Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti; Kadınların en mustarip olduğu ve sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri de vajinal problemler olmaktadır. Kadınların cinsel yaşamını ve gündelik hayatını olumsuz etkileyen vajinal sorunların elbette ki çözümü de söz konusu olmaktadır.

Farklı nedenlerden dolayı vajina da genişlemeler olabilmektedir ve bu genişleme özellikle kişilerin cinsel yaşamı konusunda son derece olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Bu olumsuzlukların giderilmesi için birçok teknik söz konusu olsa da gerçekten işe yarayan ve olumlu sonuçlanan teknikler az olmaktadır.

Gelişen teknolojiler ile birlikte vajinoplasti ile birlikte kadınların ortak sorununa kalıcı bir çözüm üretilmektedir.

İşlemin kadınlara herhangi bir zararı veya yan etkisi söz konusu olmadığı için risksiz bir işlemdir. Geniş bir vajinaya sahip olmak kadınların cinsel birliktelikten aldığı hazzı olumsuz yönde etkilemektedir.

Yapılan işlemler mutlaka uzman bir kişi tarafından ve klinik ortamında gerçekleştirilmelidir. Eğer steril bir ortamda yapılmaz ise kişilerin enfeksiyon kapma ihtimalide yüksektir. Bu nedenle de genital estetik için güvenilir merkezler ve tanınan doktorlar tercih etmekte önemli bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vajina Genişlemesi Neden Olur?

Bunun için birçok neden sayılabilir çünkü vajinal genişleme birçok nedenden dolayı gerçekleşmektedir. Vajinoplasti (genital estetik) nedeni her ne olursa olsun vajinada yer alan genişleme sorunun çözüme kavuşmasında yardımcı olmaktadır ve bu nedenle de en sık tercih edilen yöntemdir.

Öncelikle doğum özellikle de sık tekrarlanan doğum sonrasında vajinada genişleme olmaktadır. Bunun yanı sıra ilerleyen yaş nedeni ile de vajinada genişleme söz konusu olabilmektedir.

Bu ve benzeri birçok neden vajinanın normalden daha geniş olmasına neden olmaktadır. Bu nedenler dolayısı ile kadınların cinsel birliktelik sırasındaki hissi almamaktadır ve vajinoplasti (genital estetik) işlemine ihtiyaç duymaktadır.

Vajinoplasti (genital estetik) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat söz konusu olduğu zaman genellikle biraz gerginlik ve huzursuzluk hissi olmakla beraber bazı sorularda akılara takılabilmektedir.

Ameliyatın yapılması öncesinde bazı testler ve muayene işlemleri gerekmektedir. Vajinoplasti (genital estetik) mutlaka klinik ve steril bir ortamda yapılması gereken işlem olmasının yanı sıra ameliyat esnasında kişilere anestezi uygulaması yapılmaktadır.

Ameliyat hakkında detaylara ve hangi anestezinin uygulanacağına doktor karar vermektedir. Çünkü bazı durumlarda genel bazen ise lokal anestezi işlemi yapılabilmektedir.

Burada önemli olan kişinin üzerinde yapılacak işlem ve hangi anestezi şeklinin gerektiğidir. Bu işlem sırasında vajinanın arka duvarı olarak adlandırılan bölgeye ilk olarak kesi atılmaktadır.

Kesi atılan bölgede yer alan fazla dokunun çıkarılması sağlanmaktadır ve ardından ise işlem yapılan bölge de ki kaslar birbirine yaklaştırılmaktadır.

Son olarak ise işlem yapılan yani kesi atılan bölgenin onarılması sağlanarak işlem sonlandırılmaktadır. Ameliyatın gidişatı hakkında tüm detayları doktorunuz ile konuşarak öğrenebilirsiniz.

Vajinoplasti (genital estetik) (Vajina Daraltma) Neden Yapılır?

Farklı nedenlerden dolayı genital estetik yaptırılması söz konusu olabilir ve son zamanlarda genital estetiğe olan ilgi artış göstermektedir.

