Annelik Estetiği (Mommy Makeover ) Nedir?

Annelik Estetiği; Doğum sonrasında meydana gelmiş olan sarkmaların, aşırı yağlanma durumlarının ya da gevşemelerin giderilmesi için yapılan cerrahi operasyonlara denmektedir.

Doğumun annede bıraktığı izleri giderilmesi konusunda bu operasyon oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda çeşitli alanlara uygulanan bu işlemler sonrasında eski forma kavuşulması mümkün hale gelecektir. Hamilelik oldukça zor ve sorunu atlatılan bir dönemdir.

Dolayısıyla hamilelik sonrasında sürecin daha iyi bir şekilde atlatabilmesi için bu tarz ameliyatların gerekli olduğunu söylemek mümkündür. Bebeğin sağlıklı bir şekilde kucağa alınmasından sonra annenin de daha iyi hissetmesi için bu tarz işlemler yapılmalıdır.

Hamilelikten sonraki 6 ay bebeğin sağlıklı bir şekilde ilk dönemini atlatması beklenir. Daha sonrasında bu ameliyatın yapılması istemiyle doktora gidilebilir.

Fakat ameliyat öncesinde ya da sonrasında beslenme düzeninin sağlıklı hale getirilmesi oldukça önemlidir. Bu şekilde yapılan annelik estetiği operasyonlarının daha hızlı etki göstermesi sağlanır. 

hamileliği kadınları belli başlı zorluklarla karşı karşıya getiren bir belli başlı zorluklarla karşı karşıya getiren bir süreç  olarak adlandırmak mümkündür.

Hamile kalan bir kişi vücudundaki aşırı kiloları veya doğum sonrasındaki sarkmaları giderebilmek için çeşitli estetik ameliyatlara başvurabilmektedir.

Bunların arasında en sık rastlanan ameliyat liposuction yani yağ alma ameliyatlardır. Vücutta her bölge için uygulanabilen bu işlemler sıklıkla sırt, kalça, karın ve bacak kısımlarına uygulanır.

Fakat ihtiyaç belirlemesi yapıldıktan sonra her bölgeye uygulamaların yapılması mümkündür. Belirgin cilt sarkması veya deri fazlalığı yoksa bu yöntem tercih edilir.

Etkili bir yöntem olarak adlandırıldığı ondan dolayı doktorlar tarafından da tercih edilir. Uygulaması en kolay olan yöntemlerden biridir.

Günübirlik bir operasyon ile kolaylıkla uygulaması yapılarak daha iyi bir görünüm elde edilmesine yardımcı olunur. Kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir ameliyattır.

Bu ameliyatın yanı sıra meme dikleştirme ameliyatı da uygulanabilmektedir. Bu ameliyat ise emzirmeyle birlikte sarkan göğüslerin toparlanması şeklinde bilinmektedir.

Lokal anesteziyle uygulanabilen bu işlemde kolaylıkla tamamlanabilmektedir. Fakat genel anlamda bu tarz işlemlerin uygulanabilmesi için en az bir yıl beklemek gereklidir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nasıl Uygulanır?

Annelik estetiği uygulaması vücudun çeşitli alanlarındaki sarkmaların giderilmesiyle yapılır. Bu alanlar arasında kol ve bacak, karın, vajina gibi bölgeler yer alır.

Operasyon doktorlar tarafından belirlenen şekilde uygulanır. Özellikle doğumun fiziksel etkilerinin azaltılması şeklinde uygulanan bu operasyonlar sayesinde sorun yaşanmaması mümkün hale gelir.

Doğumun fiziksel etkilerinin yanı sıra psikolojik etkileri de kadınları fazlasıyla yıpratan bir süreci oluşturur. Bundan dolayı bu etkilerin giderilmesi ve var olan beden algısının  ortadan kaldırılması için ameliyat  etkili bir tercihtir.

 Ayrıca  kolaylık ve uygulanan bu işlemler sayesinde görünümün de hoş bir hale getirilmesi sağlanır. Birkaç farklı işlemin bir araya getirilerek uygulandığı bu ameliyatlarda yeniden anlamda vücut yapısı, yaş, yaşam tarzı ya da kişilerin ilgi ve isteklerine göre ameliyat tarzlarında değişiklik olması mümkündür. Uygulama sırasında ise kişilerin hangi alanlarda uygulama yapılmasının istendiği önemlidir.

