Burun Estetiği

Burun estetiği; Daha hoş görünmek ve daha rahat soluk almanın yolu, burnunuzun yüzünüzle olabildiğince uyumlu olmasından geçer. Burun şeklini geliştirmek isteyen, yaralanma ile oluşan bozuklukları düzeltmek isteyen ya da basitçe daha rahat nefes almak isteyen herkes rinoplasti ameliyatını tercih edebilir.

Rinoplasti, uygulaması basit bir işlem değildir. Yüzünüze uyan ve estetik beklentilerinizi karşılayacak bir burun yaratmak, heykel yapmak gibidir, hatta insan doku ve organlarını şekillendirmek bir sanat eserine istediğiniz formu vermekten daha güçtür. Dolayısıyla tercih ettiğiniz doktor, hem insan sağlığı ve anatomisi ile ilgili yeterli bilgiye hakim, hem de bir sanatçının ellerine sahip olmalıdır.

Burun Estetiği için başvurduğunuz Doktor konsültasyonunda, yüz ve burun oranlarını belirlemek için bir klinik analizi yapılır. Yani sadece burnunuz değil, yüzünüzde burnunuza komşu tüm organlardır bu muayenede değerlendirilen. Elbetteki belli değerlendirmeler ile ortaya çıkmış belli oranlar vardır ama sizin talepleriniz de bu ameliyatın planlanmasını şekillendirecektir. Bu sebeple Doktorunuz, isteklerinizi anlamak ve kişisel bir çözüm üretmek için size gerekli zamanı ayıracaktır. En iyi rinoplasti adayları, burun yapılarını geliştirmek isteyen adaylardır.

İstanbul ‘da deneyimli bir cerrah tarafından doğru bir şekilde uygulandığında rinoplasti ameliyatı, tam anlamıyla kozmetik ve işlevsel sorunları hedef alır. Özellikle aşağıdaki özelliklere sahip burunlar, rinoplastinin ilgi alanındadır:

  • Yüzün geri kalan kısmıyla orantısız burunlar
  • Çengel şeklinde ya da çıkıntılı bir köprüsü olan burunlar
  • Travma nedeniyle kırık ya da şekli bozulmuş burunlar
  • Septum deviasyonu nedeniyle solunum güçlüklerine neden olan burunlar

Bir çok rinoplasti hastası ameliyatı, beklediklerinden daha kolay, rahat ve acısız bulurlar. Ameliyat sonrası,Burun ve göz çevrenizde bir miktar şişlik ve morarma olabilir; doktorunuzun önerilerine uyarsanız bu durumlar 2-3. Günde hemen hemen tamamıyle iyileşecektir. Oluşabilecek hafif ağrılar ise kolaylıkla ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.

Kapalı Teknik Burun Estetiği

Burun estetiğinde kapalı teknik ile çoğu işlem, burun içinde yapılır ve dışarıda bir yara izi bırakmaz. Ameliyatın sonunda, Burun içine ameliyat sonrası sineşi adını verdiğimiz yapışıklıkların oluşmaması için Silikon özellikli tampon yerleştirilir. Bu tamponlar dışarıdan görülmez, hasta tarafından varlığı hissedilmez ve içinde bulunan oluklar sayesinde hastanın burundan nefes alıp verebilmesine olanak tanır. Silikon Tamponlar yaklaşık 3-4. Günde çıkartılır ve silikon burun mukozasına yapışmayacağından tampon alımı işlemi, tamamıyle ağrısız bir işlemdir. Ameliyat bitiminde Burnu, yeni yapısı üzerinde sabitlemek için küçük bir atel takılabilir. Bu atel, yaklaşık bir hafta sonra çıkarılacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun ameliyatının nihai sonuçları yaklaşık bir yıl sonra ortaya çıkar. Arzuladığınız sonuçlara ve burun yapınıza göre burun görünümünüzdeki değişiklikler hafif ya da büyük ölçekte olabilir. Ya da ameliyatınız yalnızca bir soluma problemini çözmeye yönelik planlanmış olabilir. Doğru teknikle ve uzman ellerde yapılmış, Kozmetik ya da işlevsel, bütün rinoplasti sonuçları kalıcıdır.

Burun Estetiği ’nde operasyonun gerçekleştiği bölgeye, hastaneye ve tabiki ameliyatı yapan plastik cerraha  göre farklılık gösterebilmektedir.

Estetik Hakkında Bilgi ve Fiyat Almak İçin!

Burun Estetiği hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Whatsapp: +90 533 300 91 70

Sayfa içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Whatsapp Ayrıntılı Bilgi        +90 533 300 9170