliriz:

 • H100 gençlik aşısı ile cildinize enjekte edilen kür, içerdiği Hyalüronik asit içeriği sayesinde cildinizin nem dengesini korur.
 • Yine bu kürün içerdiği Hyalüronik asit sayesinde cildin nem tutma kapasitesi arttırılmış olur.
 • Cilde elastikiyet kazandırır.
 • Bu gençlik aşısı cildin biyolojik olarak onarım sürecine yardımcı olur ve aynı zamanda bu süreci hızlandırır.
 • H100 gençlik aşısı ile mimik çizgileri de dahil olmak üzere ciltte mevcut olan tüm kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Aynı zamanda bu gençlik iksiri ile cilt dokusunun sıkılaşması da sağlanır.
 • Bu faydalarının yanında, cildinizin altında bulunan kas dokusunu da besler, destekler ve sıkılaşmasını sağlar.
 • Cilt altında bulunan kas dokusunu beslediği ve desteklediği için cildin daha yavaş bir yaşlanma sürecine girmesine olanak sağlamaktadır.
 • İşlem gününü takip eden 15 günün sonunda ciltte gözle görülür farklar yarattığından ve bu sebepten kısa süreli bir işlem olması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir.
 • Doğru şekilde uygulandığında oldukça kalıcı ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaran H100 gençlik aşısı üstte belirtilen tüm faydaları ile son günlerde oldukça fazla tercih edilmektedir.
İlginizi Çekebilir  Yüz Dolgusu

H100 Aşısı Fiyatları 2024

H100 aşısı yaptırmak isteyen herkesin aklına gelen ilk sorular genellikle işlemin nasıl yapılacağı, kimlere uygulanabileceği, etkileri ve yan etkileri, işlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler gibi sorular olmaktadır. Bu sorulara ait cevaplara yazımızın önceki bölümlerinde yer vermiştik. Bu sorulara ek olarak bir de H100 aşısının fiyatları merak edilmektedir.

Diğer estetik işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de fiyatlar yıl bazlı olarak değişmektedir. 2024 yılı H100 gençlik aşısı fiyatları 2024 yılı H100 gençlik aşısı fiyatları aynı değildir. Gençlik aşısının fiyatlarını etkileyen diğer etmenler ise H100 aşısı uygulamasının yapılacağı klinik, işlemi yapacak olan doktor ve uzman ekip, aşı içeriğinde kullanılacak etken maddelerin miktarı gibi etmenlerdir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında H100 gençlik aşısı fiyatları için net bir bilgi vermek ne yazık ki mümkün değildir. Cildi yenileyen ve gençleştiren bir işlem olan H100 gençlik aşısının fiyatları ile ilgili daha net ve kesin bir bilgi almak isterseniz uygulamayı yaptıracağınız klinikle ya da doktorunuz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Unutmayınız ki sağlığınız her şeyden önemlidir, bu sebeple uygun fiyata bir işlem yaptırmak için güvenmediğiniz yerlere gitmekten kesinlikle kaçınınız. Yalnızca güvendiğiniz klinik ve doktorlardan fiyat bilgisi alarak işlemi sadece güvenilir yerlerde yaptırmalısınız.

Aksi takdirde istemeden de olsa kendi cildinizde daha büyük problemler oluşmasına sebep olabilirsiniz. H100 aşısı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

H100 Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

H100 aşısı işleminin kaç seans uygulanacağı konusundaki en doğru bilgiyi doktorunuza danışarak erişebilirsiniz. Ancak ortalama bir seans sayısı vermek gerekirse, genç ve çok fazla deformasyona sahip olmayan ciltlerde 1 ya da 2 seans, orta yaşlı ciltlerde 2 ya da 3 seans, yaşlı ve yıpranmış ciltlerde ise 3 ya da 5 seans uygulanması gerekmektedir.

H100 Aşısı Etkisi Ne Zaman Başlar?

Uzman kişiler ve hekimler tarafından doğru ve profesyonel bir şekilde uygulanmasıyla birlikte H100 aşısı işleminin etkisi hemen ortaya çıkmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonraki ilk yedi gün içerisinde kişiler ciltte canlılık ve parlaklık meydana geldiğinin farkına varırlar. Bu canlılık ve parlaklık günde en az iki litre su içilmesi ve bunun ihmal edilmemesi halinde etkisini aylar içerisinde arttırarak göstermektedir.

H100 Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm cilt mezoterapi yöntemleri gibi elbette ki bu işlemden sonra da dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar mevcuttur. İşlem sonrasında hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan kaçınılmalı, işlem sonrasındaki 2 gün boyunca ağır spor yapılmamalı, güneş ışığına direkt maruz kalınmamalı ve doktorun önerdiği güneş koruyucuların kullanılması ve işlem sonrasında bolca su içilmesine dikkat edilmesi H100 aşısı uygulamasının bazı dikkat edilmesi gereken hususlarıdır.

H100 Aşısı Kaç Yaşında Yapılır?

H100 aşısının yapılması için belli bir yaş bulunmasa da 20 yaşının altındaki kişilere H100 gençlik aşısı uygulaması yapılmamaktadır. Anti Aging (yaşlanma karşıtı) etkisi sebebiyle genellikle ilerleyen yaşlarda tercih edildiği düşünülse de H100 aşısı 20 yaşını geçmiş ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi bulunmayan tüm erişkin bireylere uygulanabilmektedir.