Dolayısıyla bütün noktalar önemseyerek işlemlerin yapılması oldukça gereklidir. Operasyonlar sırasında kadınların sakin olabilmesi ve gönül rahatlığıyla işlemlerin yapılabilmesi için annelik estetiği hakkında detaylı bilgi vermek gereklidir.

Genel anlamda yağ alma ve gerdirme operasyonlarından oluşan bu işlemler kolaylıkla tamamlanabilmesi için hekimin de dikkatli bir şekilde açıklamalarını yapması gereklidir. Özellikle son yıllarda beden algısının önemli bir seviyeye ulaşması sebebiyle bu estetik operasyonlarda önem kazanmıştır.

Annelik Estetiği ( Mommy Makeover ) Hangi Operasyonları İçerir?

Bu operasyonlar birçok farklı cerrahın birlikte çalışmasıyla gerçekleştirilir. Öncelikli olarak uygulama alanının belirlenmesi ve daha sonrasında işlemlerin yapılması mümkün hale gelir.

Yapılacak işlemlere bakılması gerekirse liposuction, abdominoplasti, mastopeksi, vajina daraltma operasyonu, labioplasti gibi işlemler yer alır. Bu işlemler  özellikle  hormonal değişiklikler ya da  doğum sonrası durumlarda geçerli olarak belirtilir.

Meme sarkması, vajinada açılma, iç dudaklarda gevşeme veya sarkma, karın sarkması gibi durumlarda uygulanan bu ameliyatlar daha sıkı ve sağlıklı bir görünüm için yapılır.

Genel anlamda aşırı yağ toplanmasından dolayı uygulanan bu operasyonların kolaylıkla tamamlanması mümkündür. Bundan dolayı tercih edildiği görülmektedir. Kadınların fiziksel ve psikolojik açıdan olumsuz etkilenmemesini sağlayan bu işlemler önemli olarak görülmektedir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Kimler İçin Uygulanır?

Annelik estetiği, genel anlamda yeni doğum yapmış kadınların tercih ettiği bir durumdur. Doğumdan sonraki 6 ila 12 ay sonra işlem için hekim başvurusu yapılması gereken bir süreç barındırmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Liposuction

Çünkü en azından bebeğin bir yaşına girmesi beklenmelidir. Hem doğum sonrasında karın şişliğin inmesi ve daha sonrasında eğer sarkma durumu var ise bunun önceden anlaşılması için belli bir süre beklemek ve daha sonrasında operasyon için başvurmak gerekir.

Bu operasyonlar yapıldıktan sonra kişilerin genel anlamda yapılan gün sonrasında evine dönmesi mümkündür. Fakat bazı durumlarda yatmayı gerektirebilir. Yine de her 2 durumda da dinlenmenin önemli olduğunu vurgulamak gerekir.

Yeni doğum yapmış bir kadının öncelikli olarak bebeğin iyi beslendiğinden emin olması gerekir. Bu durum için de beslenme düzeninin düzeltilmesi ve sağlıklı hale getirilmesi gerekir.

Hormonlar nedeniyle kişilerin canının tatlı çekmesi veya bebeğin daha iyi süt tüketebilmesi için aşırı ürün tüketimi yapılmaması gerekir. Çünkü bu durumlarda aşırı kilolar ortaya çıkacak ve bu kilolar kalıcı hale gelecektir.

Ayrıca doğumdan hemen sonra sıkı bir diyete girmemek gerekir. Çünkü hem bebeğin sağlığı hem de gelişimi açısından süt kalitesi önemlidir.

Sütün daha iyi bir hale gelebilmesi için günlük olarak tüketilmesi gereken protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve yağların alınması gerekir. Gereken miktarda tüketim yapıldıktan sonra yavaş yavaş kilo verme işlemi de tamamlanmış olacaktır.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Bu estetik ameliyatında vücudun çeşitli alanlardaki aşırı sarkmaların giderilmesi mümkündür. Özellikle meme, vajina gibi alanların meydana getirdiği rahatsız edici görüntülerden dolayı estetik operasyonunu tercih edilmesi önemlidir.