Vajina genişlemesi sonrasında en çok şikayet edilen konulardan biri cinsel birliktelik sırasında oluşan hissizlik ve orgazm olmama sorunudur.

Bunun yanı sıra farklı şikayetler de söz konusu olabilmektedir. Çünkü vajinal genişlemenin yarattığı en büyük etki kişilerin cinsel hayatı üzerinde olmaktadır.

Vajina da ki genişleme cinsel birlikteliğin vermiş olduğu hazzın azalmasına neden olmaktadır. Özellikle çiftlerin iyi bir ilişki sürdürmesinin önünde ki önemli bir sorun olarak da görülebilmektedir.

Cinsel yaşamınızdan daha iyi keyif almak istiyorsanız ve orgazm sorununuzu çözüme kavuşturmak için de bir yöntem arıyorsanız vajinoplasti (genital estetik) işlemi yapılabilmektedir.

Vajinada meydana gelen bollaşmayı anlamak mümkün olduğu gibi bollaşmanın vermiş olduğu olumsuz etkilerden kurtulmak da son derece mümkündür. Farklı istek ve ihtiyaçlarınızdan dolayı yaptırabilirsiniz.

Vajina Daraltma Hangi Durumlarda Yapılır?

Kişilerin yani çiftlerin ilişkilerinde cinsellik önemli bir boyutta olabilmektedir. Kadınlar, haz almadığı bir cinsel birlikteliği devam ettirmek istemeyebilir ve haz duygusunu geri kazanmak isteyebilir.

Eskiye nazaran cinsel birliktelikten daha az his duymaya başladığınız durumlarda vajinoplasti (genital estetik) yaptırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra özellikle de ikiz, üçüz gibi doğumlar sonrasında da vajina da genişleme meydana gelebilir. Özellikle bu durumlar sonrasında da vajina daraltma işlemi tercih edilmektedir.

İleri yaşlarda iseniz daha etkili bir cinsel hayatın önünde ki engelleri kaldırmak için de yapılmaktadır. Ama en temel sebebi kadının vajinasında ki genişlemeden dolayı orgazm olmada sorun yaşamasıdır. Bunların yanı sıra farklı birçok nedene bağlı olarak da daraltma işlemi uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Yüz Germe Estetiği

Vajinanın Genişlemesinin Nedeni Nedir?

Vajina da genişleme olmasının en temel ve belirgin nedeni doğum yapmaktır. Çünkü doğum kadar etki eden başka bir neden söz konusu değildir.

Sürekli ya da üst üste doğum yapan kişilerde vajina genişlemesi daha fazla olmaktadır. Ortalama vajina genişliği 2 cm olmakta iken doğum sırasında bu genişleme 15 cm kadar olabilmektedir.

Gerçekten büyük bir rakam olan 13 cm değerinde ki bu genişleme sonrasında vajina da bazı hasarlar oluşmaktadır.  Bu esnada ise vajina etrafında yer alan kasların deforme olup, yırtıldığı da önemli bir gerçek olmaktadır. Özellikle de çoklu doğumlarda genişleme daha fazla olabilmektedir.

En temel nedene indirgendiği zaman doğum olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ancak ilerleyen yaş da vajinanın genişlemesine neden olan önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Elbette farklı nedenlere bağlı olarak da vajina da genişleme meydana gelebilmektedir. Vajinoplasti (genital estetik) uygulamasında ne nedenle olursa olsun yapılan işlem sonuç vermektedir.

Vajina Daraltma Sırasında Perine Estetiği

İşlem sırasında daha farklı sonuçlar almak için ek bazı işlemlerde uygulanabilmektedir. Vajina daraltma işlemi sırasında yapılan perine estetiği de bu uygulamalardan biri olmaktadır.

Genellikle vajina daraltma ve perine estetiği beraber yapılan bir işlemdir ve daha estetik bir genital bölgeye sahip olunmasını sağlamaktadır.

