Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği; Sosyal medyanın hakimiyeti sonrasında popo, meme gibi bölgelere yapılan estetik operasyon oranı artmıştır. BBL popo estetiği bu operasyonlar arasında bulunur.

Güzellik ölçütlerine göre yeniden şekil verilen kalçaların, daha belirgin ve dik bir görünüm kazanabilmesi açısından popo estetiği oldukça önemlidir. Başka bir deyişle sosyal medyanın etkisinde olan herkes için bu estetik ameliyatları hayatın bir parçası haline gelmiştir.

Özellikle güzellik algısının önemli bir noktaya ulaşmış olduğu günümüzde popo estetiği de önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Estetik operasyon ile birlikte poponun ön, arka ve yan profillerden görünümlerinin değiştirilmesi, sarkıkların kaldırılması gibi işlemler yapılır.

Bununla birlikte küçük bir popoya sahip olan kişilerin bu durumlardan rahatsızlık duyması sonrasında gerekli işlemlerin yapılarak beğenilen görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

BBL, açılım olarak Brezilian Butt Lift olarak bilinmektedir. Yani, poponun daha kalkık ve dolgun görünmesini sağlayan bir işlemdir.

Estetik operasyonlar ile birlikte yapılan bu işlemler, öncelikle vücudun diğer kısımlarından alınan yağ dokusu ile başlar. Alınan bu dokular popoya aktarılır.

Böylelikle daha dolgun bir görünümün elde edilmesi mümkün hale gelir. Şekilli yapıyı seven kişiler açısından önemli olan bu görünümler, özellikle son yıllarda daha da önemli bir hal almıştır.

En sık uygulanan estetik operasyonlar arasında yer almayı başaran bu operasyonlar, kadınların göz bebeği haline gelmiştir.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması, aşırı yağlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Bu durumla baş edebilmek de mümkündür.

Bunun için öncelikli olarak poponun sarkık alanlarının doldurulması ve daha dolgun görünümün yanı sıra kaldırılması da sağlanır.

Sosyal medyanın hayatlarımıza girmesi ile birlikte popo estetik operasyonları daha da önemli bir hal almıştır. Özellikle kişilerin paylaşımlarda vücutlarını göstermesi, güzel ve dolgun vücut hatlarına sahip olmaları diğer insanları da etkilemiş ve BBL popo estetiği gerekli olarak görülmüştür.

Bunun yanı sıra popo sarkması durumunu yaşayan kişilerin bu durumla baş edebilmesi oldukça sorunlu bir süreçtir.

Popo sarkmasının düzeltilebilmesi için öncelikli olarak popodaki aşırı sarkmış derilerin alınması gereklidir. Bu deriler alındıktan sonra poponun yapısal olarak da daha iyi bir görünüme kavuşması mümkün hale gelir.

Bu kapsamda daha doğal bir görünüm için ise kök hücre enjeksiyonu gereklidir. Kök hücre enjeksiyonu yalnızca doğal görünüm için değil, daha düz ve sağlıklı bir beden için gerekli olan bir işlemdir.

Bu işlem yapıldıktan sonra hem görünüm anlamında daha sağlıklı olunur hem de beden algısının düzenlenmesi sağlanır.

Özellikle günümüzde bu tarz durumlar oldukça önemlidir. Bu konuda popo estetiği yaptırılması isteniyor ise öncelikli olarak araştırmaların yeterince yapılması gerekir. Daha sonrasında estetik için seçilen doktordan gerekli bilgileri detaylı şekilde almak mümkündür.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

Genel anlamda poposunun yapısından rahatsızlık duyan kişilerin yaptırmış olduğu BBL popo estetiğinin yaptırılması için de belli başlı şartlar vardır.

Bu şartları karşılayan kişilerin herhangi bir sorun yaşanmaması mümkündür. Hemen hemen herkese uygulanabilen bu ameliyatın, sorunsuz geçmesi ve başarılı olunması önemli durumlar arasında yer alır.