Bununla birlikte yapılacak operasyonlar öncesinde bilgi almakta gerekir. Gereken bilgiler alındıktan sonra işlemlerin gönül rahatlığıyla uygulanması mümkündür.

Genellikle doğum sonrasında tercih edilen operasyonlar arasında liposuction yer alır. Çünkü bu operasyon hem daha kolay hem de daha sağlıklı olmaktadır . İşlemler uygulandıktan sonra hızlı bir şekilde sonucunu almak mümkündür.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover ) Ameliyatından Önce Neler Yapılmadır?

Bu estetik ameliyat öncesinde herhangi bir ön hazırlık gerektirmez. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla uygulama yapılabilmektedir. Genel anlamda bakıldığında eğer yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa bu ameliyatı yaptırmanız önerilir.

Özellikle memelere yapılan herhangi bir estetik operasyon çocuğun emme ile ilişkisini azaltacak ve bundan dolayı sağlıksız bir sürece girilecektir.

Dolayısıyla öncelikli olarak çocuğun en az bir yaşına gelmesi beklenmelidir. Daha sonrasında işlemler uygulanarak istenilen görünüme kavuşulması da sağlanmış olur.

Annelik Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?  

Estetik operasyonlarının genelinde belli başlı bir süreç bulunmaktadır. Özellikle hangi alana uygulanacağı kararı verildikten sonra doktor tarafından gerekli taramalar yapılarak annenin de rahatlaması sağlanır.

Bunun yanı sıra yapılan işlemlerin daha etkili şekilde etkisini gösterebilmesi açısından dikkat edilmesi gerekenlere de özen göstermek önemlidir.

Bununla birlikte ağrıların azaltılması ve daha etkili bir  operasyon tamamlanabilmesi açısından hastaların sağlıklarına da özen göstermesi gerekir.

Yani tüketilecek olan besinlere dikkat etmek ve düzenli olarak spor yapmak önemlidir. Günlük olarak alınması gereken miktarın üstünde alım yapılmamalı ve sağlığa herhangi bir zararı olan alkol, sigara gibi ürünlerin tüketilmemesi sağlanmalıdır.

Ayrıca bu ürünler yalnızca sağlığı bozmakla kalmaz çocuğa da zarar vereceğinden dolayı annelerin dikkat etmesi gerekenler arasında yer alır.

Bu tarz işlemler uygulanırken öncelikli olarak hastanın hastane geçmişi taranır ve sorunlu olan kısımların konuşularak çözülmesi mümkün hale gelir.

Doktor tarafından da gerekli taramalar yapıldıktan sonra hangi operasyonuna yol alabileceği veya hangisinin uygulanamayacağı belirlenir.

Estetik sonraki süreç 6 aya kadar ilerleyen belli başlı dönemleri içinde barındırır. Bu dönemler özellikle kişilerin bağışıklık sistemine göre de farklılaşır .

Ağrıların azaltılması , etkilerin görülmesi için en az bir ay beklemek gerekir. Sonrasındaki süreçte hastanın daha iyi bir sonuç alabilmesi için beslenme düzenine dikkat etmesi sağlanır.

Genel anlamda bunun için diyetisyen eşliğinde bir program hazırlaması yapılır. Bu programa göre kişilerin tükettiği ürünlere dikkat etmesi veya alkol ya da sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durması sağlanır.

Annelik Estetiğinden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Annelik estetiği yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar vardır. Bu unsurlar özellikle vücudun daha iyi bir forma girmesi için uygulanmaktadır.

Doğumdan sonra rahat fiziksel görünümünden rahatsız olan kadınların bu tarz ameliyatları tercih ettiği görülür. Dolayısıyla özellikle hangi durum için bu ameliyatın uygunluğunun tartışılması ve ardından da sürecin başlatılması mümkün hale getirilir.