Vajina ile anüs arasında yer alan bölge perine olarak adlandırılmaktadır. Daha kolay bir doğum gerçekleştirmek için veya daha estetik bir vajinaya sahip olmak amacı ile kadınlar tarafından sıklıkla talep edilen bir işlemdir.

İki işlemin aynı zanda yapılması uygun olduğu için isteyen kişilere vajinoplasti (genital estetik) yanı sıra perine estetiği de uygulanabilmektedir.

Bazı durumlarda ikisi beraber yapılmakta ve gerçekten mükemmel sonuçlar alınabilmektedir. Perine bölgesi önemli bir bölge olduğu için yapılan işlemlerin iyi yapılması gerekmektedir.

Vajinal Genişlemenin Sebepleri Nelerdir?

Vücudumuzda meydana gelen değişimlerin birden fazla sebebi olabilmektedir. Özellikle vajina çok hassas ve önemli bir organdır.

Bu nedenle de vajina içerisinde gerçekleşen değişimlerin önemli sebepleri olması mümkündür. Vajina farklı durumlarda genişleme eğiliminde olabilmektedir.

İlk olarak ilerleyen yaşlarda daha sık karşılaşılan bir durumdur. Çünkü vücudun işleyişinde değişiklikler olduğu gibi vajina da değişimler yaşanabilmektedir.

Aynı zamanda ileri yaşlara gelene kadar birçok doğum yaşamış olmakta ve vajinanın daha geniş olmasına neden olmaktadır. Bu sebepler en çok bilinen ve vajina da yaşanan değişimlerin açıklanması için yeterli en önemli detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vajinoplasti (genital estetik) Her Durumda Gerekli Midir?

Bazı operasyonlar için birkaç olumsuz durumun gerçekleşmesi yeterli olmaktadır. Vajina estetiği için de kişilerin birtakım sorunlar yaşaması yeterli olmakla beraber vajina genişlemesi olan herkes bu işlemi yaptırmak durumunda değildir.

Her durumda yapılması gereken bir işlem değildir. Ancak kadınların gerekli görmesi durumunda yapılabilmektedir.

Çünkü vajinal bollaşma kadınların güzel bir cinsel hayat yaşamasının önünde önemli bir engel olarak sayılmaktadır.

Eğer gerçekten cinsel birliktelik sırasında herhangi bir his oluşmuyor ise bu durumda yapılması gerekli bir estetik işlemi olmaktadır. Gerekli olup olmamasında  önemli olan kişinin ne istediği ve nasıl hissettiğidir. Kendiniz istediğiniz bir zaman diliminde vajinoplasti (genital estetik) işlemini olabilirsiniz.

Vajina Daraltma Sırasında Perine Estetiği

Bazı işlemler sırasında ek operasyonlar ile daha estetik bir genital bölgeye sahip olmak mümkündür. Vajina ve perine bölgelerinde yapılan işlemler sayesinde kişilerin vajina ve makat bölgesi arasında yer alan şekil bozuklukları dahil birçok sorunun çözümü mümkün olmaktadır.

İşlem sırasında daha farklı sonuçlar almak için ek bazı işlemlerde uygulanabilmektedir. Vajina daraltma işlemi sırasında yapılan perine estetiği de bu uygulamalardan biri olmaktadır.

Genellikle vajina daraltma ve perine estetiği beraber yapılan bir işlemdir ve daha estetik bir genital bölgeye sahip olunmasını sağlamaktadır.

Vajina ile anüs arasında yer alan bölge perine olarak adlandırılmaktadır. Daha kolay bir doğum gerçekleştirmek için veya daha estetik bir vajinaya sahip olmak amacı ile kadınlar tarafından sıklıkla talep edilen bir işlemdir.

İki işlemin aynı zanda yapılması uygun olduğu için isteyen kişilere vajinoplasti (genital estetik) yanı sıra perine estetiği de uygulanabilmektedir.