Bu ameliyatı, popo görünümünden rahatsız olan, yaşlanmayla birlikte meydana gelen sarkmaları yaşayan kişiler isteyebilmektedir. Fakat genel anlamda ameliyatın başarılı sonuçlanabilmesi için,

  • Kalçanın yanı sıra vücudun diğer bölgelerinde yeterli miktarda yağ dokusunun bulunması,
  • İdeal kiloda bulunulması,
  • Sigara, alkol tüketilmemesi,
  • Dengeli bir beslenme düzeninin yanı sıra egzersizlerin yapılması,
  • Enfeksiyon hastalıklarının geçirilmemesi,
  • Herhangi bir cerrahi operasyona bağlı olarak komplikasyon geçirmemek,

Gereklilikler arasında yer alır. Bu kapsamda anestezi altında yapılan bu operasyonun  öncesinde doktorlarla ayrıntılı bir şekilde konuşmak ve bilgi almak gerekir. Ayrıca sağlık durumunun değerlendirilmesi gibi önemli durumların da göz önünde bulundurulması önemli durumlar arasında yer alır. 

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

BBL popo estetiği birçok yöntemlere ayrılır. Bu yöntemler genel olarak kişilerin uygunluklarına göre tercih edilir.

4 ana yönteme ayrılan bu yöntemlere bakılması gerekirse, yağ enjeksiyonu ile popo büyütme, silikon protez ile popo büyütme, dolgu ile popo büyütme, kalça kaldırma operasyonu gibi yöntemler yer alır.

Bu yöntemler sıklıkla kullanılır. Ayrıca doktorlar tarafından da tercih edilen yöntemlerdendir. Bundan dolayı önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme Popo şekillendirme işlemleri arasında yer alan ve sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Bu işlemde karın, sırt ve bel bölgesinden alınan yeterli miktarda yağ hücreleri, belli işlemlerden geçirildikten sonra popo bölgesine aktarılır.

İlginizi Çekebilir  Meme Dikleştirme Ameliyatı

İstenen dolgun görüntünün elde edilmesi açısından bu durum oldukça önemlidir. Bel ve kalça bölgesindeki yağlarından şikayetçi olan kişiler için de bu operasyon idealdir.

Şikayetlerin kolaylıkla çözümlenmesine katkı sağlar. Yeteri kadar yap dokusu bulunmayan kişilerde silikon implant tercih edilebilmektedir.

Fakat bu ameliyat sonrasında kişilerin sağlık durumlarına göre hastanede kalması gerekebilmektedir.İşlem sonrasında bölgenin hafif şişmesi normaldir. Bu durum bir hafta kadar sonra kendiliğinden iner ve kalıcı bir görünümün elde edilmesi sağlanır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme Silikon protez ile popo büyütme estetikleri, tıpkı meme operasyonlarındaki gibi uygulanır. Yaklaşık olarak 2 saat süren bir ameliyat sonrasındaki iyileşme süresi ile 5 ila 7 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Dikişlerin görünmemesi için işlemlerde özen gösterildiğinden dolayı herhangi bir iz kalmaz. Silikonun boyutu ise kişinin vücut yapısına ve isteklerine bağlı şekilde düzenlenmektedir.

Silikonların ciltte kas dokusunun altına yerleştirilmesi belli olmamasına da yardımcı olur. Bundan dolayı dışarıdan bakan ya da dokunan kişi bunu anlayamaz.

Dolgu ile Popo Büyütme Dolgu ile popo büyütme operasyonlarında dolgunluğun artırılabilmesi açısından enjeksiyonlar yapılır. Bu enjeksiyonlar neticesinde poponu daha çıkık ve hacimli görünmesi sağlanır. Özellikle günlük hayata hızlı bir dönüş yaşanan bu ameliyatlar tercih edilenler arasında yer alır.