İlginizi Çekebilir  Jinekomasti

Vücudun hamilelikten önceki formuna kavuşabilmesi açısından temel egzersiz hareketlerini uygulamak önemlidir genel anlamda dikkat edilmesi gerekenlere bakılması gerekirse:

  • Estetik sonrasındaki ilk 2 hafta ağrı ve şişkinlik hissedilmesi gayet doğaldır. Bu durumda endişelenmek ve doğal olduğunu bilmek yeterlidir. Bununla birlikte sağlıklı beslenip egzersiz yapmaya ara vermek de önemlidir.
  • Bebek bile olsa 6 aylık süreç boyunca ağırlık kaldırılmaması önemlidir.
  • Doktor tarafından verilen ağrı kesici ilaçların tüketilmesi gerekir. Yani paragraf sonuçların kalıcı olabilmesi için ameliyat sonrasında uygun bir egzersiz programı ve sağlıklı beslenme rutini gerekir. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenme sayesinde hastaların vücutlarının istenen hale getirilmesi sağlanır.
  • Hamilelik sorusunda daha iyi bir görünüm için önemli olan bu operasyonlarda gerekli değerlendirmelerin yapılması da önemli noktalar arasında yer alır.

Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara dikkat edildiği müddetçe vücudun daha iyi bir form elde etmesi sağlanır. Bu konuda yeterli bir beslenme düzenine sahip olmak egzersizleri zamanında yapmak önemlidir. Fakat ameliyat sonrasında ağır egzersizler vücut için zararlı olacağından dolayı belli bir süre boyunca bırakılması gerekir.

Tekrar başlanabilecek olan zaman ise doktorların uygun olarak gördükleri zaman dilimidir. Bundan dolayı işlem sonrasında en az ilk bir ay boyunca herhangi bir şekilde ağır sporların yapılmaması gerekir.

Daha sonrasında  eğer isteniyor ise spor ya da egzersiz yapılabilir. Fakat genel anlamda 6 ay boyunca ağırlık kaldırmamak konusuna özen göstermek gerekir.

Bunun dışında çok fazla yağlı ve ağır besinlerin tüketilmemesi gerekir. Aynı zamanda enfeksiyon riskine karşı kullanılması gereken ilaçların düzenli aralıklarla kullanılması önemlidir.

Annelik Estetiği Sonrası Neden Korse Kullanılır?

Estetik ameliyatların bazılarında hareketin daha iyi bir şekilde yapılması ve genel anlamda ödem ya da enfeksiyon oluşturulmaması açısından korse kullanılır.

Oldukça kolay kullanıma sahip olan korselerin tercih edilmesinin sebepleri arasında öncelikli olarak ameliyat sürecinden yeni çıkan kişinin vücudundaki herhangi bir kısmında meydana gelecek dönemlerin ya da şişkinlikleri in daha aza indirilmesi bulunur.

Medikal korse kullanımı genellikle estetik ameliyatlar sonrasında tavsiye edilen bir üründür. Temel sebepleri kesi yapılan alanların zarar görmemesidir.

Bu alanların zarar görmemesiyle birlikte ameliyatın daha iyi bir sonuç vermesi de mümkün hale gelmektedir. Korse kullanımı ile ilgili uzman cerrahlar ile detaylı bilgi için konuşmak da önemlidir.

Annelik Estetiği Sonrası Pansumana İhtiyaç Olur Mu?

Estetik sonrasında herhangi bir pansuman gerekmez. Fakat bazı durumlarda önlem amaçlı olarak kontrollerin yapılması gerekir. Dikişlerin doğru atılıp atılmadığı ya da kullanılan ipin nasıl olduğuyla hep birlikte kontrollerin yapılması oldukça önemlidir .

Dolayısıyla bunların kontrol edilmesi önemlidir. Genel anlamda iz bırakmayan alanlara atılan dikişler annenin de rahat olmasını ve vücudunun deforme edilmemesini sağlar.

Annelik estetiği uygulama açısından kontrol edildiği takdirde problem oluşturmayacak işlemler arasında yer alır. Dolayısıyla doktorlardan bu konuda detaylı bir şekilde Bilgi alınması gerekir.