Ameliyatsız Vajina Daraltma (Lazerle Vajina Daraltma)

Vajina daraltma işlemleri için birden fazla seçenek olması kafa karıştırsa da oldukça yararlıdır. Çünkü ameliyat istemeyen kişiler için de alternatif seçenekler söz konusu olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme

Vajina da ki genişlemenin sona erdirilmesi için ameliyat şart değildir. Elbette ki ameliyatsız şekilde de vajinanın daraltılması mümkün olmaktadır.

Fakat genellikle ameliyatlı vajinoplasti (genital estetik) kadar etkili sonuçlar verdiği düşünülmemektedir. Lazer ile yapılan bu işlemlerde genellikle belirli zaman aralıklarında işlem uygulanmaktadır.

15 cm genişliğinde kullanılan bir başlık ile vajina içerisine müdahale edilmektedir. Fakat bu işlemin gerçekleşmesi için yaklaşık olarak 6 hafta süre geçmesi gerekmektedir.

Lazer ile yapılan işlemlerde de vajina içerisinde ki genişleme giderilmektedir. Fakat bu süreç biraz uzun sürmektedir.

Hyaluronik Asit ile Vajinoplasti (genital estetik)

Vajinaya uygulanan estetik işleminde en çok tercih edilen bir uygulama ise hyaluronik asit uygulamasıdır. Daha estetik ve işlevsel bir işlemdir.

Vajinanın dış dudak kısımlarının daha dolgun görünmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Basit ve son derece pratik bir işlem olduğu için vajinoplasti (genital estetik)işlemi yanı sıra da tercih edilmektedir.

Vajinoplasti (genital estetik) Ameliyatından Sonra Neler Yapılmalı?

Her operasyon da olduğu gibi vajina daraltma işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı detaylar söz konusu olmaktadır.

Ameliyat sonrasında hızlı bir iyileşme sürecinin olmasının yanı sıra gerçekleştirilen ameliyatın işe yaraması için de bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Elbette ki bu konuda doktorlar detaylı şekilde bilgi vermektedir. Spor ve egzersiz gibi ağır işlemlerden bir süre için kaçınmak oldukça önemlidir.

Vajinoplasti (genital estetik) sonrası cinsel ilişki de en çok merak edilen detaylardan biridir. İyileşme süreci boyunca cinsel ilişkinin olmaması gerekir.

İlk cinsel birliktelik operasyonun sonrasında ki 6 veya 7. Haftada gerçekleşebilir. Erken ilişki olması durumunda birtakım sorunlar kendini gösterebilir ve yapılan işlemin etkisi söz konusu olmaz. Bu konu hakkında kontrole giderek doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?

Vajina da yapılan estetik işlemi sonrasında ki iyileşme süreci için doktor genel bir bilgilendirme yapmaktadır ve gereken durumlarda kontrol de yapılabilmektedir.

İyileşme sürecinde doktor tavsiyelerine dikkat etmek önemli olduğu gibi iyileşme sürecinin daha kısa sürede gerçekleşmesine neden olmaktadır.

Vajina daraltma sonrası iyileşme süresi çok uzun değildir. Bu nedenle kısa süre içerisinde gündelik aktivitelerinize devam edebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Vajinoplasti (genital estetik) sonrasında iyileşme süreci yaklaşık bir ay olmaktadır. Ama bu süreç kişiden kişiye ve yapılan işleme göre de değişiklik göstermektedir.

İyileşme sürecinin tamamen bitip bitmediği hakkında bilgi almak için kontrole gitmek gerekebilir. Doktor onayının ardından iyileşme sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğinin öğrenilmesi mümkün olmaktadır.

Vajina İçinden Pelvik Organ Sarkmaları

Vajina önemli bir organ olduğu için farklı sorunlarda yaşanabilmektedir. Genital bölgede birçok önemli organ da yer almaktadır ve bu organlarda da birtakım sorunlar söz konusu olabilmektedir.