Kalça Kaldırma Operasyonu Kalça kaldırma ile popo kaldırma operasyonu özellikle çok fazla kilo vermiş kişilerde uygulanan işlemler arasında yer alır. Özellikle karnın altından ve poponun üst tarafından çıkarılarak kalça işleminin askıya alması gibi bir süreci içinde barındıran bu durumda, yağ dokusu enjeksiyonu ve protez uygulaması yapılır. Mide küçültme gibi durumlarda yaşanan durumlarda da kalça kaldırma operasyonu gerekebilmektedir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

BBL popo estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken belli başlı durumlar vardır. Özellikle ameliyatın daha kolay şekilde tamamlanması açısından bu işlemlere dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu durumlara bakılması gerekirse:

  • Kan sulandırıcı bir ilaç kullanılıyorsa, ya bunun kullanılmaması ya da kan sulandırıcı etkiye sahip olmayan seçeneklerin değerlendirilmesi,
  • 1 hafta öncesinden sigara, alkol, yeşil çay ya da bitkisel çayların tüketiminin bırakılması,
  • Ameliyat öncesindeki en az 24 saat öncesinde kafeinli yiyecek ve içeceklerin tüketimine ara verilmesi,
  • Tansiyon rahatsızlığı mevcutsa operasyon günü de tansiyon ilacının içilmesi,

Şeklindedir. Bu durumlara dikkat etmek olumlu sonuç almak için önemlidir. Uygulama gününe kadar doktorun verdiklerine ve söylediklerine dikkat etmek problem çıkmamasını sağlar. Bundan dolayı dikkatli olmak önemli durumlar arasında yer almaktadır.

Popo Estetiği için Yaş Sınırı Var Mıdır?

BBL popo estetiği için yaş sınırı mevcuttur. Eğer doğuştan görüntü ya da şekil bozukluğu mevcutsa 18 ya da 20 yaştan itibaren popo estetiği yapılması için hekimlere başvurulabilir. Bu konuda hekim kontrolü yapıldıktan sonra kararların verilmesi sağlanır. Poponun ön, arka ve yan profillerden görünümünün düzeltilmesi sağlanarak etkili bir vücut hattı oluşturulur.

Çünkü sarkık ve küçük bir popo genel vücut görünümü üzerinde de olumsuz bir etki yaratır. Bundan dolayı yaşlanmaya bağlı olarak veya doğuştan bir şekilde bu durumu yaşayan kişilerin ameliyat yaptırarak büyütme veya dikleştirme operasyonu istemesi mümkündür.

İşlem için ideal yaşı beklemek gerekir. Genel anlamda yaşlanmaya bağlı oluşan sarkmaların düzeltilmesi için kullanılan bu operasyonlar aşırı kilo vermeye bağlı olarak da tercih edildiğinden dolayı bunun cerrahla iyi bir değerlendirmesinin yapılması gerekir.

Popo estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Operasyon yaklaşık olarak 2 saat sürer. Popo normalden büyükse hastanın estetik açıdan ve vücut konforunun oluşması için liposuction yöntemiyle küçültme işlemlerinin uygulanması sağlanır.

Bu işlemle birlikte hızlı bir şekilde poponun küçülmesi mümkündür. Bu ameliyatlar kadınların yanı sıra erkekler de tercih edilir.

BBL popo estetiği, popoyu küçültmek, popo şeklini dengelemek gibi çeşitli önemli durumlar için özel bir işlemdir.

Dolayısıyla işlemin saati ya da kullanılacak olan anestezik işlemler doktor tarafından belirlenir. Belirlenen süreç boyunca BBL popo estetiği yapılarak  durumun giderilmesi mümkün olur.

İşlem tamamlandıktan sonra kontrol amaçlı kişilerin hastanede en fazla bir gün boyunca kalması istenir. Böylelikle ortaya çıkabilecek komplikasyonların en aza indirilmesi de sağlanmış olur.

Popo Estetiği Ağrılı bir operasyon mudur?

BBL popo estetiği acı veya ağrı veren bir operasyon değildir. Özellikle meydana gelecek herhangi bir komplikasyon durumları kişilerin bağışıklık sistemini göre değişiklik gösterir.

İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme

Ameliyat sırasında kişiye genel anestezi uygulandığından dolayı herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. İşlem sonrasında ise ağrı kesici ilaçların kullanılması ile birlikte kişinin geri uyandırılması ve süreç boyunca da ağrı olması dahilinde kullanılan ilaçlarla bunun azaltılması mümkün hale getirilir.

Bu durum daha geniş kapsamlı cerrahi operasyonlarda uygulanır. Daha basit görünen popo dikleştirme ve kaldırma işlemlerinde ise lokal yani bölgesel anestezi uygulanır.

Genellikle bu anestezi işlemi yeterli görülür. Özellikle liposuction uygulamasında genel anestezi yerine lokal anestezi daha çok tercih edilir. Yok hayır anestezi değilse kişinin bilinci yerinde olmasına rağmen işlem yapılan bölgenin ağrısını hissetmez.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Popo estetiği iyileşme sürecinde ameliyattan sonraki 3 ila 4 haftanın takibi yapılması gerekir. Genel anlamda bu 3 – 4 hafta boyunca özel medikal korse giyilmesi istenir.

Bunun sebebi kişilerin hareketliliklerin e bağlı olarak ödem oluşması ya da şişmesi gibi  durumlarla karşılaşmasının istenmemesi olmaktadır.

Operasyonun ardından birkaç gün boyunca kişilerde hareket bozuklukları görülebilir. Bu durum hafif sızlama ve ağrıyla da birlikte görülebilmektedir.

Hareketi kısıtlamaları tamamıyla ameliyatın etkisine bağlı olarak oluşur. Yalnızca oturup kalkarken ağrı hissetmek veya biraz zorlanmak normal olarak görülen durumlar arasında yer alır.

Bununla birlikte ağrıların şiddetlenmesi sonrasında ağrı kesici alarak bu durumun hafifletilmesi mümkün hale getirilir.

Ameliyatın erken dönemlerine görülen oturup kalkma esnasındaki güçlük daha sonrasında ortadan kalkar. Bununla birlikte ödem ve morlukların da görülmesi mümkündür.

Bunların da günden güne azalması ve hatta dördüncü haftadan sonra tamamen ortadan kaybolması mümkündür. Dolayısıyla BBL popo estetiği  tercih edilen operasyonlar arasında yer alır.

Kişilerin ameliyat sonrasındaki üçüncü gün banyo yapması uygun olarak görülür. Korse yalnızca banyo yaparken çıkarılmalıdır.

Ameliyatı takip eden ilk birinci hafta, birinci ay ve altıncı ayda kontrollerin yapılması ve durumun gidişatı hakkında bilgi alınması gerekir.

Popo Estetiği Fiyatları 2024

Popo estetiği fiyatları 2024 tamamıyla kullanılacak malzemelere göre değişiklik gösterir. Bu açıdan liposuction, popo protezi uygulaması bir gül ya enjeksiyonu, popo kaldırma ameliyatı gibi çeşitli işlemler için farklı fiyatlandırmalar mevcuttur.

Bununla birlikte seçilecek hastane ve uzman deneyimine göre fiyat farklarının da olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla öncelikli olarak kliniklerin aranması ve bilgilerin alınması önemli bir unsurdur. Popo estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

En Sık Tercih Edilen Popo Estetiği BBL’nin (Brezilya Poposu) Farkı Nedir?

BBL popo estetiği yani Brezilya popo estetiği olarak da tanımlanan bu estetik operasyon daha kıvrımlı ve dolgun bir popo ya kavuşmanın sağlanmasını destekler.

Oldukça etkili bir vücut geliştirme ameliyatı olarak belirtilmektedir. Bununla birlikte kalça kıvrımlarının ve bel geçişinin daha güzel bir şekilde düzenlenmesini sağlayan bu işlemlerin Liposuction yöntemiyle de desteklenmesi sağlanır. 