Gereken bilgiler alındıktan sonra operasyondan sorun yaşanmaz. Ameliyat sonrasında da hastaların dikkat etmesi gereklilikler arasında yer alır. Emzirme bu sırasında bu ameliyatın yapılmasının temel sebebi de annenin hareketli olmasıdır. Bu süreç atlatıldıktan sonra problemlerin daha aza indirilmesi sağlanır.

Annelik Estetiği Sonrası Oluşan İzler Kalıcı Mı?

Annelik estetiğinin ardından ameliyat izlerinin kalıcı olması genel anlamda beklenmez. Çünkü doktorlar özenli bir şekilde dikişleri atarak görünmemesini  sağlarlar.

Böylelikle dışarıdan bakıldığında herhangi bir ameliyat izi görünmez. Fakat bazen büyük operasyonlarda daha fazla dikiş veya daha büyük işlemlerin yapılması mümkündür.

Bu işlemlerde de yine gerekli olanın uygulanması ve daha fazla dikkat edilmesi sağlanır. Uygulamalar sonrasında izlerim kalmayacağını bilmek de kadınları rahatlatan durumlar arasında yer almaktadır. Yapılan ameliyatlarda iz kalmaması için doktorlar tarafından gereken özenin gösterilmesi önemlidir.

Annelik Estetiği Sonrası Ne Zaman Spora Başlayabilirim?

Annelik estetiği sonrasında spora veya ağır hareketli işlemlere başlanabilmesi için belli bir süre beklemek gerekir. Bu süreç iyileşme için önemlidir.

Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan iyileştirebilmek için bu sürecin atlatılması ve vücudunda eski formuna kavuşması gerekir. Özellikle yapılan işlemler ağır estetik operasyonları olduğundan dolayı belli bir süre hem hastanın hem de bebeğinin dinlenmesi gereklilikler arasında yer alır .

Yapılan işlemler sonrasında en az bir ay süre ile istirahat etmek gerekir. Süreç sonunda tekrardan spora başlamak mümkündür. Bu kapsamda 6 aylık sürede ağırlıkların kaldırılmaması veya ağır hareketlerin yapılmaması gerekir. 6 ay sonunda ise bu hareketlerin önce yavaş bir şekilde sonra istediğin şekilde yapılması mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Meme Büyütme Estetiği

Böylelikle vücudun bir anda farklı bir durumla karşı karşıya Böylelikle vücudun bir anda farklı bir durumla karşı karşıya kalması sağlamayacaktır. Dolayısıyla rahat bir şekilde işlemlerin tamamlanması mümkün hale gelecektir.

Annelik Estetiği Sonrası Lenfatik Masaj Önerilir Mi?

Estetik ameliyat sonrasında masaj genellikle önerilmeyen durumlardandır. Fakat bazı durumlarda hastalığın daha iyi iyileşmesi ve vücutta meydana gelen ödemlerin ortadan kaldırılması sağlanır.

Bu kapsamda ameliyat sonrasında lenfatik masaj yapılması hızlı bir iyileşme sürecine girildiğinin de göstergesidir. Dolayısıyla öncelikli olarak estetik ameliyat yapıldıktan sonra belli sürelerle birlikte operasyonların yapılması ve dikkatli olunması gereken noktaların değerlendirilmesi gerekir.

Böylece ilerleyen durumlarda meydana gelebilecek olan sorunların ilerleyen durumlarda meydana gelebilecek olan sorunların da ortadan kaldırılması sağlanır.

Estetik sonrasında yapılan masajların kan dolaşımını arttırarak vücuttaki iyileşme süresinin hızlandıracağı bilindiğinden dolayı genel anlamda lenfatik masajların önerildiğini söylemek mümkündür.

Fakat ağır masajların yapılmaması ya da kişilerin ani hareketlerden kaçınması oldukça önemlidir. Ayrıca bu durum ameliyatını tekrarlanmaması için de oldukça önemlidir.

Ameliyat sonrasında yapılacak işlemlerin kişilerin istirahat edecekleri süreler sonrasında sonra yapılması gerekir. Bu konuda özen göstermek daha sonrasında memnuniyet elde etmek için önemlidir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Bu ameliyat sonrasında iyileşme süreci hastanın dikkati etmesi gereken bir süreçtir. Özellikle ameliyat sonrasındaki 2 hafta sigara ya da alkol kullanımı sakıncalı görülmektedir.

