Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı

Liposuction

Liposuction Uygulamaları, hem kadınlar hem erkekler arasında popularitesini günümüzde gittikçe arttırmaktadır. Bu prosedürle diyet ve egzersizlerle gitmeyen inatçı yağ depoları, geniş, küçük ya da mikro ölçekli kanüller ve lazer, vaser gibi yeni teknolojiler kullanarak yok edilebilir.
Liposuction, her ne kadar yağları yok etmeyi içeren bir prosedür olsa da kilo verdiren bir işlem olarak kabul edilmek yerine vücut şekillendirici bir uygulama olarak kabul edilir. Yağ aldırma ameliyatı, vücüdunuzu şekillendirirken aynı zamanda kendinize güveninizi de arttırıcı bir etki yaratır.
Liposuction, diyet ve egzersizle yok edilemeyen yağ dokularından kurtularak, vücutlarını geliştirmek isteyen kadın ve erkekler için tasarlanmıştır.
Bu prosedürde kullanılan çeşitli teknikler vardır. Bunlar:

  • Klasik yöntemle (Mekanik olarak ince Kanüllerle yapılan) Liposuction
  • Lazer liposuction
  • Ultrason liposuction 
  • Güç liposuction
  • Vaser liposuction

Her liposuction tekniğinin kendine özgü avantaj ve komplikasyonları vardır.

Yağ Aldırma ameliyatları

Yağ Aldırma ameliyatları, hastanın ve ilgili bölgenin durumuna ve cerrahın tercihine gore değişmekle beraber lokal ya da genel aneztezi altında uygulanır. Anestezi şekline karar verilirken, hastanın ve cerrahın konforu, işlemin ağrısız bir şekilde yapılması planlanır.

Ameliyat sırasında doktora kolaylık sağlaması için silinmeyen bir mürekkeple tedavi edilecek alanlar işaretlenir. Ameliyat planlaması ve gerekli ölçümler önceden yapılır.

Klasik Liposuction

Klasik Liposuction prosedüründe, yapılacak küçük bir kesi ile kanül yardımıyla yağlar temizlenir. İnce kanül kullanmak, cilt şeklinde ve yüzeyinde oluşabilecek bozuklukları azaltabilir.
Yağlar temizlendikten sonra kesiler, drenaj tüplerinin takılabilmesi için açık bırakılır. Bu kesi yerlerinden ilerleyen günlerde, aralıklarla sıvı akışı olabilir, normal bir durumdur. Hastaların, Ameliyatı takip eden geceyi hastanede kontrol altında geçirmeleri uygun olacaktır. Ertesi sabah taburcu olup evde istirahat edebilirler. Ameliyatın 6 saat sonrasında hastalar yemeklerini kendileri yiyip, yürüyebilecek durumda olurlar, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen hafif ağrı dışında bir şikayetleri genel olarak olmaz.
Ameliyat bitiminde hastaya giydirilen Kompres giysiler (Korse Tarzı Medikal giysiler) iyileşme sürecinde çok önemlidir. Ameliyat sonrası bu özel giysileri giymek ameliyat sonrası ödem riskini azaltarak şişlik ve morarmaların daha kolay geçmesini sağlar.

Her estetik müdahalede olduğu gibi, Liposuction prosedürlerinden de gerçekçi sonuçlar beklemek çok önemlidir. Bunun için de, ameliyat planlaması sırasında işlemi gerçekleştirecek dr unuz ile tüm ayrıntıları konuşup görüşmeli, muayeneniz sonrası dr unuzun size önerilerini ve beklentilerinizi tartışıp görüşmelisiniz.

Bu süreçte hasta adayları, doktorun datasında bulunan, daha önce ameliyat olmuş hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmalı ve ameliyattan önce en az iki kere doktorla görüşmelidir. Doktor, tedavi edilecek bölgeleri işaretleyerek hastaya nerelerin düzeltilip hangi bölgelerin düzeltilemeyeceğini göstermelidir. Gerçekçi beklentiler içersindeki bir hasta, ameliyattan tatmin olmuş bir şekilde çıkacaktır. Liposuction operasyonları, ağır ya da aşırı kilolu insanlar için değildir. Bölgesel inatçı yağları şekillendirmek için kullanılan en iyi tekniktir.

Liposuction ile Kombine Edilen Popüler Prosedürler

Liposuction prosedürü yaptırmaya karar veren hastalar için tamamlayıcı nitelikte ek prosedür seçenekleri de vardır. Muayene sonrasında doktorunuz tarafından, liposuction prosedürüne ek olarak Karın germe, Meme Büyütme ya da Meme Küçültme gibi ameliyatların kombine bir şekilde uygulanması daha etkili sonuçlar için önerilebilir.
Benzeri şekilde, örneğin Karın Germe ameliyatında, karın ve bel bölgesine liposuction uygulamak genellikle, sonucun daha iyi olması için planlanabilir.

Ameliyatta Ne Kadar Yağ Alınır?

Operasyon sırasında kaybedilen kan miktarını azaltmak için tek seferde alınacak yağ miktarını sınırlı tutmak çok önemlidir. Bu konuda ameliyat öncesinde doktorunuz tarafından bilgilendirilirsiniz.
Liposuction, diğer kozmetik prosedürlerle kombine edildiğinde daha az miktarda kan kaybederek ve daha fazla yağ tabakası temizlenebilir.

Sayfa içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Whatsapp Ayrıntılı Bilgi        +90 532 449 0480

WhatsApp Bilgi Al!
Hide Buttons