Rahim, rektum veya idrar kanalı gibi bölgelerin vajinadan sarkması şeklinde gerçekleşmektedir. Söz konusu organlar tek başına sarkabileceği gibi tüm organların aynı anda sarkması durumu da söz konusu olmaktadır.

Sarkmaların meydana gelmesi kişilerin hayat kalitesini olumsuz etkilediği gibi cinsel yaşamı üzerinde de etkili olmaktadır. 

Ancak bu sarkmaların çözümü de bulunmaktadır. Organ sarkmaları sorununun çözülmesini isteyen kişiler için birçok farklı teknik ve yöntem söz konusudur. Bazı uygulamalar sonrasında organların en doğal formunda olması sağlanmaktadır.

Vajinoplasti (genital estetik) Sonrası Sosyal Yaşam

Vajinoplasti (genital estetik) sonrasında kısa sürede sosyal yaşamınıza hızlı bir dönüş yapabilirsiniz. Yapılan işlemin kişilerin sağlığına ve sosyal hayatına olumsuz bir etkisi yoktur.

Yaklaşık bir ay gibi kısa süren iyileşme süreci sonrasında tamamen eskisi gibi aktif bir hayat yaşamak mümkündür.

Sadece iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar olmaktadır. Bu detaylar ise sosyal hayatı kısıtlayan noktalar olmamaktadır.

Uzun süre hastane kalmayı gerektiren bir işlem olmadığı gibi evde yatarak zaman geçirmeniz istenecek bir işlem değildir.

Vajinoplasti (genital estetik) sonrasında iyileşme süreci yaklaşık bir ay olmaktadır. Ama bu süreç kişiden kişiye ve yapılan işleme göre de değişiklik göstermektedir.

İyileşme sürecinin tamamen bitip bitmediği hakkında bilgi almak için kontrole gitmek gerekebilir. Doktor onayının ardından iyileşme sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğinin öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede sosyal hayatınıza daha iyi adım atabilirsiniz.

Vajinoplasti (genital estetik) Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Her işlem için merak edilen noktalardan biri de ameliyat süresinin uzunluğudur. Uzun süren ameliyatlar daha yorucu ve bunaltıcı geçeceğinden kişilerde tereddüte neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Burun Estetiği

Vajina içerisinde kesiler atılarak yapılan bir işlem olduğu için cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle işlemin gerçekleşmesi noktasında biraz zaman gereksinimi olmaktadır.

Fakat vajina daraltma işlemleri kısa sürede gerçekleşen işlemler olması yönünden avantajlıdır. Ameliyatın süresi kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle beraber bir saat süren bir işlemdir.

Eğer farklı ve ek bir işlem yapılmayacaksa bir saatin sonunda ameliyat gerçekleşmiş olur. Bir saatten uzun sürmesi çok nadir karşılaşılan bir durumdur.

Çok uzun süren bir işlem olmaması da önemli bir avantaj olarak ifade edilebilir. Vajinoplasti (genital estetik) operasyonu basit ve risksiz bir ameliyat olduğu için kadınlar tarafından en sık tercih edilen vajina daraltma yöntemi olarak bilinmektedir.

Kısa süre içerisinde vajina üzerinde büyük değişiklikler yapılmaktadır. Ameliyatta yapılan işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesi sonucu olumsuz etkileyen bir durum değildir.

İşlemin uzun veya kısa olması gerçekleştirilen operasyonun daha az kaliteli veya daha fazla kaliteli olduğunu göstermemektedir. Bu nedenle de süre detayı fazla bir önem taşımamakla beraber bilinmesi de gereken bir bilgidir.

Vajinoplasti nin Avantajları Nelerdir?

Estetik işlemleri son zamanların en önemli operasyonlarından olmaktadır. her bölgeye uygulanabilen estetik operasyonlar kişilerin daha sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Vajina üzerinde yapılan işlemler de aynı şekilde estetik ve sağlık açısından oldukça nemli bir noktada yer almaktadır.

