Kısa bir süre sonra, Op.Dr.Salih Emre Üregen tarafından Burun operasyonunuz gerçekleştirilecek;

Ameliyat öncesi gerekli tüm ayrıntılar konuşuldu ve tarafınıza şahsi önerilerde bulunuldu.
Ameliyat öncesi gerekli tüm ayrıntılar konuşuldu ve tarafınıza şahsi önerilerde bulunuldu.

Ameliyat öncesi gerekli tüm ayrıntılar konuşuldu ve tarafınıza şahsi önerilerde bulunuldu.

Ameliyat tarihinden 5 gün öncesi itibariyle, aspirin, ağrı kesici ilaçlar,vitamin supplementler ve kullanıyorsanız alkol almamanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Devamlı kullandığınız başka ilaçlarınız var ise dozu, kullanım şekli ve zamanlaması konusunda, takipte olan hekiminize ve kliniğimize danışmanızı rica ederiz.

Ameliyattan birkaç gün önce kullanmanız gereken herhangi bir ilaç olursa +90 533 300 91 70 numaralı telefondan mutlaka bize danışmanızı öneririz.

Ameliyat öncesi ( tercihen 1-2 gün önce) Ameliyatınızı planladığımız hastanemize 8 saatlik açlık ile başvurup, Ameliyata hazırlık kan tetkiklerini yaptırmanız ve anestezi doktorumuzun muayenesinden geçmeniz uygundur. Şehir dışından gelen veya ameliyat öncesindeki günlerde buna vakti olmayan hastalarımız için ameliyat saatinden 2,5 saat önce hastanede bulunup bu tetkiklerin yapılması mümkün olacaktır.

Ameliyat tarihi alınırken adınız, soyadınız hastanemize, tarafımızdan bildirildiğinden, Ameliyat öncesi tetkikler için hastaneye ulaştığınızda kendinizi tanıtıp Dr. Salih Emre Üregen’in  Ameliyat hastası olduğunuzu söylemeniz yeterli olacaktır.

Görevli arkadaşlarımız sizi gerekli birime yönlendirme konusunda yardımcı olacaklardır. Bu tetkikler ve muayene sonrası hastaneden ayrılabilirsiniz. Zira sonuçlar tarafımıza iletilecektir. Yine bu işlemler için hastaneye herhangi bir ödeme yapmanıza da gerek yoktur.

Ameliyattan bir gün önce, sabah 09.00 ameliyatı hastalarımızın gece 00.00 itibariyle, öğleden sonra 14.00 ameliyatı hastalarımızın da sabaha karşı 05.00 itibariyle aç ve susuz (oruç gibi) olmaları gerekmektedir.

Sigara kullanan hastaların ameliyattan önceki 1 ayda kullanımlarını azaltmaları (Sigara kullanımını bırakmaları çok daha iyi olacaktır ancak bu,çok gerçekçi bir beklenti olmamaktadır) ve ameliyattan bir gün önce yukarıda belirtilen saat itibariyle de sigara da içmemeleri gerekmektedir.

Ameliyat Günü

Ameliyat günü hastaneye giderken makyaj ve oje temizlenmiş olmalı, ameliyata alınırken üzerinizde herhangi bir  takı bulunmamalıdır. Ayrıca yanınıza ameliyat sonrası giymek için tercihen önden düğmeli ya da geniş yakalı bir pijama/eşofman/giysi almanız önerilir ; zira ameliyattan sonra burnunuz bandajlı olacağı için kıyafetleri giyip çıkartma konusunda zorluk yaşamanızı istemeyiz.

İlginizi Çekebilir  Morpheus8

Hastanede sizin için rezerve ettiğimiz odanızda, kendinize ait banyonuz bulunacak, şahsi eşyalarınız için dolabınız,şifreli kasanız ve 1 günlük kişisel bakımınıza yönelik hijyenik malzemeler olacaktır. Ekstra gereksinimleriniz için yardımcı personelden destek alabilirsiniz.

Burun operasyonunuz yaklaşık 3 saat sürecektir.Ameliyat sırasında genel anestezi altında olacağınızdan bu süre size, anlık uykuya dalıp uyanma gibi gelecektir. Ameliyat bitiminde kendinize geldikten sonra odanıza alınırsınız. Ameliyat süresi boyunca odanızın klimasının, refakatçiniz tarafından  yaz-kış 23,5 dereceye ayarlanması ve gece boyu bu sıcaklıkta sabit olması ameliyat sonrası ödem oluşumu artışına engel olacaktır.