Çünkü  bu operasyon daha başarılı bir şekilde tanımlayabilmek için bileşenlere ihtiyaç vardır. Bir de sen olarak da kişilerin sağlık durumunu olmasını etkileyen sigaraya da alkolü tüketmemek gerekir. Estetiğe sonuçlarına yönelik olarak iyileşme süreci yaklaşık olarak 3 ay süreyle tamam anlatmaktadır.

İlk 3 ya da dördüncü haftayı rahatlıkla atlatmak durumunda başarının artırılması mümkündür. Genel anlamda masa başı işlerden kaçınmak, çok fazla yıpranacak etkinliklere katılmak gibi riskli durumlardan uzak durulması önemli noktalar arasında yer alır .

Bununla birlikte sağlıklı bir yaşam oluşturulabilmesi açısından beslenme düzenine dikkat edilmesi ve hayata sporun entegre edilmesi gerekir. Bu açıdan bakıldığında sağlıklı bir yeme alışkanlığının iyileşme sürecindeki etkisi oldukça büyüktür.

Annelik Estetiği Sonrası Tekrar Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Estetik ameliyat sonrasında tekrar hamile kalmak mümkündür. Özellikle kişilerin tekrardan hamile kalıp bu isteğiyle doktor karşısına gelmesi istenmeyen durumlar arasında yer aldığından dolayı karar verme sürecinde dikkatli olunması önemlidir.

Daha sonrasında karar verilerek sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılması sağlanacaktır. Kısaca kişilerin annelik estetiği yaptırması ondan sonraki süreçte tekrar hamile kalması mümkün olan durumlar arasında yer alır.

Herhangi bir zamanlamayla yapılmayan bu süreçlerde doktorları tarafından yapılan açıklamalara göre bir sakınca olmadığı da belirtilmektedir. Fakat genel anlamda ameliyat sonrasındaki bir yıl beklemek gerekir.

1 yılın sonrasında hamile kalmanın mümkün olabileceği söylenebilmektedir. Bununla birlikte yapılan ameliyatın  hamileliği etkilemediğini de söylemek gerekir.

İşlemler her ne kadar kişilerin tekrar hamile kalmasını etkilemese bile tekrardan sarkma gibi bir durumla karşılaşmamak için beklemek önemlidir.

Beklenen bu süreç boyunca da sağlıklı bir beslenmeye sahip olmanın yanı sıra egzersiz yapmak da gereklilikler arasında yer alır. Bütün bunlara dikkat edildikten sonra 1 yıl süreyle tekrardan hamile kalmanın mümkün olduğunu ve herhangi bir risk barındırmadığını söylemek gerekir.

Özellikle kişilerin bu konuda büyük bir endişesi bulunmaktadır. İşlemlerin kalıcı olarak doğuma engel olduğunu söylemek imkansızdır. Yalnızca kendini yeni toparlayan vücudun kötü etkilenmemesi için belli bir süre beklemek önemlidir.

Annelik estetiği Fiyatları 2024

Annelik estetiği fiyatları 2024 klinikten kliniğe değişiklik gösterir. Bu konuda seçilecek olan kliniğe göre fiyat farklılıklarının olabileceği düşünülerek işlemlerin yapılması önemlidir. Aynı zamanda işlemi yapacak doktorun tecrübesi gibi temel durumlarda fiyatın değişmesine sebebiyet verir. Bundan dolayı estetik operasyona karar verildikten sonra klinik araştırması yapmak önemlidir.

İşlemleri yapacak olan doktorun daha detaylı bir şekilde bilgileri verebilmesi açısından da bu durum oldukça kıymetlidir. Özellikle daha sonrasında problem yaşamamak için estetiğin daha önce planlanmış olması sağlığın da zarar görmemesine katkı sağlar.

İncelenmesi gereken alanlar arasında klinik, hekim, merkezin kapsamlı ürünlere sahip olup olmadığı yer almaktadır. Annelik estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.