Karın Germe Ameliyatları

ilk bakışta fazla kilolu kişiler için gerekli gibi düşünülse de; Gerçek şu ki, sağlıklı bir kiloda olan insanlarda bile çıkık bir karın ya da gevşek ve sarkık bir karın cildi söz konusu olabilir. Ya da bir dönem kilo alınıp verildiğinde ya da gebelik sonrası fazla kilolar atılsa dahi bazı kişilerde geriye karın çatlakları kalabilmektedir.

Bu gibi karın problemleri genellikle kalıtım, geçirilen birden fazla hamilelik ya da dikkate değer kilo değişiklikleridir. Bu yüzden binlerce insan, yardım için abdominoplasti yani Karın Germe Ameliyatına başvurmaktadır. Ayrıca şunu açıklıkla söylemek mümkündür ki, karındaki cilt sarkıklıkları ve karın çatlaklarının büyük kısmı için Abdominoplasti Altın Standarttır.

Karın germe ameliyatı

orta ve alt karın bölgelerindeki fazla deri ve yağ dokularını kaldırır ve karın kaslarını sıkılaştırır. Prosedür, çıkık karın görüntüsünü büyük ölçüde yok eder. Bir çok abdominoplasti hastasına, aynı zamanda sonuçları maksimize etmek için karın,kalça ve bel bölümlerinde ilaveten liposuction uygulaması da yapılması uygun olmaktadır.

Ameliyat kasıkların hemen üstünden orta hat boyunca yanlara doğru yapılan kesiler yardımıyla gerçekleştirilir.Ameliyat sırasında cerrah, güçsüzleşen karın kaslarını tamir ederek, fazla deri ve yağ dokularını alır. Çoğu durumda, göbek deliği ve kasık arasındaki fazla deri ve yağ dokularını almak için göbek deliğinin etrafına ikinci bir kesi gerekebilir. Unutmamak gerekir ki abdominoplasti, kilo verme ya da egzersiz yerine geçmez. Fakat sonuçlar kalıcıdır. Eğer ameliyattan sonra fazla kilo alırsanız, ameliyat ile gerçekleştirilen bir çok geliştirme etkisi azalacaktır.

karın ameliyatları sonrası

Ameliyat sonrasında, şişmeyi en aza indirmek ve iyileşme sürecindeki karın kaslarını desteklemek amacıyla, özel bir korse giymeniz doktorunuz tarafından önerilecektir. İlk bir kaç gün bir miktar ağrı hissedebilirsiniz fakat bu durum ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Ameliyatı takip eden 4-5. Saatte yemeğinizi yiyip kendiniz ayağa kalkabilirsiniz. Devam eden iyileşme sürecinde de kişinin devamlı yatmak yerine, günlük aktivitelerine kısa sure içinde yavaş yavaş dönmesini, ikinci gün itibariyle dışarı çıkıp hava almasını, devamlı eve, yatağa bağlı kalmamasını öneririz. Zira ameliyat sonrası iyileşme süreci bu koşullarda çok daha rahat ve sorunsuz geçmektedir.

Etrafınızdan karın ameliyatları sonrası günlerce hatta haftalarca evde yatmak zorunda olunduğu gibi ameliyat efsaneleri duyabilirsiniz, itibar etmeyin; sadece cerrahınızın söylediklerine uyun, dikkat edin. İlk günler eğilmekten, gerinmekten ve ağır şeyler kaldırmaktan kaçınmanız çok önemlidir. Ameliyattan bir kaç gün sonra hafif aktivitelere ve bir kaç hafta sonar normal aktivitelere, doktorunuz aksi bir öneride bulunmadıysa yaklaşık iki ay sonra da sportif aktivitelere yavaş yavaş dönebilirsiniz.

Abdominoplasti

Abdominoplasti sadece tam teşekküllü ve uygun hijyenik koşulların sağlandığı, profesyonel ekip ve ekipmana sahip bir hastanede ve genel anestezi altında yapılması uygun olan bir ameliyattır. Tüm Estetik Cerrahi Ameliyatları gibi Abdominoplasti Ameliyatı için doktor seçimi yaparken, cerrahın bu ameliyatı ne sıkıkta yaptığı, ameliyat tekniği ve daha önceki hastalarında elde ettiği erken ve geç dönem sonuçları ve ameliyat öncesi de sonrası da size yeterli zamanı ayırıp gerekli ilgi ve desteği verebilecek bir cerrah olup olmadığı gibi tüm ayrıntıları bilip ameliyat kararı almanız önerilmektedir.

Sayfa içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Whatsapp Ayrıntılı Bilgi        +90 532 449 0480

WhatsApp Bilgi Al!
Hide Buttons