Bu yöntemle birlikte yağ enjeksiyonu da yapıldığından dolayı etkili bir sonuç almanın mümkün olduğunu söylemek gerekir.

Alınan yağ dokusu kalçaya enjekte edilerek popunun büyümesi sağlanır. Brezilya popo estetiğinin tercih edilmesinin temel sebebi belin ince görünmesi ve bununla birlikte kalçanın daha hacimli bir görünüm elde etmesidir.

Böylelikle daha hoş bir görünümün elde edilmesi mümkündür. Popa yapısında beğenilen görünümün elde edilmesi açısından önemli olan BBL popo estetiği eski dönemlerden bu yana kullanıldığından dolayı tercih edilen işlemler arasında yer alır.

Dolayısıyla bu işlemlerin kişiler tarafından da istenmesi oldukça normal bir durumdur.

Popo estetiğinden sonra hastalar günlük yaşamlarına dönebilir mi?

 Elbette çoğu estetik operasyonda olduğu gibi popo estetiği ameliyatlarından sonra da belli bir süre dinlenmek gereklidir. Genel anlamda bu süreye bir veya 2 hafta demek mümkündür.

Fakat yapısal olarak değişiklikler meydana geldiğinden dolayı bu konuda doktora danışmak daha önemlidir. Fakat bir süre sonra normal hayata dönmek ve çalışma ortamına katılmak mümkün hale gelecektir . Yalnızca belli bir süre dikkat etmek gerekir .

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması  genellikle yaşı ilerlemiş olan kişilerde görülen bir durumdur. Bunun yanı sıra aşırı kilo vermiş kişiler de bu duruma rastlanması mümkündür.

Bu durum ile karşı karşıya kalan kişilerin genellikle estetik operasyonları tercih etmesi hızlı ve kalıcı bir görünüm elde edilmesinde önemlidir.

BBL popo estetiği, bu konuda yardımcı olacaktır. Dolayısıyla bu durumlar için öncelikli olarak hekim kontrolüne gitmek gereklilikler arasında yer almaktadır. Ameliyatsız  bir şekilde giderilmek istenen  popo sarkmaların da vücutta belli başlı hareketlerin yapılması önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Somon DNA

Popo Estetiği Ne Zaman Etkisini Gösterir?

 Popo estetiğinin etkisini tam olarak gösterebilmesi için  en az bir ay beklemek gerekir. Bir ay sonrasında yaşanan şişkinlikler azalacak ve net bir hacim kazanılmış olacaktır.

Bu süreçte ağrı ve acı yaşanmayacağından yalnızca oturma pozisyonlarına dikkat ederek bir ay sonunda günlük yaşama dönmek mümkün hale gelecektir nokta bir ay sonunda günlük yaşama dönmek mümkün hale gelecektir.

Popo estetiği operasyonlarından sonra popomun üzerine oturabilir miyim?

Popo estetiği operasyonlarından sonra genellikle poponun üzerine oturulması tavsiye edilir. Bu durumlarda kişilere çember ya da şişme yastıkların kullanılması önerilir. Bununla birlikte poponun oturma düzeninden biraz daha yukarıda kalması gereklidir.

Direkt olarak poponun üzerine oturmak uzun dönemde etkili sonuçların alınmasında önemli bir sorundur. Ayrıca üzerine oturmasıyla birlikte kan dolaşımı artacağından dolayı ya hücreleri parçalanabilir.

Bundan dolayı ameliyattan sonraki ilk 8 hafta boyunca sırt üstü bir şekilde uyumak gerekir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği kalıcı bir çözüm sunar mı?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan BBL popo estetiği, genel anlamda kalıcı bir çözüm olarak nitelendirilmektedir. Yağ enjeksiyonu ile istenen görünümün elde edilmesi mümkündür.

Özellikle kalıcılık oranı yüksek olan bu yöntemlerin, istenen sonuca kavuşulması konusunda öncelikli olarak kişilerin de dikkatli olmaları gereklidir.