Kadınlar açısından birçok avantaj sunan bir işlem olması dolayısı ile birçok kadının ilk tercihi olmaktadır. İlk avantajı ise daha iyi bir cinsel yaşamınızın olmasını sağlayacak kadar etkili bir işlemdir.

Çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen vajina genişlemesinin önüne geçmek için en etkili seçenektir. Vajina genişlemesi ise kadınların cinsel deneyimlerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Vajinoplasti (genital estetik) işleminin kadınlara sunduğu en önemli avantajdır. Bunun yanı sıra iyileşme süresi kısa olan bir işlem olması da kişilerin işlem sonrasında kısa sürede toparlamasını sağlayan önemli bir avantaj olarak nitelendirilmektedir.

Kadınların özgüveni üzerinde de önemli bir noktada yer aldığı için tercih edilmektedir. Kısacası birden fazla ve önemli avantajlarının yer aldığını söylemek mümkündür.

Vajinoplasti Fiyatları 2024

Farklı nedenlerden dolayı vajina da genişlemeler olabilmektedir ve bu genişleme özellikle kişilerin cinsel yaşamı konusunda son derece olumsuz etkilere neden olmaktadır.  Bu nedenle de genital estetik son derece önemli ve gerekli bir işlemdir.

Estetik işlemlerinde istenen fiyatlarda bazı faktörler fiyatları belirlemektedir. Özellikle işlemin yapıldığı klinik ve doktor tercihi fiyatları etkileyen en önemli unsur olarak değerlendirmek gerekir. Bu nedenle de farklı kliniklerde farklı fiyatlandırma söz konusu olmaktadır.

Vajinoplasti fiyatları 2024 yanı sıra farklı uygulamalar da yapılacak ise bu noktada fiyatlarda değişmektedir. Vajina daraltması için internette güncel ve net fiyatlar yer almamaktadır. Bu nedenle de en net fiyat bilgisi için klinikler ile iletişim kurmak gerekebilir. Ancak gayet uygun fiyatlarla genital estetik yaptırmanız mümkün olmaktadır.

Çok yüksek ve pahalı rakamlar olmaması da bu işlemin en önemli avantajları arasında yerini almaktadır. Vajinoplasti fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Vajinal Genişlemenin Zararları Nelerdir?

Kadınlar için önemli zararları ve sonuçları olabilmektedir. Özellikle cinsel birliktelik sırasında hissizlik ve orgazm olamama sorunlarına neden olmaktadır. Yani kadınların cinsel yaşamını etkileyen önemli bir sorun olarak nitelendirilmektedir.

Doğumdan Sonra Ne Zaman Vajina Daraltılabilir?

Doğum sonrasında özellikle de emzirme döneminin sonlanması gerekebilir ve emzirme döneminden 3 ay geçmesi de önemlidir. Bu nedenle doğumdan hemen sonra vajinoplasti (genital estetik) yapılması söz konusu olmamaktadır.

Vajinoplasti (genital estetik) Zararlı Mıdır?

İşlemin kadınlar üzerinde herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu olmadığı için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir işlemdir. İşlem sonrasında hamile kalmada bir sorun olmayacağı da bilinmesi gereken önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Vajina Daraltma Cinsel Hazzı Nasıl Etkiler?

Vajinanın geniş olması kadınların cinsel birliktelik sırasında daha az haz duymasını sağlamaktadır. Bu nedenle de dar vajina ile daha fazla haz duymak mümkün olmaktadır. Vajina estetiği cinsel hazzı olumlu yönde etkilemektedir.

Vajinoplasti (genital estetik) ile Vajina Ne Kadar Daraltılabilir?

Vajinoplasti (genital estetik) işlemi sırasında kaç cm daraltılabileceği kişiden kişiye göre değişen bir konudur. Bu nedenle de en net ve doğru bilgiyi doktorunuzdan almanız gerekir.