Operasyon sonrasında spor yapılabilir mi?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi BBL popo estetiği konusunda da sonuçlarından başarı elde edilmesi açısından belli bir süre dikkat edilmelidir.

Özellikle ani hareketlerden kaçınılması, ağır spor faaliyetlerinin yapılmaması gibi önlemler oldukça önemli durumlar arasında  yer alır. Yaklaşık olarak 15-30 gün kadar süre boyunca spor yapılmaması da gerekir.

Popo estetiğinden sonra aşırı kilo almak şekli bozar mı?

Popo gibi vücudun yağlanmaya meyilli olan alanları genel anlamda kilo alındığı zaman eğer tekrar verilmek istenirse, sarkmalar ya da şekil kayıpları olabilmektedir. Bundan dolayı düzenli beslenmek gerekir.

Beslenme düzeninin yanı sıra egzersizlerin de yapılması da gerekir. Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde kilo alma/kilo verme sağlanmış olur.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyür Mü?

Yağ enjeksiyonu, kalçanın daha dolgun ve hacimli görünmesi için gerekli olan bir işlemdir. Yani bu işlem yapılarak kalçanın olduğundan büyük görünmesi mümkündür.

Kullanılan silikon protezi bir süre sonra yenilemek gerekir mi?

Kullanılan silikon protezler genellikle 10 yıllık bir sürede kullanılır. Bu sürelerin sonrasında protezlerin yenilenmesi gerekir.

Ayrıca protezin kullanım şekli ve kalitesine göre yenileme sürelerinin değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür. Kullanılan protezlerin ömrüne, şekillerinin bozulmasına göre de sürelerindeki değişimler takip edilmelidir.

Ameliyat sonrası dikişleri aldırmak gerekir mi?

Dikişlerin atılma büyüklüğüne göre aldırılması ya da aldırılmaması mümkündür. Bunlar kişiden kişiye de değişiklik gösterir.

BBL popo estetiği, genel anlamda dikiş gerektiren ya da ağır bir şekilde dikişlerin atıldığı bir işlem değildir. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile işlemlerin yapılması mümkündür.

Popo estetik operasyonları riskli mi?

Popo estetik operasyonlarının ciddi bir riski bulunmaz. Fakat bazı durumlarda, kişisel farklılıklara göre enfeksiyon oluşturma ihtimali vardır.

Bu ihtimallere karşılık olarak dikkatli olmak ve daha sonrasında da estetik operasyonun başarıyla sonuçlanması mümkündür. Bu konuda doktorlarla gerekli olan bilgilerin alınması da sonuçlardaki memnuniyetin artırılması sağlanır.

Silikon protez uygulamasında, protezin yenilenmesi gerekir mi?

Zorunluluklar olmadığı sürece protez yenileme işlemleri yapılmaz. Fakat hekim kontrolü ile birlikte komplikasyonlara göre yenileme işlemlerinin yapılması gerekli olarak görülmektedir.

Popo estetiği sonrasında iz kalır mı?

Popo estetiği sonrasında vücutta kalıcı olarak bir iz kalmaz. Bunun için hekimler dikkatli ve görünmeyen alanlara dikiş atmaktadırlar.

Operasyon sonrasında dikişlerin alınması gerekir mi?

Operasyon sonrasında dikişlerin alınması doktorlar tarafından belirlenir. Bu konuda hekim kontrolünün yapılması, dikkatli bir şekilde değerlendirmelerin sağlanması önemli durumlar arasında yer alır.

Popo estetiğinde yağ enjeksiyonunun riskleri var mıdır?

BBL popo estetiği, her estetik ameliyatta olduğu gibi belli birtakım riskler barındırır. Bu riskler arasında kişilerin vücut yapılarına bağlı olarak yaşayacakları enfeksiyonlar yer alır.

Genel olarak sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmasında sağlığa herhangi bir olumsuz etkisi bulunmayan bu operasyonların yine de kişilerin vücut dirençleri ölçüldükten sonra yapılması gerekir. Bu şekilde sorunların da en aza indirilmesi sağlanmış olur.